Festivāls "Zelta Maska". Teātra "Balets Maskava" (Maskava) izrāde "Kafejnīca Idiots"

Printer-friendly version
Piektdiena, 13.Oktobris 19:00

Viens no iespaidīgākajiem Krievijas laikmetīgās dejas mākslas paraugiem. Spilgta, valdzinoša izrāde, ko novērtēs gan lietpratēji, kuri rūpīgi seko contemporary dance tendencēm, gan tie skatītāji, kurus ieintriģēs nosaukums. Visiem ir garantēts estētisks baudījums: “Kafejnīca Idiots” apbur ar skaistumu, kāds reti sastopams pat baletā.

Slavenajam horeogrāfam Aleksandram Pepeļajevam izdevies būvēt savu darbu tā, ka iestudējums publikai sniedz arī citus – emocionālos un intelektuālos iespaidus. Meistars netiecas pārstāstīt izcilo Dostojevska romānu ķermeņa valodā – drīzāk gremdē mūs domās un jūtās, kas rodas pēc tā izlasīšanas. Tāpēc katrs izrādes dejotājs ir kā Miškins, tā Rogožins, katra dejotāja – kā Nastasja Fiļipovna, tā arī Aglaja; un, iztirzādami mūžīgos jautājumus: “vai Kristus esmu vai Antikrists?”, “idiots vai svētais?”, “varu šīs lomas piemērīt sev – vai arī lai palieku malā?”, viņi kopā ar skatītājiem ies sevis iepazīšanas ceļu un centīsies rast atbildes uz tiem.

Mūzika: Niks Berčs un pagājušā gadsimta šlāgeri
Iestudējums: Aleksandrs Pepeļajevs
Mākslinieks: Sergejs Ilarionovs
Gaismu mākslinieks: Andrejs Rebrovs

2016. gada “Zelta Maska” balva – “Labākā laikmetīgās dejas izrāde”.
Nominācijas balvām: “Labākais baletmeistara/horeogrāfa darbs”, “Labākais mākslinieka darbs muzikālajā teātrī”, “Labākais kostīmu mākslinieka darbs muzikālajā teātrī”.
Izrāde ir 2017. gada festivāla “Zelta Maska” programmas “Russian Case” dalībniece.

Biļešu cena € 10.00 - 15.00
Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu Paradīze"kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv Pirkt biļeti

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF