Septembris 2016

Koncerts "Atgriešanās Ventspilī"

12. oktobrī plkst. 19:00 koncertā "Atgriešanās Ventspilī" muzicēs čellists Mārcis Kuplais, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra Klavieru trio - čelliste Dace Zālīte, vijolnieks Indulis Cintiņš, pianists Mārtiņš Zilberts, kā arī Ventspils kamerorķestris, Aigara Meri vadībā.
Koncertā izskanēs Ludviga van Bēthovena Koncerts klavierēm, vijolei, čellam un orķestrim op.56, kā arī Antonīna Dvoržāka Koncerts čellam un orķestrim op.104. Fragmentus no K. Fridrihsona, A. Dvoržāka un L. van Bēthovena vēstulēm lasīs Zigfrīds Muktupāvels un Liene Jakovļeva.

Teātra festivāls “Zelta Maska Latvijā” viesojas Ventspilī

No 30. septembra līdz 11. oktobrim trīs Latvijas pilsētās – Ventspilī, Liepājā un Rīgā – būs iespējams baudīt labākajos Krievijas teātros tapušas izrādes, kas izpelnījušās gan skatītāju mīlestību, gan kritiķu atzinību. Te ir viss, ko skatītāji jau ierasti gaida no festivāla “Zelta Maska Latvijā”: spīdošs aktierdarbs, interesanti režijas un scenogrāfijas risinājumi, iespēja tikties ar atzītiem Krievijas teātra metriem un iepazīt jaunus vārdus.    

No piecām izrādēm, kas šogad iekļautas festivāla programmā, Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” būs skatāmas divas – 30. septembrī A. Puškina Maskavas Drāmas teātra mūzikls “O. Henrija Ziemassvētki” un 5. oktobrī G. Tovstonogova Sanktpēterburgas Lielā drāmas teātra iestudējums “Apskurbušie”.

Zināmi pirmie festivāla “TAKTS” mākslinieki

Kļuvuši zināmi pirmie to mākslinieku vārdi, kuri muzicēs jau otrajā taustiņmūzikai veltītajā festivālā “TAKTS”, kas notiks no 2. līdz 4. decembrim Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”. Tie būs krievu komponists un pianists Dmitrijs Jevgrafovs (Dmitry Evgrafov), kā arī pazīstamā meksikāņu elektroniskās mūzikas mākslinieka Fernando Koronas (Fernando Corona) kopprojekts ar franču pianisti Vanesu Vāgneri (Vanessa Wagner) jeb “Murcof X Vanessa Wagner”.

Ventspilī viesosies norvēģu džeza trio “Splashgirl”

17. septembrī plkst. 19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē gaidāms norvēģu instrumentālā džeza trio “Splashgirl” koncerts.

Izziņo otro taustiņmūzikas festivālu “TAKTS”

Decembra sākumā, no 2. līdz 4. decembrim jau otro reizi Ventspilī,  teātra namā “Jūras vārti” notiks starptautiskais taustiņmūzikai veltītais festivāls “TAKTS”.

Laikmetīgās dejas izrāde "Ēnas"

16. septembrī plkst. 19.00 Ventspils teātra namā „Jūras vārti” būs skatāma dejas izrāde „ĒNAS” - laikmetīgās dejas un ēnu teātra principu sintēze.

Teātra nams „Jūras vārti” aicina iegādāties abonementu

No 9. septembra līdz 17. septembrim kultūras un mākslas cienītājiem būs iespēja iegādāties abonementu - biļešu komplektu uz pasākumiem teātra namā „Jūras vārti”. Kopumā būs pieejami 170 abonementi, kas ir 25% no skatītāju zāles sēdvietu skaita.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums arī Ventspilī

Jau otro gadu, no 8. līdz 10. septembrim teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē notiks Baltijas dokumentālo filmu foruma seansi, trijos vakaros izrādot četras filmas.

Kamerkoris "Ventspils" aicina jaunus dziedātājus

Kamerkoris “Ventspils” un tā diriģents Aigars Meri izsludina jaunu dziedātāju uzņemšanu visās balsu grupās. Noklausīšanās notiks šī gada 12. un 14. septembrī plkst. 17:30 teātra nama “Jūras vārti” telpās, Karlīnes ielā 40. Pretendentiem nav vecuma ierobežojuma un nav jāsagatavo īpašs priekšnesums.

Jūras vārtos skatāma Kurta Fridrihsona orģināldarbu izstāde

No 7. septembra līdz 1. novembrim Teātra nama „Jūras Vārti” lielajā izstāžu telpā skatāma Kurta Fridrihsona akvareļu izstāde „Vairākas dzīves”, bet mazajā izstāžu zālē  - hrestomātiska izstāde „Dzīves kardiogrammas”.