Janvāris 2017

Jūras vārtos stāstīs par 20.gs. glezniecību Latvijā

3. februārī plkst. 17:00 teātra namā „Jūras vārti” norisināsies saruna (izglītojoša ekskursija) par Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstādi „Patiesais klusums”, kas šobrīd skatāma nama otrā stāva foajē. To vadīs izstādes idejas un ekspozīcijas dizaina autors - tēlnieks Igors Dobičins un mākslas zinātniece Baiba Guste.

Jūras vārtos koncertēs norvēģu džeza pianists Mortens Kvenilds

3. februārī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies pazīstamais mūsdienu džeza pianists un eksperimentators Mortens Kvenilds (Morten Qvenild) no Norvēģijas.

Tiks parakstīts vienošanās protokols ar Dailes teātri

27. janvārī plkst. 19:00 teātra namā "Jūras vārti" notiks Dailes teātra viesizrāde "Mīļākais". Pirms izrādes Ventspils pilsētas dome, SIA „Kurzemes filharmonija” un valsts SIA “Dailes teātris” parakstīs trīspusēju Vienošanās protokolu par sadarbību nākamajos trīs gados, paredzot sniegt ventspilniekiem katru gadu trīs viesizrādes.

Sākas biļešu tirdzniecība uz Valmieras Drāmas teātra izrādi "Džeina Eira"

No 27. janvāra plkst. 12:00 aicinām iegādāties biļetes uz Valmieras Drāmas teātra izrādi "Džeina Eira", kas notiks 9. martā plkst. 19:00 teātra namā "Jūras vārti".
Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu Serviss"kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

Ventspils bigbends koncertēs kopā ar bundzinieku Andri Buiķi

19. janvārī plkst. 19:00 teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē notiks pirmais jaunā gada koncerts sērijā "Džems ar Ventspils bigbendu”, kurā kopā ar vietējo mūziķu kolektīvu uzstāsies mūziķis, komponists un viens no pieprasītākajiem bundziniekiem Latvijā - Andris Buiķis.

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde "Patiesais klusums"

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde „Patiesais klusums”, kas norisināsies no 13. janvāra līdz 19. februārim teātra namā “Jūras vārti”, Ventspilī, aicina 20.gs. 60. - 80. gadu mākslinieku redzējumā un izpausmēs ielūkoties lietu metafiziskajā būtībā vai „mierīgās dzīves” žanrā, kā to sauca 17.gs. Francijā. Tieši interjera priekšmeti, ziedi, grāmatas, trauki, svečturi utt. – mūsu sadzīves liecinieki, mākslinieku brīvā, radošā gara izpausmes atklāj bez tematiskiem nosacījumiem, izdabāšanas konjunktūrai, bet ļaujoties savai formas, krāsu, triepienu un stilistikas valodai. Subjektīvi veidots kompozicionāls kārtojums, filozofiskas pārdomas vai priecīga sajūsma par objekta formu, virsmu, faktūru – tā ir mākslinieku izvēle, kam ļauties aicināts arī mūsdienu skatītājs.

Fotogrāfiju izstāde “Bagāža. Par cilvēkiem, lietām un atmiņām”

No 11. janvāra līdz 12. februārim teātra nama “Jūras vārti” mazajā izstāžu zālē skatāma fotoizstāde “Bagāža. Par cilvēkiem, lietām un atmiņām” – piecu autoru fotogrāfiju sērija, kas vēsta par atmiņām, kuras mēs krājam visa mūža garumā.

“Jūras vārtos” notiks pasākums veltīts Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecības līguma parakstīšanai

Ceturtdien, 12. janvārī plkst. 18:00 teātra namā ”Jūras vārti” notiks svinīgais pasākums veltīts Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecības līguma parakstīšanai.

Teātra nams „Jūras vārti” aicina iegādāties abonementu

No 6. janvāra līdz 14. janvārim kultūras un mākslas cienītājiem būs iespēja iegādāties abonementu - biļešu komplektu uz pasākumiem teātra namā „Jūras vārti”. Kopumā būs pieejami 170 abonementi, kas ir 25% no skatītāju zāles sēdvietu skaita.