Daudzkārt nominētā Liepājas teātra izrāde “Portreti. Vilki un avis” skatāma arī Ventspilī

Printer-friendly version

15. novembrī plkst. 19:00 teātra namā “Jūras vārti” notiks Liepājas teātra viesizrāde – 19.gadsimta krievu dramaturģijas klasiķa un pamatlicēja Aleksandra Ostrovska lugas “Vilki un avis” iestudējums Viestura Meikšāna režijā.

Aleksandra Ostrovska 1875. gadā sarakstītā luga ir stāsts par izputējušo muižas īpašnieci Murzavecku, kura gatava uz visu – gan izprecināt bagāto atraitni Kupavinu savas māsas dēlam Apolonam, gan viltot dokumentus, gan iesaistīties citos negodīgos darījumos. Viss notiek pēc viņas plāna, līdz brīdim, kad no pilsētas ierodas aprēķinātājs Berkutovs.

Lomās ventspilnieki redzēs Inesi Kučinsku, Edgaru Ozoliņu, Anitu Berķi, Everitu Pjatu, Ilzi Trukšāni, u, Kaspars Kārkliņš, Mārtiņu Kalitu, Rolandu Beķeri, Gati Maliku.

Teātra kritiķe Silvija Radzobe vērtējot iestudējumu saka: “Pirmkārt, izrāde ir ļoti precīza, katrs tās elements ir tā saskaņots ar citiem, ka funkcionē gluži vai ideāli. To panākusi neikdienišķi saliedēti strādājusī radošā komanda – režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un, protams, aktieri. Otrkārt, šis ir mākslā joprojām reti sastopamais gadījums, par kuriem mēdz teikt, ka dominējošā ir forma, kura pati kļūst par saturu. Citiem vārdiem runājot, „kā” pārvēršas par „kas””.

Izrāde nominēta Dienas gada balvai kultūrā 2015, raidījuma “100g kultūras” balvai “Kilograms kultūras 2015″ 4. ceturkšņa balsojumā nominācijā “Teātris”, 2015./2016. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijās - “Gada lielās formas izrāde”, “Gada aktrise” (Inese Kučinska), “Gada aktieris otrā plāna lomā” (Gatis Maliks). Balvas iegūtas nominācijās “Gada scenogrāfs” (Reinis Dzudzilo), “Gada kostīmu vai grima mākslinieks” (Krista Dzudzilo), “Gada gaismu un video mākslinieks” (Oskars Pauliņš).

Biļešu cena 4,00; 6.00; 8.50
Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv Pirkt biļeti
Ar t/n "Jūras vārti" DRAUGA KARTI atlaide 5%

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF