Jūras vārtos skatāms laikmetīgās mākslas projekts “Retina”

Printer-friendly version

2. novembrī plkst. 18:00 teātra namā “Jūras vārti” notiks kim? Laikmetīgā mākslas centra grupas projekta “Retina”atklāšana.

"Retina" ir izstāde, kuras pamatā ir sarunas starp četriem tās dalībniekiem – Andreju Strokinu, Germanu Ermiču, Kasparu Vanagu un Ventu Vīnbergu – par laikmetīgās mākslas neskaidrajām attiecībām ar attēlu un vizuālo kā tādu. Tāpat arī par redzi un skatīšanos. Par ieraudzīšanu un neredzamo. Ekspozīcija veidojusies kā šo sarunu protokola atstāsti, katram no sarunu biedriem pašam pēcāk tiekot galā ar domu apmaiņas pēcgaršu vai diskusijās piesauktajiem vizuālās kultūras vēstures piemēriem.

"Retina" nepretendē uz mākslas izstādes statusu, jo katram no četriem tās veidotājiem attiecības ar mākslu var tikt interpretētas kā nekonkrētas. Andrejs Strokins ir vistuvāk apzīmējumam mākslinieks, bet sarunā iesaistas kā kolekcionārs, kurš tic atrastu fotomateriālu radošajam potenciālam. Vents Vīnbergs ir esejists un arhitektūras kritiķis, kuru fascinē arhitektūras kritika vēsturiskajā situācijā pirms fotogrāfijas, kad lasītāju iztēlē telpas piedzīvojumu nācāt uzburt vienīgi ar valodas paņēmieniem. Germans Ermičs ir dizainers un cita starpā eksperimentē ar spoguļiem, ļaujot domāt par atspulgu kā vienlaikus fizisku, fizioloģisku un ieaudzinātu konstruktu. Kaspars Vanags ir mākslas kurators, kuru neliek mierā doma par postmākslas utopijām attēlu inflācijas laikmetā.

Izstāde apskatāma līdz 3. decembrim.
Ieeja bez maksas.

Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF