Zīmējumu teātris Adventa laikā viesosies Ventspilī ar zīmējumu operu “Dāsnumātika”

Printer-friendly version

11. decembrī plkst. 18:00 teātra nama "Jūras vārti" Jaunajā zālēs viesosies zīmējumu teātris, piedāvājot mazajiem skatītājiem zīmējumu operu "Dāsnumātika".
Īpašs piedāvājums skolēnu grupām (sākot no 10 bērniem) - biļetes ar 40% atlaidi (iegādājamas t/n "Jūras vārti" kasē un internetā) un pavadošajam pieaugušajam bez maksas (tikai t/n "Jūras vārti" kasē)

Uzveduma pamatā ir Čārlza Dikensa stāsts “Ziemassvētku dziesma”, kas ir par cilvēka spēju kļūt dāsnam un tas brīnumaini notiek tieši Ziemassvētku naktī.

Izrādes režisors Varis Klausītājs: “Ar šo iestudējumu Zīmējumu teātris pauž, ka ir noticis smalks pārpratums. Motīvs no Čarlza Dikensa Ziemassvētku stāsta vēsturiski esot aizsācis milzīgo iepirkšanās modi, taču stāsts patiesībā ir par pilnīgi cita veida dāsnumu.”

Brīnišķīgs dzejnieces Annas Auziņas teksts komponista Kaspara Zemīša rakstītajai mūzikai skanīgajās Rīgas Doma meiteņu kora balsīs saka, ka ir iespējams kļūt labam, grūtākais ir iesākt. Ziemassvētki kā savstarpējās saprašanās un mīlestības laiks ir laiks, kad ikviens var kļūt dāsns. Pat akmens var pārvērsties par mākoni.

Izrādē piedalās Rīgas Doma meiteņu koris TIARA Airas Birziņas vadībā, tenors Jānis Kurševs, aktieri Marta Grase un Klāvs Mellis, kā arī mūziķu ansamblis. Iestudējuma dramaturģiju veidojusi Rasa Bugavičute-Pēce. Iestudējums papildināts ar zīmēšanu un laikmetīgo deju, kam horeogrāfiju veidojusi Agnese Bordjukova. Scenogrāfijas elementi veidoti, iespaidojoties no mākslinieka sirreālista Renē Magrita darbiem.

„Dāsnumātiku” raksturo vizuāli spilgta, viegli uztverama valoda, kas ir vienlīdz saprotama un saistoša gan bērniem un jauniešiem, gan arī pieaugušajiem, paredzot plašu mērķauditoriju un teātra notikumā ļaujot iesaistīties visai ģimenei.

“Zīmējumu teātris” tradicionālās skatuves mākslas formas attīsta ar jaunu radošo izpausmju palīdzību, kas ierasto izpildītāju un auditorijas pretnostatījumu cenšas aizstāt ar skatītājam pietuvinātu un iesaistošu dialogu. Zīmējumu teātra mērķis ir veidot inovatīvas un mūsdienīgas teātra formas, tradicionālo teātra mākslu papildinot ar zīmēšanu, laikmetīgo deju un mūziku, tādējādi bagātinot auditorijas, īpaši bērnu teātra pieredzi.

Biļešu cena € 5.00
Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu Paradīze" kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv Pirkt biļeti

Organizē
Atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība