Jau rīt Jūras vārtos uzstāsies amerikāņu mūziķi Nite Jewel un Kolins Selfs

Printer-friendly version

Kā iepriekš ziņots, 23. septembrī teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē viesosies amerikāņu elektroniskās popmūzikas māksliniece Ramona Gonzalesa (Ramona Gonzalez) jeb Nite Jewel, kurai ar solo performanci pievienosies mākslinieks Kolins Selfs (Colin Self).
Pēc koncerta “Jūras vārtu” kafejnīcā plates no savas vinila kolekcijas spēlēs DJ Uldis Rudaks.
Ieeja pasākumā no 21:00. Koncerta sākums plkst. 22:00.

Nite Jewel ir dziedātāja un dziesmu autore no Losandželosas Amerikas Savienotajās Valstīs. Nekautrējoties no savas patikas pret pagājušā gadsmita astoņdesmito un deviņdesmito gadu mūziku un Meraiju Keriju (Mariah Carey) un Dženetu Džeksoni (Janet Jackson) saucot par iecienītākajām izpildītājām, Ramona kopā ar dzīvesbiedru (“Ariel Pink`s Haunted Graffiti” ģitāristu Koulu Grīfu-Nīlu (Cole Greif-Neill)) ap 2008. gadu sāka radīt savu mūziku. Izmantojot astoņu celiņu kasešu rakstītāju, tapa pirmās “ekstāzes, emociju un grūtību” iedvesmotās dziesmas, veidojot debijas albuma “Good Evening” pamatu. Ceļš no mūzikas radīšanas Losandželosas mākslas galeriju vajadzībām uz Eiropas festivāliem bija sācies. Tostarp, pazīstamais režisors Noa Baumbahs (Noah Baumbach) pamanīja un skaņdarbu “Suburbia” iekļāva savas filmas “Greenberg” muzikālajā noformējumā.

Lai arī iesākumā “Nite Jewel” krietni lielāku popularitātes vilni piedzīvoja Eiropā nevis Ziemeļamerikā, ar sekojošajiem albumiem “One Second” un “Liquid Cool”, regulāru sadarbību ar citiem mūziķiem (“Dam-Funk”, Džūliju Holteri (Julia Holter) un citiem) un cienījamo izdevniecību “Secretly Canadian” māksliniece sāka izpelnīties uzmanību arī pašas mājās. Koncerti, atrašanās par mūziku rakstošo mediju redzeslokā, jau pieminētās radošās sadarbības, bet vienlaikus pastāvīgā mainība no dziesmas uz dziesmu, no albuma uz albuma tā arī neļauj klausītājiem ierindot “Nite Jewel” daiļradi kādā žanra rāmī. Elektroniskā, guļamistabas, lo-fi popmūzika, salīdzinājumi ar “Aaliyah”, Robinu Gatrī (Robin Guthrie), “Cult Jam”, Džesiju Lanzu (Jessy Lanza) un “Junior Boys”, kā arī mākslinieces pašas piesauktās radošās ietekmes – tas viss lai paliek atsauču mednieku ziņā.

Kolins Selfs savā muzikālajā daiļradē izmanto balsi, ķermeni un datora programmatūras piedāvātās iespējas. Rezultātā veidojas jauna, pavisam neparasta telpa, kurā robežšķirtne starp cilvēka apziņu un tehnoloģijām tiek pastāvīgi izaicināta.  Kolina mūzika ir kā vērojums par cilvēka balss izmaiņu radīto iespaidu, un tajā jaušamas gan atsauces uz seksualitātes izpausmju sabiedrībā un kultūrā, kā arī attiecībās ar varu pētošo jeb ‘queer’ teoriju, gan liturģisko rituālu, gan ‘trap’ žanram raksturīgo ritmiku, gan elektroakustisko skaņas dizainu. Kolina Selfa performances allaž ir emocionāli un fiziski piesātinātas, māksliniekam tajās vienlaikus demonstrējot savas balss virtuozitāti, horeogrāfiskās idejas un skaņradi ar elektroniskajiem palīglīdzekļiem. Rezultātā publika kļūst par neatvairāmas pārvērtību izrādes lieciniekiem.

K. Selfs regulāri uzstājas dažādās pasaules mākslas galerijās. No pagrīdes margināļu pulcēšanās vietām līdz PS1 MoMA jeb Ņujorkas Modernās mākslas muzeja paspārnē esošajā laikmetīgās mākslas centrā un projektu telpai ‘ISSUE’ Bruklinā. Mākslinieks ir arī ciešs Hollijas Herndones (Holly Herndon) domubiedrs, līdzproducējot mūziķes ierakstus un esot viens no pavadošās grupas dalībniekiem.

Biļešu cena € 7.00
Biļetes t/n "Jūras vārti"un visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv Pirkt biļeti

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"