Ventspilī viesosies Rīgas Krievu teātris ar izrādi “Mēdeja”

Printer-friendly version

2. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris Ventspils skatītājiem piedāvās režisora Vladislava Nastavševa izrādi "Mēdeja" ar aktrisi Gunu Zariņu titullomā.

Varenā burve Mēdeja, Kolhidas ķēniņa meita un Saules dieva Heliosa mazmeita, palīdzēja Jāsonam iegūt zelta aunādu. Iemīlējusies argonautu vadonī, viņa aizbēga viņam līdz un kļuva par viņa sievu un viņa divu dēlu māti. Viņi atrod patvērumu Korintā, kur dažus gadus vēlāk Jāsons plāno precēties ar vietējā ķēniņa meitu. Un tad Mēdeja nolemj atriebties…

Izrādes režisors, mūzikas un noformējuma koncepcijas autors ir Vladislavs Nastavševs. Mēdejas lomā – Guna Zariņa. Pārējās lomas izrādē iemieso Andris Keišs, Igors Čerņavskis un Maksims Busels.

“Man gribētos domāt, ka šī izrāde ir mazs solis šābrīža teātra meklējumos. Ko mēs gribējām ar to teikt? Mēs gribējām uztaisīt izrādi par pārcilvēku. Īstenībā to pašu, ko saka Spīdola. Viņas sanāk gandrīz vai māsas, lai arī viena ir absolūti destruktīva. Jā, izrāde ir par pārcilvēku un to, ka ir cilvēki, kas nedzīvo pēc noteikumiem, un ir cilvēki, kuriem ir jādzīvo bez noteikumiem, jo citādi cilvēce apstāsies, vēsture apstāsies, viss apstāsies”, stāsta Guna Zariņa.

2013. gadā Nastavševa iestudētā izrāde "Mēdeja" ar Zariņu galvenajā lomā pirmizrādi piedzīvoja "Gogoļa centrā" Maskavā, bet 2014.gadā, sākoties Krievijas un Ukrainas konfliktam, Zariņa atteicās spēlēt galveno lomu šajā izrādē Maskavā. Tā aktrise pauda savu protestu pret Krievijas karaspēka ievešanu Ukrainā un iejaukšanos neatkarīgas valsts iekšējās lietās.

Biļešu cena € 4.00; 6.00; 8.50
Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv Pirkt biļeti
Ar t/n "Jūras vārti" DRAUGA KARTI atlaide 5%

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF