Pasākumi Ziņas Galerija

“Jūras vārtos” pirmo reizi skatāma preses fotogrāfiju izstāde

22. martā plkst. 18.00 teātra nama “Jūras vārti” mazajā izstāžu zālē tiks atklāta preses fotogrāfa Ģirta Ozoliņa izstāde “42”, kas būs ieskats līdz šim neredzētos un periodikas izdevumos nepublicētos kadros.

Ģirta Ozoliņa (1977) darbi bijuši skatāmi tādos preses izdevumos, kā “IR”, “Klubs”, “Ieva”, “Māja”, “Neatkarīgā Rīta Avīze” un citviet. Izstāde ir pirmais solis ārpus ierastās darbības un piedāvā ielūkoties preses fotogrāfa ikdienas aizkadros.

Savā būtībā fotogrāfs ir vien mirkļa tvērējs, kurš skatītāja ziņā atstāj šī mirkļa uztveri un sniedz plašas interpretācijas iespējas. Izstādē redzamie darbi nav uzskatāmi par portretiem to klasiskā izpratnē, tajos nav klātesoša reprezentācija. Caur fiksēto kadru  fotogrāfs atklāj portretējamo pārdzīvojumu un ekspresiju ikdienišķās situācijās. Mākslinieka Ģirta Ozoliņa darbos redzami sabiedrībā zināmi un labi atpazīstami cilvēki,  tādējādi parādot tos citā kvalitātē, kas atšķiras no ikdienā, presē redzamā – reprezentatīvā portreta. Fotogrāfijas ir apliecinājums fotogrāfa profesionalitātei, būt gatavam nospiest kameras aizslēgu jebkurā brīdi. Un tomēr šī izstāde nav par cilvēkiem, bet gan par mākslinieku un tā spēju tvert mirkli.

Portrets ir vispieejamākais un visizteiksmīgākais, atrodams jebkurā mājas fotogrāfiju albumā vai preses izdevumā. Taču tas  joprojām ir un paliek sarežģītākais un prasīgākais starp citiem žanriem. Patiesi labas portreta fotogrāfijas ir retums. Kas tad ir portrets fotogrāfijā? Vai tas ir cilvēks, viņa raksturs, dzīve? Ģirta Ozoliņa mirkļa tvērumos klātesoša ir ne tikai portretējamo cilvēcisko emociju attēlojums, bet arī veiksmīga kadra kompozīcija. /Uldis Pētersons/

Ieeja bez maksas.
Izstāde apskatāma līdz 4. maijam

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un  VKKF

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu