Pasākumi Ziņas Galerija

Baptistu baznīcā izskanēs kamerkora “Ventspils” un Ventspils Kamerorķestra Adventes koncerts

16.decembrī plkst. 17:00 uz Adventes koncertu Ventspils baptistu baznīcā ielūdz Ventspils Kamerorķestris, kamerkoris “Ventspils” un solisti – Inita Āboliņa (akordeons), Pēteris Endzelis (oboja), Edgars Auniņš (tenors), Andris Kipļuks (tenors), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), kā arī sieviešu koris “Venda”, jauktais koris “Līvzeme”, Ventspils vīru koris un Ugāles jauktais koris “Eglaine”. Diriģents – Aigars Meri.

Koncertā programmā iekļauti Gijas Kančeli skaņdarbs “Kapote”, Ariela Ramiresa “Misa Criolla” un Imanta Kalniņa “Koncerts obojai un orķestrim” 2.daļa.

Gruzīnu komponistu Giju Kančeli mēdz dēvēt arī par Klusuma Maestro. Kapote tulkojumā no grieķu valodas nozīmē – kaut kad, kādreiz, reiz. Īpatnējs minimālisms, smalka, trausla instrumentācija burtiski apbur klausītāju. Ikvienam ir iespēja saklausīt kādreiz dzirdētus tango ritmus un intonācijas, tarantellas iezīmes, attālas leijerkastes un Kaukāza ermoņikas skaņas. Klausoties šo skaņdarbu, jāatceras Romas pāvesta Benedikta XVI teiktais: “Mūzikai ir trīs avoti: mīlestība, skumjas un tiekšanās uz Visaugstāko”.

Argentīniešu komponists Ariels Ramiress kādā intervijā izteicies, ka impulsu “Misa Criolla” radīšanai viņš guvis pēc ceļojuma uz Vāciju uzreiz pēc Otrā pasaules kara. Atgriezies Argentīnā, komponists devās folkloras ekspedīcijā, kuras maršruts veda uz reti apdzīvotām, nomaļām vietām un, kur izdevās savākt un ierakstīt visdažādāko stilu mūziku, apzināt Argentīnas kovboju – Gaučo un spāņu kolonizatoru pēcteču Kreolu folkloru un muzikālās tradīcijas. “Misa Criolla” ir viena no pirmajām katoļu mesām, kas rakstīta nevis tradicionālajā latīņu valodā, bet gan spāņu – kastīliešu valodā.

Imanta Kalniņa “Koncerta obojai un orķestrim” šķiet kā komponista vēlme dzīves nošķiebtajām, destruktīvajām pusēm likt pretī skaistumu un nesaduļķotu harmoniju. Mainījies ir Imanta Kalniņa melodisms. Plašās melodiskās līnijas sadalījušās daudzos mazos multimotīvos, kas, virknēti nebeidzamā virtenē, veido kā arabeskas, kā ornamentāli rituālus zīmējumus.

Ieeja koncertā bez maksas.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu