Pasākumi Ziņas Galerija

Jauktais koris “Ventspils” ierindojas Latvijas labāko koru trijniekā

30. jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā jauktais koris “Ventspils” Aigara Meri vadībā startēja koru konkursa „Dziesmu kari” finālā, kur 20 Latvijas labāko koru konkurencē izcīnīja augsto trešo vietu.

Jauktā kora “Ventspils” izpildījumā izskanēja trīs skaņdarbi – Latviešu tautas dziesma Andra Sējāna apdarē “Zvirbuli, zvirbuli”, Pēteris Plakidis, Vizma Belševica “Tavas saknes tavā zemē” un Selga Mence, latviešu tautas dziesma “Saule pina vainadziņu”.

Starptautiskā žūrija – diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins (Lietuva), diriģents Kari Turunens (Somija), ventspilnieku sniegumu novērtēja ar 92.20 punktiem, kas tikai nedaudz atpaliek no Lielās balvas ieguvēja – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave sol” jauniešu kora “Kamēr…”, vērtējuma.

Žūrijas priekšsēdētājs Mārtiņš Ozoliņš: “Tas, ko mēs šodien dzirdējām, vēlreiz apliecina, ka mēs esam koru lielvalsts, ka mēs esam dziedoša zeme, ka mūsu tauta dzīvos, dziedās un zels. Tās ir neaprakstāmas sajūtas, ko mēs izjutām. Es gribētu īpaši izcelt jaukto koru grupu – koru skaits un tas, ar kādu atdevi visi muzicēja, bija kaut kas vienreizējs.”

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu