Pasākumi Ziņas Galerija

Jauktais koris “Ventspils” piedalīsies Kurzemes Dziesmu svētkos

29. jūnijā Liepājā norisināsies Kurzemes Dziesmu svētki “Es esmu dzīvība”, kuros piedalīsies arī SIA “Kurzemes filharmonija” kolektīvs – jauktais koris “Ventspils” diriģenta Aigars Meri vadībā.

Liepājas Olimpiskā centra Arēnā notiekošais pasākums pulcēs apmēram divus tūkstošus dalībnieku. Skatītājus priecēs kori, deju kolektīvi un pūtēju orķestri no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Par virsdiriģentiem izvēlēti Kurzemes labāko koru un pūtēju orķestru diriģenti, Dziesmu svētku virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti, kuri ir vai bijuši saistīti ar Kurzemi.

Koncerta programmu veidos četras daļas – “Dievzemīte”, “Latvija”, “Lūgšana”, “Mīlestība” –, kas secīgi stāstīs par laiku no pirmo cilvēku ierašanās mūsu zemē līdz pat Latvijas valsts neatkarības atgūšanai. Tajā iekļauti daudzu Latvijas un pasaules mūzikas kultūrai nozīmīgu, ar Kurzemi saistītu autoru – Ernesta Vīgnera, Emiļa Melngailļa, Alfrēda Kalniņa, Pētera Vaska, Agra Engelmaņa, Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula, Andra Kontauta – un citu autoru skaņdarbi.

“Kultūrvēsturisko novadu dziesmu svētki ir tas elements, kas nodrošina svētku nepārtrauktību, palīdz dziedātājiem noturēt savu māksliniecisko formu, tāpat arī tajos izkristalizējas dažādas idejas Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem,” stāsta diriģente un Kurzemes dziesmu svētku mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce.

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu