Pasākumi Ziņas Galerija

No ģenerālmēģinājuma līdz jubilejas izstādei

Ventspils mākslinieces Mārītes Klušas jubilejas izstāde “Brīvās domas kontrolēts lidojums” kopš 29. janvāra iekārtota un gaida savu atvēršanu Daugavpilī, Marka Rotko mākslas centrā.

Izstādē apvienotas divas Mārītes Klušas agrāk veidotas un teātra nama “Jūras vārti” telpās īstenotas ekspozīcijas – “Simbioze” 2019. gadā  un “Rezumējums” 2020. gadā.

2020. gada pavasarī, strādājot pie jubilejas izstādes koncepcijas, māksliniece teātra nama “Jūras vārti” Mazajā izstāžu zālē realizēja viena darba izstādi “Rezumējums”, ko šobrīd varētu dēvēt par ģenerālmēģinājumu. Sākotnējā iecere paredzēja, ka darbi plašākai publikai netiks atrādīti. Tomēr lēmums mainījās un ventspilniekiem pavērās ekskluzīva iespēja novērtēt Mārītes Klušas veikumu vēl pirms tā eksponēšanas Daugavpilī.

Atskatoties uz visnotaļ eksperimentālo un radošiem atklājumiem piepildīto Ventspils izstādes tapšanas laiku, Mārīte Kluša atzīst, ka lēmumu rīkot jubilejas izstādi Daugavpilī pieņēmusi galvenokārt tādēļ, ka Ventspilī nav autonomu izstāžu telpu. Tomēr ģenerālmēģinājums “Jūras vārtos” patīkami pārsteidzis, sniedzis gandarījumu un galvenais – devis impulsu jaunām idejām. Tā, piemēram, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu telpa ieguvusi pelēkas sienas, gluži kā “Jūras vārtu” Mazā izstāžu zāle. Tā nav nejaušība, jo šīs krāsas perfekto saderību ar mākslas darbiem Mārīte atklājusi tieši “Jūras vārtos”. Mākslinieces prāt, vizuālais veidols izdevies tik pārliecinošs, ka nule izdotajā izstādes “Brīvās domas kontrolēts lidojums” katalogā liela daļa iekļauto attēlu tapuši tieši Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”.

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu