Pasākumi Ziņas Galerija

Nosvinēti Ventspils pilsētas svētki

Ar daudzveidīgu svētku programmu un ne vienu vien muzikālu pārsteigumu noslēgušies Ventspils pilsētas svētki, kas pagājušās nedēļas nogalē pulcēja vairāk nekā 130 000 ventspilnieku un viesu no visas Latvijas un ārvalstīm.

 Trīs dienu garumā pilsētas ielās un laukumos, kā arī bibliotēkās, Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, Piedzīvojumu parkā, Jauniešu mājā un citviet izskanēja muzikāli priekšnesumi, norisinājās gan radošas, gan sportiskas aktivitātes. Savukārt nule kā atklātajā koncertzālē “Latvija” ikviens mūzikas un mākslas cienītājs varēja klātienē piedzīvot ļoti īpašus un vēl nebijušus muzikālus notikumus – Stīva Reiha opusa “Six pianos” atskaņojumu uz sešiem flīģeļiem, Valgīra Sigurdsona audivizuālo performanci  un  Ļubomira Meļņika solo koncertu uz vertikālajām klavierēm “470i”.

2.augustā, vairāk nekā 300 ventspilnieki un pilsētas viesi kopīgi atklāja desmito strūklaku Ventspilī – tēlnieka Gļeba Panteļejeva bronzā veidoto strūklaku “Lietussargs”. Pievakarē svētki tika atklāti Rātslaukumā, kur norisinājās tradicionālā Ventspils pilsētas domes Lielās Balvas un Balvu pasniegšanas ceremonija un muzicēja vokālā grupa “Latvian Voices”.

3.augustā svētku gājienā piedalījās Ventspils iestādes, uzņēmumi, biedrības, draugu un domubiedru kopas, kopskaitā –  ap 3000 dalībnieku. Gājiena dalībniekus vērtēja žūrija un pieciem visatraktīvākajiem gājiena dalībniekiem pasniedza balvas.

Viskuplākais skaits ļaužu sestdien  pulcējās centrālajā norises vietā – Ostas ielas promenādē, lai  baudītu muzikālus priekšnesumus, vērotu spēkavīru cīņas, iepirktos svētku tirdziņā un apskatītu Starptautiskā ziedu paklāju festivāla ”Ziedu Melodija” darbus, kopskaitā 20. Šogad Ziedu paklāju festivālā piedalījās komandas no 5 valstīm. Uzvarētāja godu ieguva floristi no Igaunijas ar ziedu paklāju “Melody”.

Vakarā uz Ostas ielas promenādes centrālās skatuves kāpa igauņu grupa “Ewert and The Two Dragons” un atraktīvie puiši no grupas “Dagamba”. Noslēdzot muzikālo daļu, apmeklētājiem bija iespēja noskatīties filmu par pilsētā paveikto pēdējā gada laikā, svētku uzrunu teica Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, un svētku kulminācijā klātesošos priecēja krāšņa svētku uguņošana.

Svinības līdz pat rīta gaismai turpinājās Reņķa dārzā, kur Nakts dejas spēlēja Edvards Grieze un grupas “The Sound Poets” un “Mazais princis”. Ballētgribētāju skaits pārsniedza 2500.

Daudzskaitlīgas svētku norises šogad tika piedāvātas arī bērniem un jauniešiem. Ventspils Jauniešu mājas rīkoto festivālu “Random Republika” apmeklēja vairāk nekā tūkstotis jauniešu. Digitālie svētki Rātslaukumā, kurus apmeklēja kupls skaits interesentu – teju 10 tūkstoši, piedāvāja iespēju iepazīt mūsdienu tehnoloģijas, pārbaudīt savu atjautību, kā arī izpausties radoši. Liels skaits dažādu vecumu bērni un viņu vecāki darbojās Dzirnavu laukuma pasākumā “Šis un tas viss kaut kas”.

Īpaša svētku programma bija sagatavota arī Ventspils muzejos. Livonijas ordeņa pils piedāvāja ceļojumu caur vīna dārziem viduslaiku mūzikas skaņās, savukārt Piejūras brīvdabas muzejā svētkus svinēja Mazbānītis. Kopumā šajās dienās muzejus apmeklējuši un ar Mazbānīti vizinājušies vairāk nekā 8 tūkstoši apmeklētāju.

Aktivitātes gan lieliem, gan maziem  svētku dienās piedāvāja četras Ventspils bibliotēkas – prieku radīja gan koncerts Pārventas bibliotēkā, gan Grāmatu svētki Rātslaukumā, gan dažādas bērnu programmas, koncerti un izstādes.

Svētku laikā ventspilnieki un pilsētas viesi ne vien apmeklēja svētku pasākumus, bet baudīja arī pilsētas sniegtās aktīvās atpūtas iespējas. Piedzīvojumu parku, Ūdens piedzīvojumu parku un Pludmales akvaparku  apmeklējuši teju 10 tūkstoši apmeklētāju.

Daudzi  tūkstoši svētku dalībnieku izmantojuši iespēju svētku laikā doties ekskursijā ar kuģīti “Hercogs Jēkabs”, apmeklēt Ventspils Jaunrades nama planetāriju un observatoriju, kā arī baudīt citas pilsētas sniegtās iespējas.

Svētkos  ventspilnieki un viesi aktīvi izmantoja iespēju pelnīt, saņemt un pilsētas objektos izmantot Ventspils valūtu – ventus. Šogad tika izsniegti  vairāk nekā 160 tūkstoši ventu.

 

Svētku norisi atbalstīja:
Ventspils pilsētas dome, Ventspils brīvostas pārvalde, SIA “Ostas celtnieks”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, SIA “Bucher Municipal”, AS “BMGS”, AS “Virši – A”, Nodibinājums “Rietumu Bankas labdarības fonds”, SIA “VK Tranzīts”, SIA “Eurohome Latvija”, SIA “Kurekss”, SIA “New Yacht Marina”, SIA “VIA”, SIA “Tet”, SIA ““Ventspils nafta” termināls”, SIA “Užavas alus”, SIA “Moller Auto Ventspils”, SIA “Ventplac”, SIA “Forta Prefab”, SIA “Kurzemes granulas”, SIA “Stena Line”, SIA “Samrode”, SIA “Froli Baltic”, SIA “TestDevLab”, SIA “HYDRAULIK BAUTEILE BALTIC”, SIA “Venden”, SIA “MAXIMA Latvija”, Ventspils Labiekārtošanas kombināts, SIA „Circle K Latvia”, A/S “BALTIJAS TRANZĪTA SERVISS”

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu