Klāva Upaciera personālizstāde “Atkārtošana un atkārtošanās”

Klāva Upaciera personālizstāde “Atkārtošana un atkārtošanās”

Izstādē apkopoti darbi no dažādiem cikliem. Lai gan tehniski, kā arī izpildījuma ziņā tie ir atšķirīgi, darbus vieno sistemātiskums, dažādo formu un līniju abstraktais kopums. Klāva zīmējumi radīti ar zīmuļu, gēla pildspalvu, marķieru un citu rakstāmpiederumu palīdzību. Daži no tiem tapuši uz izdevniecībā apdrukātām loksnēm, kas iepriekš izmantotas ikdienas piezīmēm, un tikai vēlāk pārtapušas mākslas darbā.

Kā atklāj pats mākslinieks: “Zīmēšanā man nesagādā grūtības ilgstoši atkārtot vienu un to pašu darbību. Laikam tāpēc, ka esmu atklājis – tas ir kas līdzīgs fraktāļiem (cik nu es saprotu no matemātikas). Tu tik liec un liec klāt un beigās no tās it kā vienveidīgās masas rodas kaut kas jauns. (…) Beigās pašam vienmēr ir pārsteigums, un tas ir interesantākais.”

Ekspozīcijā iekļauti arī vairāki mākslas objekti, kuru tapšanā par vienu no galvenajiem darba rīkiem izmantota līmlente. Tā, piemēram, par mākslas darbu pārtapušas tukšās gēla pildspalvu čaulītes, kas radošā procesa rezultātā ieguvušas jaunu formu un pielietojumu.

Klāvs Upacieris dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 1.ģimnāzijā. Vēlāk Ventspils Augstskolā studējis ekonomiku. Pārceļoties atpakaļ uz Rīgu, apguvis zīmēšanu pie mākslinieka Arnolda Plauža, un, viņa pamudināts, iestājies Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, ko absolvējis 2011. gadā. Veidojis vairākas personālizstādes, kā arī piedalījies grupu izstādēs.

Ieeja izstādē bez maksas. To var apmeklēt individuāli (1 persona vai 1 mājsaimniecība), ievērojot 2 m distanci un lietojot mutes-deguna aizsegu.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Ventspils fotokluba KAKTUSS izstādes “Zeme, vai Tev sāp?” atklāšana

Ventspils fotokluba KAKTUSS izstādes “Zeme, vai Tev sāp?” atklāšana

21. jūlijā plkst. 19.00 Ventspils fotoklubs “Kaktuss” aicina uz divu gadu jubilejas izstādes “Zeme, vai Tev sāp?” atklāšanu, kas notiks pie teātra nama “Jūras vārti” galvenās ieejas.

“Zeme, vai Tev sāp?” ir Ventspils fotokluba “Kaktuss” divu gadu jubilejas izstāde. Izstādē piedalās pieci fotomākslinieki – Agnese Pastare, Krists Kūla, Gints Dreifogels, Ilze Ozola un Artūrs Orbidāns, kuri, pilnveidojot patstāvīgu ideju un interpretējot galveno tēmu, izveidojuši katrs savu darbu sēriju. Autori atspoguļojuši savu redzējumu tādās apakštēmās kā “Neredzami redzamais”, “atKritums”, “Daba. Putni. Cilvēks. Atbildība”, “Atgriešanās”, “Kad būs gana?”.

Pēc divu gadu aktīvas darbības fotopasaulē, autori ir nonākuši pie secinājuma, ka fotografēšana ir ne tikai aizraušanās, bet arī spēcīgs veids, kas ļauj saskatīt, parādīt un pastāstīt. Tā ir informācijas, emociju un sajūtu plūsmas atspoguļojums. Tā ir bezgalīgs un visaptverošs stāsts, kura vidi un varoņus veido gan fotogrāfijā attēlotais, gan viss apkārt esošais.

“Izstāde “Zeme, vai Tev sāp?” ir turpat divu gadu ilgs fotoprojekts par mums visiem, par cilvēkiem, Dabu un mūsu savstarpējo mijiedarbību. Par dzīvo, kā arī nedzīvo. Īsto, neīsto un iedomāto. Šis ir piecu fotomākslinieku stāsts par it kā apkārt neredzamo, nebeidzamo Zemes piesārņojumu, pastāvošo pārprodukciju, mūsu atstātajām pēdām. Par visatļautību,” stāsta izstādes autori.

Ieeja izstādē bez maksas. To var apmeklēt individuāli (1 persona vai 1 mājsaimniecība), ievērojot 2 m distanci un lietojot mutes-deguna aizsegu


Organizē Ventspils fotoklubs “Kaktuss” sadarbībā ar  SIA “Kurzemes filharmonija”

Ventspils fotokluba KAKTUSS izstāde “Zeme, vai Tev sāp?”

Ventspils fotokluba KAKTUSS izstāde “Zeme, vai Tev sāp?”

“Zeme, vai Tev sāp?” ir Ventspils fotokluba KAKTUSS divu gadu jubilejas izstāde, kurā piedalās pieci fotomākslinieki – Agnese Pastare, Krists Kūla, Gints Dreifogels, Ilze Ozola un Artūrs Orbidāns. Pilnveidojot patstāvīgu ideju un interpretējot galveno tēmu, autori izveidojuši katrs savu darbu sēriju, atspoguļojot savu redzējumu tādās apakštēmās kā “Neredzami redzamais”, “atKritums”, “Daba. Putni. Cilvēks. Atbildība”, “Atgriešanās”, “Kad būs gana?”.

Pēc divu gadu aktīvas darbības fotopasaulē, autori ir nonākuši pie secinājuma, ka fotografēšana ir ne tikai aizraušanās, bet arī spēcīgs veids, kas ļauj saskatīt, parādīt un pastāstīt. Tā ir informācijas, emociju un sajūtu plūsmas atspoguļojums. Tā ir bezgalīgs un visaptverošs stāsts, kura vidi un varoņus veido gan fotogrāfijā attēlotais, gan viss apkārt esošais.

“Izstāde “Zeme, vai Tev sāp?” ir turpat divu gadu ilgs fotoprojekts par mums visiem, par cilvēkiem, Dabu un mūsu savstarpējo mijiedarbību. Par dzīvo, kā arī nedzīvo. Īsto, neīsto un iedomāto. Šis ir piecu fotomākslinieku stāsts par it kā apkārt neredzamo, nebeidzamo Zemes piesārņojumu, pastāvošo pārprodukciju, mūsu atstātajām pēdām. Par visatļautību,” atklāj izstādes autori.

Izstādi var apmeklēt individuāli (1 persona vai 1 mājsaimniecība), ievērojot 2 m distanci un lietojot mutes-deguna aizsegu.

Izstādes atklāšana 21. jūlijā plkst. 19.00 pie teātra nama Jūras vārti galvenās ieejas.


Organizē Ventspils fotoklubs “Kaktuss” sadarbībā ar  SIA “Kurzemes filharmonija”

Saruna. Ieva Melgalve. Laimdota Malle, Kristīne Krauze-Slucka

Saruna. Ieva Melgalve. Laimdota Malle, Kristīne Krauze-Slucka

17. jūlijā, plkst. 17.00 teātra namā “Jūras vārti” notiks rakstnieces, dzejnieces, dramaturģes, tulkotājas un kritiķes Ievas Melgalves saruna ar māksliniecēm Laimdotu Malli un Kristīni Krauzi-Slucku.

Saruna, ko klātienē apmeklēt aicināts ikviens interesents un kuru būs iespējams vērot arī tiešraidē “Jūras vārtu” Facebook lapā, paredzēta kā Laimdotas Malles un Kristīnes Krauzes-Sluckas personālizstāžu “ooze/-ums” noslēguma pasākums. Tās gaitā mākslinieces dalīsies savā pieredzē par mākslas radīšanas procesu,tam nepieciešamajiem resursiem, kā arī iespējamo skatītāja reakciju uz mākslas izpausmēm.

 Sastopoties ar laikmetīgo mākslu, skatītājs nereti izvairās saprast un vērtēt, baidoties it kā kļūdīties. Ceru, ka saruna iedrošinās un aicinās uzticēties savām domām un emocijām,” stāsta Ieva Melgalve.

Tēmas, kas tiks apspriestas sarunas laikā, Ieva Melgalve pētījusi padziļināti, izstrādājot maģistra darbu Latvijas Mākslas akadēmijā Mākslas vēstures un teorijas apakšnozarē. Pētniecības procesā rakstniece pievērsusies mākslas darba tapšanai un tam, cik liela nozīme ir materiāliem, kas vistiešākajā veidā piedalās radošajā procesā.

“Svarīgs ir lēnais, rūpīgais un uzmanīgais darbs, kurā mākslinieces ieklausās ne tikai sevī, bet arī materiālā, ar ko strādā, piešķir tam tiesības darboties un radīt, kā ikvienā labā spēlē balansējot starp noteikumiem un kontroli un nejaušību un rotaļīgumu. Tā šķiet ne tikai estētiska, bet arī – varbūt pat primāri – ētiska izvēle, ļaujot savam ego atkāpties materialitātes priekšā,” recenzijā par izstādēm “ooze/-ums” raksta Ieva Melgalve.

Pasākuma organizatori atgādina, ka ierodoties uz pasākumu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, kā arī Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, pēdējo 6 mēnešu laikā pārslimojis Covid-19 vai arī viņam ir negatīvs Covid-19 analīžu rezultāts. Visiem apmeklētājiem pasākuma laikā jālieto sejas maska.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Ģertrūdes ielas teātra laikmetīgās dejas iestudējums “Baiļu rutīna”

Ģertrūdes ielas teātra laikmetīgās dejas iestudējums “Baiļu rutīna”

Izrādes teksta autores, horeogrāfes un izpildītājas  Janas Jacukas solo darbs ir stāsts par spēku būt “vājajam” dzimumam. Izrāde ir ļoti personisks vēstījums par jaunas sievietes spēju sadzīvot ar visdažādākajām ikdienas bailēm – attiecībās, mājās, darbā, uz ielas.

Lai arī iestudējuma autore ir horeogrāfe, galvenās varones monologi izrādē mijas ar kustībām un pat dziesmām.
“Vārds un deja viens otru papildina, un nevar pateikt, kas ir svarīgāk – verbālais teksts vai ķermeņa valoda, kas parāda emocijas,” norāda māksliniece.

Uz jautājumu, vai izrādes pamatauditorija ir sievietes, Jana atbild: “Baiļu rutīna vairāk rezonēs ar sievietēm, bet ceru, ka arī vīriešiem būs, par ko padomāt. Tā nav taisnība, ka puikas nebaidās. Visiem ir ļauts baidīties! Tas būtu kolosāli, ja vīrieši, skatoties izrādi, atpazīs situāciju. Bailes nav vājuma pazīme, bet izdzīvošanas metode.”

Jana Jacuka Latvijas Kultūras akadēmiju absolvējusi 2018. gadā un par trīs darbiem – “Y”, “Manu acu tulkojums” un “Bedre” – nominēta “Dejas balvai 2017-2018” kategorijā “Laikmetīgās dejas dejotājs/-a”. Sadarbojusies ar teātriem kā horeogrāfe un jau par pirmo izrādi – “Mumu” Rīgas Krievu teātrī – ieguvusi “Spēlmaņu nakts” nomināciju. Pēc tam seko izrādes citos teātros, kopīgs darbs ar režisoriem Viesturu Kairišu, Georgiju Surkovu, Vsevolodu Ļisovski, Dmitriju Volkostrelovu, producenti Jevgeņiju Šermeņovu.

Biļetes uz Janas Jacukas monoizrādi “Baiļu rutīna”, kas notiks 10. jūlijā teātra namā “Jūras vārti”, iegādājamas visās “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.

 

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā vai ir derīgs Covid-19 negatīvs analīžu rezultāts. Pasākumus kopā ar vecākiem var apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti, pārslimojuši, un viņiem nav jāveic Covid-19 tests (bērni no 12 gadu vecuma var vakcinēties, tāpēc viņiem jābūt vakcinētiem, pārslimojušiem vai jāveic Covid-19 tests). Apmeklētājam jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments un personalizēta biļete.  Pasākuma laikā jālieto sejas maskas.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Laikmetīgās dejas mākslas rezidence. Laikmetīgās dejas un mūzikas instalācija

Laikmetīgās dejas mākslas rezidence. Laikmetīgās dejas un mūzikas instalācija

Piektdien, 18. jūnijā, dejas mākslas profesionāļi un entuziasti aicināti apmeklēt Ostas ielas promenādi un teātra namu “Jūras vārti”, kur noritēs “Laikmetīgās dejas mākslas rezidence”.

Projekts “Laikmetīgās dejas mākslas rezidence”, kas tiek realizēts sadarbībā ar starptautisko laikmetīgās dejas mākslas festivālu “Laiks dejot 2021”, paredz gan meistarklašu, gan performanču norisi dažādās pilsētas vietās.

Laikmetīgās dejas meistarklase pusaudžiem notiks plkst. 12.00 Ostas ielas promenādē. Jauniešus vecumā no 12 līdz 16 gadiem gaidīs meistarklases vadītāji Ramona Levane un Edvards Kurmiņš. Savukārt plkst. 13.00 dejas profesionāļiem un pedagogiem būs iespēja gūt pieredzi Žigana Krajnčana (Slovēnija) vadībā.

Vakara noslēgumā, plkst. 19.00, ventspilnieki aicināti doties uz “Jūras vārtiem”, lai nama stiklotās fasādes logos vērotu Laikmetīgās dejas un mūzikas instalāciju. Performatīvajā priekšnesumā, kam īpašu noskaņu piešķirs mūziķa Jura Kaukuļa “dzīvā” klātbūtne, piedalīsies Latvijas kultūras akadēmijas Lakmetīgās dejas mākslas studiju programmas absolventi kopā ar horeogrāfidejotāju Olgu Žitluhinu, kā arī dejas mākslinieki no Slovēnijas.

Jau iepriekš vēstīts, ka “Laikmetīgās dejas mākslas rezidences” ieskaņas pasākums notika 4. jūnijā Lielajā laukumā, kur kopīgā meistarklasē pulcējās vairāki Latvijas un ārvalstu horeogrāfi, kā arī Ventspils deju kolektīvu vadītāji un dalībnieki.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

No 17. jūnija līdz 18. jūlijam  teātra nama “Jūras vārti” telpās būs skatāmas divu mākslinieču – Laimdotas Malles un Kristīnes Krauzes-Sluckas – personālizstādes ar vienotu nosaukumu “ooze  / -ums”. Izstādes atklāšana 17. jūnijā plkst. 18:00

“ooze  / -ums” ir divu mākslinieču izstāžu pārklāšanās, divkārša meditācija par ķermeniskuma robežām telpā un laikā. Tie ir abu mākslinieču psihoģeogrāfiski kartējumi, kuros satiekas drūmums ar gaismu, smagums ar vieglumu. Īsie apzīmētāji ooze un –ums kalpo kā transformējoši pavedieni, kas tiecas atraisīt prombūtnes pieredzi caur zīmējumu, gaismu un fotogrāfiju.

Laimdota Malle ir maģistrantūras programmas absolvente Manchester School of Art Fine Art nodaļā Lielbritānijā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Piedalās izstādēs no 2012. gada, tostarp ar personālizstādēm “Kāds savāds, garš milzis” mākslas centrā “Noass” (2019) un “Irt”, kā arī izstādē “Savvaļa/Savage” ar darbu grupu “SEDIMENTS” (2021), Drustos. Laimdotas Malles instalācijas un darbu grupas sastāv no multimediālām vienībām, kas ietver niansētus, metaforiskus stāstus, netieši skarot jautājumus par kolektīvās un personiskās bezapziņas veidojumu nozīmi.

Kristīne Krauze-Slucka absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu. Latvijā izstādēs piedalās kopš 2017.gada, ieskaitot “Latvijas Mākslas akadēmijas gadsimta izstādi” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “ARSENĀLS” (2019) ar darbu “Pakļāvīgs pieskāriens”.  Kristīne Krauze-Slucka saņēmusi gleznotāja Valdemāra Tones fonda stipendiju un Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku Grand Prix balvu 2020 par savu darbu “Orgatopija”. Savā praksē pēta cilvēka un dabas attiecību pārmaiņu tēmu, pievēršot uzmanību adaptācijas un hibridizācijas norisēm, priekšplānā bieži vien izvirzot izvēlētā medija materialitātes aspektus.

Izstāde apskatāma līdz 18. jūlijam.

Izstādes var apmeklēt individuāli (1 persona vai 1 mājsaimniecība), ievērojot 2 m distanci un lietojot mutes-deguna aizsegu.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Ventspils mākslinieku darbu izstāde

Ventspils mākslinieku darbu izstāde

Līdz 13. jūnijam  teātra nama “Jūras vārti” izstāžu telpās iekārtota Ventspils mākslinieku grupas izstāde.

Šogad izstādē piedalās – Jeļena Baranovska, Anita Birzgale, Rita Blaževiča, Sarmīte Caune, Reinis Gailītis, Vladimirs Iļibajevs Laimdota Junkara, Mārīte Kluša, Ingvilda Knāviņa, Gunta Krastiņa, Edvīns Krūmiņš, Jānis Kupčs, Janeta Liepājniece, Boriss Moisejevs, Andris Norītis, Anna Orniņa, Līva Ozoliņa, Malda Porniece, Ieva Rupenheite, Pauls Spridzāns un Sandra Vingre, kā arī Ventspils fotokluba “Kaktuss” pārstāvji – Santa Atte, Gints Dreifogels, Krists Kūla, Artūrs Orbidāns, Ilze Ozola, Agnese Pastare un Irina Popova.

Izstādē apskatāmie mākslas darbi aptver dažādus mākslas veidus – glezniecību, grafiku, keramiku, fotogrāfiju un  lietišķo mākslu. Tematiskā ziņā tie nav saistīti. Domu un ideju lidojums notverts ainavā, sadzīvē, fantāzijās un iztēles labirintos. Nemainīgi ir vien autoriem raksturīgie mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome

Ulda Marhileviča kino un teātra mūzikas autorkoncerts

Ulda Marhileviča kino un teātra mūzikas autorkoncerts

2021. gada rudenī vairākās Latvijas pilsētās izskanēs izcilā latviešu komponista Ulda Marhileviča teātra un kinomūzikas autorkoncerti.

“Izvēlējāmies skaņdarbus, kas guvuši popularitāti teātra izrādēs un filmās. Koncerti būs tāds koncentrēts apskats tieši par Marhila devumu šajā lauciņā, nevis viņa daiļradi vispār,” stāsta Ojārs Rubenis, kurš iejutīsies koncerta vadītāja lomā.

“Mans uzdevums koncertos būs tā viegli un nepiespiesti, varbūt pat ar nelielu humora piedevu, stāstīt par dažādiem atgadījumiem, kas saistīti ar konkrētas izrādes un mūzikas – piemēram, “Pārdotie smiekli” u.c. – tapšanu. Teiksim tā, tas būs tāds dzīvespriecīgs caurskrējiens “mājas” stilā; tā būs saruna ar komponistu Uldi Marhileviču par viņu radīto mūziku, turklāt katrā koncertā tiek plānots kāds pārsteigums. Ceru, ka klausītājiem šis formāts patiks!”

Koncertos piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane, Mārcis Maņjakovs, aktieris Maksims Busels, kontrtenors Sergejs Jēgers, dziedātāji Antra Stafecka, Miks Dukurs u.c. mākslinieki.

Koncertos skanēs dziesmas no izrādēm “Pārdotie smiekli”, “Klondaika”, “Tobāgo!”, “Priekules Ikars”, filmas “Rīgas gambīts” u.c.

 

Organizē: SIA “Art Management Group”

Koncertuzvedums “Vella kalpiem – 50, Šerlokam Holmsam – 40!”

Koncertuzvedums “Vella kalpiem – 50, Šerlokam Holmsam – 40!”

Režisora Aleksandra Leimaņa leģendārā filma “Vella kalpi” svinēs 50 gadu jubileju, savukārt tikpat leģendārajai Dailes teātra izrādei “Šerloks Holmss” aprit 40 gadi. Lai atzīmētu šos ievērojamos gadskaitļus un faktu, ka abus darbus vieno Maestro Raimonda Paula brīnišķīgā mūzika, top vērienīgs koncertuzvedums divās daļās.

Tā pirmajā daļā svinēsim “Vella kalpu” dzimšanas dienu, ļaujot iejusties Rutku Tēva aprakstītajos 16.gadsimta Rīgas dažādajos notikumos, just līdzi varoņiem un izdziedāt Raimonda Paula skaistās un visiem tik labi pazīstamās dziesmas. Pasākumā piedalīsies gan aktieri, kuri piedalījās filmā (Olga Dreģe, Lolita Cauka, Baiba Indriksone, Gunārs Placēns, Haralds Ritenbergs u.c.), gan jaunās un vidējās paaudzes aktieri, gan īpašie viesi.

Savukārt koncertuzveduma otrajā daļā pārcelsimies uz 19.gadsimta Londonu, lai pienācīgi atzīmētu savulaik teju vispopulārākās Dailes teātra izrādes “Šerloks Holmss” (1979) četrdesmit gadu jubileju. Tolaik pēc sera Artūra Konan-Doila stāstu motīviem tapusī izrāde (dramatizējumu veidoja brīnišķīgais Dailes teātra aktieris un titullomas atveidotājs Valentīns Skulme; izrādes režisors bija Kārlis Auškāps) – detektīvs ar mūziku un dejām trīs cēlienos, kuras pievienotā vērtība, neapšaubāmi, bija Raimonda Paula mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti, kļuva par “sezonas naglu”, izpelnoties kritikas un skatītāju atzinību un pārspējot visus apmeklētības rekordus. Mainījās paaudzes, taču cilvēki aizvien dungoja dziesmiņas par zilo karbunkuli, “ir noticis kāds noziegums” u.c. Koncertā atkal tiks izdejots skatītāju iemīļotais “Zilais karbunkulis”, skanēs dziesmas no izrādes aktieru un viesmākslinieku sniegumā.

 

Organizē: SIA “Art Management Group”

J.Lūsēns, K.Vērdiņš. Mūzikls “Zvaigznes bērns”

J.Lūsēns, K.Vērdiņš. Mūzikls “Zvaigznes bērns”

Gada nogalē pie skatītājiem dosies jauns mūzikls visai ģimenei – ziemas pasaka „ZVAIGZNES BĒRNS”. Tā dramaturģijas pamatā izmantota slavenā Oskara Vailda pasaka. „Zvaigznes bērns” ir krāšņs un emocionāls stāsts par cilvēka pieaugšanu un grūtību pārvarēšanu. Tās galvenais varonis meklē atbildi uz jautājumu “kas es esmu?”, uzvarot sevī ļaunumu un lepnību, mācoties pazemību un līdzjūtību, kā arī novērtējot atbalstu, ko sniedz draugi un ģimene.

Jauno mūziklu veido spēcīga radošā komanda – komponists Jānis Lūsēns, dzejnieks Kārlis Vērdiņš,  scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un vokālā pedagoģe Annija Putniņa.

Mūzikla galvenajās lomās iejutīsies Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, bet Zvaigznes bērna lomu atveidos Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēknis Markuss Rūtentāls.  Mūziklā piedalīsies arī citi Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un Mūziklu nodaļas absolventi.

 

Organizē: Producentu grupa 7

 

Grupas “Eolika” jubilejas koncerts

Grupas “Eolika” jubilejas koncerts

13.novembrī plkst. 19.00 Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” ar vērienīgu koncertu leģendārā grupa “EOLIKA” ieskandinās savu 40 gadu jubilejai veltīto koncerttūri. Gan šajā koncertā, gan koncerttūres turpinājumā koncertos, kas notiks Liepājā, Alūksnē, Ogrē, Ādažos, Rēzeknē, Cēsīs un citur Latvijā, skanēs  grupas populārākās dziesmas (un ne tikai), un uz skatuves, kā allaž, kāps lieliskais četrinieks – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals.

“Tie ir mani zelta gadi, mani skaistākie gadi, un patiesībā “EOLIKA” ir puse mana mūža, pat nerēķinot skaitliski. Tie bija neskaitāmi koncerti un koncertbraucieni, un esmu ļoti priecīgs un gandarīts, ka šī mūzika un dziesmas cilvēkiem patīk joprojām,” teic “Eolikas” dibinātājs, komponists Boriss Rezņiks, kurš uz skatuves kāps arī grupas jubilejas koncertos, atzīstot – iespējams, ka par godu jubilejai taps arī kaut kas jauns.

Dziedātāja Olga Rajecka uzsver: “Esam pateicīgi visiem faniem, kas bijuši kopā ar mums šos 40 gadus; esam pateicīgi par to, ka joprojām visi četri esam kopā un koncertējam un ka mums ir izdevies jūs iepriecināt ar savām dziesmām. Un, protams, Borisam Rezņikam, kurš arī piedalīsies mūsu jubilejas koncertos!”

Jubilejas koncertos , protams, piedalīsies pati “Eolika”, saksofonista Zinta Žvarta vadītais pūtēju ansamblis un instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. Turklāt, kā atklāj jubilāri, skanēs ne tikai grupas populārākās dziesmas, bet arī daudz mazāk pazīstamu skaņdarbu no sešām grupas pastāvēšanas laikā tapušajām koncertprogrammām. “Būs arī ļoti daudz lielāku un mazāku pārsteigumu! Svinēsim kopā ar visu četru paaudžu klausītājiem, kuriem esam koncertējuši šos četrdesmit gadus,” aicina O. Rajecka.

Atgādināsim, ka grupu “Eolika” Boriss Rezņiks dibināja 60.gadu vidū, taču vispopulārākais grupas sastāvs ir 80.gadu pirmajā pusē tapušais kvartets: Viktors Zemgals, Dainis Dobelnieks, jaunā Olga Rajecka, kura nomainīja iepriekšējo dziedātāju Ilona Bāliņu, un Ilona Stepanova. Turpmākos piecus gadus “Eolika” bija viena no populārākajām Latvijas grupām. Šajā laikā tapa grupas lielākie hīti – “Zemeņu lauks”, “Pasaule, pasaulīt”, “Āgenskalna tirgus rīts” u.c., kā arī iznāca otrā lielā skaņuplate, kurā ierakstītas tobrīd grupas populārākās dziesmas. Savas pastāvēšanas laikā kvartets “Eolika” sniedzis vairāk nekā 4000 koncertu, un to droši var dēvēt par vienu no latviešu estrādes mūzikas simboliem.

Organizē SIA “Art Management Group”

Kaspara Zariņa darbu izstāde “Viss ir legāli”

Kaspara Zariņa darbu izstāde “Viss ir legāli”

No 2. aprīļa līdz 25. aprīlim teātra nama “Jūras vārti” logos skatāma latviešu mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Kaspara Zariņa darbu izstāde “Viss ir legāli”.

Izstādē aplūkojumi darbi, kuros mākslinieks audekla vietā izmanto finiera saplāksni, bet otu vietā – leņķa slīpmašīnu. Tēlus, simbolus un priekšmetus darbos aizstāj izslīpēti padziļinājumi apļi, ovāli vai vīrusu formas veidojumi; tajos slāni pa slānim atklājas lobītā finiera kārtas, kas  rezultātā veido abstraktas kompozīcijas. Savdabīga glezniecības un zemciļņa simbioze, kur krāsa ir kā pirmelemnts, kas darbojas tieši un transformējas mehāniskas iedarbības rezultātā, atklājot sākotnēji neparedzamas finiera šķiedras struktūras.

Kaspars Zariņš (1961) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Induļa Zariņa monumentālās glezniecības darbnīcu (1986). Izstādēs piedalās kopš 1980. gada, sarīkojis 30 personālizstādes. Darbi atrodas vairāku muzeju un fondu krājumos, kā arī privātajās kolekcijās, tai skaitā The Würth Collection un Schwäbisch Hall Vācijā. Darbojies grāmatu grafikā un animācijā. Saņēmis Latvijas nacionālā kino balvu “Lielais Kristaps” nominācijā “Labākais animācijas mākslinieks” par animācijas filmu “Vai tu ko teici?” (studija “Dauka”, 2009). 2017.gadā Kaspara Zariņa un Vijas Zariņas kopīgās personālizstādes “Paralēli” (LNMM izstāžu zālē „Arsenāls”, kuratore Inga Bunkše) ieguvušas Latvijas Sabiedrisko mediju gada balvu “Kilograms kultūras” nominācijā “Vizuālā māksla”. Kaspars Zariņš ir Itālijas Republikas Prezidenta ordeņa Al Merito della Repubblica Italiana kavalieris (2004). Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors kopš 1995. gada, profesors kopš 2008. gada.

“Laiks, kurā dzīvojam, ir mainījis ierastos mākslas baudīšanas paradumus. To darīt legāli un turklāt klātienē tikpat kā nav iespējams. Virtuālā vide piedāvā ceļot globālā tīmekļa neizmērojamos plašumos, tomēr tas nespēj aizstāt mākslas baudīšanas procesu. Ierobežojumi un aizliegumi ir radījuši nebijušu precedentu jauno laiku vēsturē. Svarīgākais nav tas, ka kaut kas aizliegts. Mums ir atņemtas izvēles iespējas – apmeklēt vai neapmeklēt kārtējo pasākumu, teātra izrādi, koncertu vai jebko citu.  Tādēļ Kaspara Zariņa izstāde “Viss ir legāli” teātra namā “Jūras vārti” logos ir legāla iespēja izvēlēties un ļauties procesam – mērķtiecīgi dodoties vai nedodoties to aplūkot”, pārdomās dalās mākslas zinātnieks un izstāžu kurators Uldis Pētersons.

 

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome

Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde

Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde

Pielāgojoties apstākļiem, kas šobrīd nepieļauj izstāžu apmeklējumu klātienē, teātra nams “Jūras vārti” piedāvā iepriekš nepraktizētu pieeju mākslas darbu eksponēšanā, proti, no 23. februāra nama logos (Karlīnes un Loču ielā) būs skatāma daļa Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sagatavotās starptautiskā glezniecības simpozija “Silva Linarte” dalībnieku, kā arī gleznotājas Silvas Linartes mākslas darbu ekspozīcijas.

Otra izstādes daļa, kas izvietota teātra nama telpās, būs vērojama virtuāli – “Jūras vārtu” sociālo tīklu kontos.

Izstādē līdzās Silvas Linartes (Latvija) gleznām izvietoti Agatas Čermuškinas-Črutas (Polija), Svena Drobnica (Zviedrija), Gonsalo Rodrigesa Gomesa (Spānija), Gunas Millersones (Latvija),  Ģiedres Riškutes (Lietuva), Oksanas Vronskas (Latvija), Osvalda Zvejsalnieka (Latvija), Ingrīdas Ivanes (Latvija), Ričarda Garbačauska (Lietuva), Kataržinas Kovaļskas (Polija), Francišeka Ledohovska (Polija) un Līsas Krūsmegi (Igaunija) darbi.

 Apliecinot mākslinieces Silvas Linartes ieguldījumu glezniecības mākslas medijā un apzinoties viņas radošā mantojuma unikalitāti, kā arī veicinot interesi par Daugavpili kā mākslinieciski rosinošu pilsētu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs kopš 2019. gada aicina māksliniekus piedalīties mākslinieces vārdā nosauktajā glezniecības simpozijā, lai sev raksturīgā mākslinieciskā rokrakstā reflektētu par cilvēka, telpas un laika kategorijām, kas bija klātesošas Silvas Linartes mākslā.

Līdz šim starptautiskais glezniecības simpozijs “Silva Linarte” pulcējis māksliniekus gan no Latvijas, gan ārvalstīm (Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Krievija, Zviedrija, Spānija),  lai satiktos radošā dialogā, apcerētu Silvas Linartes dzīvi un radošo mantojumu, kā arī izjustu Daugavpils īpašo vidi. Simpoziju laikā tapuši vairāk nekā 40 mākslas darbi, un šobrīd tie glabājas mākslas centra kolekcijā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir tapusi līdz ar ideju par mākslas centra izveidi. Ik gadu tā tiek papildināta ar iepirkumiem, simpoziju dalībnieku radošo veikumu un vērtīgiem dāvinājumiem no māksliniekiem un sadarbības partneriem, apliecinot esošo un turpmāko sadarbību mākslas projektu īstenošanā. Pašlaik kolekcijā ir vairāk nekā 2000 mākslas darbu dažādos mākslas medijos. Rotko centra misija ir ne tikai saglabāt šo vērtīgo kolekciju, bet arī to regulāri izrādīt gan mākslas centrā, gan arī citās kultūras un mākslas telpās Latvijā un ārvalstīs.

Logs ir viens no vadošajiem motīviem Latgalē dzimušās mākslinieces un mākslas pedagoģes Silvas Linartes (1939-2018) glezniecībā. Logos gleznotas ne tikai abstraktās ainavas, bet arī mākslinieces dzīves pieredze un pasaules uztvere. Tās ir liecības par izsūtījumā pavadītājiem gadiem, caur vilciena logiem noskatītās Latvijas ainavas, skati, kas paveras no dzimtas māju plašajiem logiem. Lakoniskajā, šķietami trauslajā glezniecības manierē radītās dabas ainas, atmiņu fragmenti vai mākslinieciski vēstījumi atklāj mākslinieces niansēto redzējumu, smalko sajūtu liecinājumu un profesionālo tēlojumu.

Silva Linarte dzimusi 1939. gada 26. februārī Daugavpils novada Līksnas pagastā. Bērnību pavadīja izsūtījumā Krasnojarskas apgabalā Sibīrijā. Pēc atgriešanās Latvijā absolvēja Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, kā arī Mākslas akadēmiju, iegūstot pedagoģes un gleznotājas kvalifikāciju. Ilgus gadus bija Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas pedagoģe. Pēc valsts neatkarības atgūšanas Silva Linarte atgriezās tēva dzimtajās mājās, pedagoga darbu turpinot Daugavpils mākslas vidusskolā „Saules skola” un līdzās tam 1993. gadā uzņemoties arī Daugavpils pilsētas galvenās mākslinieces amatu. Pēdējie mākslinieces dzīves gadi tika pavadīti intensīvi gleznojot un piedaloties neskaitāmās izstādēs. Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijā ietilpst 48 mākslinieces darbi. Viņas radošais devums pārstāvēts arī daudzās privātkolekcijās ASV, Vācijā, Kanādā, Bermudu salās, Ķīnā, Zviedrijā, Norvēģijā.

Marka Rotko mākslas centra izstāde teātra nama “Jūras vārti” logos būs aplūkojama divas nedēļas, līdz 9. martam.

Izstādes organizatori aicina mākslas darbus apskatīt pievakarē, kad ekspozīcija tiek papildu izgaismota.

Sadarbības partneris – SIA “VentSystem.lv”

 

Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Ivo Fomina albuma “Cilvēks” prezentācijas koncerts

Ivo Fomina albuma “Cilvēks” prezentācijas koncerts

Jāņa Šneidera personālizstāde “A”

Jāņa Šneidera personālizstāde “A”

Jānis Šneiders mākslas darbos mēģina pāradīt savu izpratni par vienkāršības kvintesenci. Citējot pašu mākslinieku: “Tas, ko es gribēju panākt, – sarežģītu procesu vienkāršošana.” Savā būtībā viņš ir izvēlējies vienu no grūtākajiem uzdevumiem – atmest lieko un attēlot svarīgāko. Darbos redzamā virsma ir metaforisks starpstāvoklis, un tā var mainīties kā no ārēja, tā arī iekšēja kairinājuma. Būtībā jebkas un viss var būt viens, tas kļūst atšķirīgs vien atkarībā no tā, ar ko un kā mēs uz to iedarbojamies. Mēroga neesamība viņa darbos atstāj vietu iztēlei, ļaujot tos uztvert kā kaut kā liela pamazinājumu vai gluži pretēji, mikroskopiskā palielinājumu, paspilgtinot robežu starp redzamo un neredzamo. Savukārt, pārliecinošs askētisms tonalitātē liecina par meistarību un māksliniecisku spēju vizuāli izteikt savu domu.

Jānis glezno ar eļļas krāsām uz nogruntēta papīra, un izmantotā tehnika ļauj darbos spīdēt cauri papīra baltumam. Uzklājot vienu pelēcīgu slāni, tas ar terpentīnu tiek ņemts ārā, atsedzot to, kas tika padarīts neredzams. Tā tiek atklāts noslēptais.


Jānis Šneiders un personālizstāde “Vieta” galerijā “LOOK” (17.10. – 08. 11.2019), nominēta “Purvīša balvai 2021”, kas tiks pasniegta 2021. gada aprīlī. Savukārt, 2019. gada novembrī konkursā par labāko Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku ieguvis labākā jaunā gleznotāja titulu un 1000 eiro prēmiju.

Mākslinieks mācījies Tukuma Mākslas skolā, pabeidzis Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolu un šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijā. Māksliniekam bijušas divas personālizstādes Rīgā un Zviedrijas pilsētā Linšēpingā.


Mākslinieks Jānis Šneiders

Izstādes kurators Uldis Pētersons.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Ivo Fomina jaunā albuma “Cilvēks” prezentācijas koncerts

2012. gada pirmajās dienās  klajā nāks jauns Ivo Fomina albums “Cilvēks” un mūziķis ar jaunā ieraksta prezentāciju dodoties Latvijas koncerttūrē.

Līdz šim Fomins izdevis piecus soloalbumus, no kuriem pēdējais “Nekas jau nebeidzas” iznācis 2015.gadā. Jaunais albums “Cilvēks” ieguvis savu nosaukumu, pateicoties klausītāju sirdis un Muzikālās Bankas topus nopietni iekarojušai dziesmai “Cilvēks”. Tāpat albumā tiks iekļauta augustā klajā nākusī dziesma “Lai jau deg” (mūzikas autors Ivo Fomins, vārdu autors Guntars Račs), kas jau vairākas nedēļas klausāma “Muzikālā Banka” topa virsotnē un bijusi arī Radio SWH Top 1. Lielākā daļa albuma dziesmu ar Fomina mūziku un Rača vārdiem būs pilnīgi nedzirdētas.

Nu jau vairāku gadu garumā Fomins savu muzikālo karjeru veiksmīgi turpina kopā ar mūziķiem Robertu Dinteru (ģitāra), Kristapu Leiti (ģitāra) un Ēriku Hanzovski (bungas), ar kuriem kopā izskanēs arī Latvijas koncerttūre 2021.gada pirmajā pusgadā.

 

Organizē – SIA “Ivo Fomina menedžments”

Ulda Marhileviča autorvakars / PĀRCELTS uz 11.12.2021.

Gvido Kajona fotogrāfiju izstāde “Ievērojamu cilvēku dzīve”

Gvido Kajona fotogrāfiju izstāde “Ievērojamu cilvēku dzīve

Līdz 13. decembrim teātra namā “Jūras vārti” skatāma Gvido Kajona fotogrāfiju izstāde “Ievērojamu cilvēku dzīve”.

 Gvido Kajona izstādē “Ievērojamu cilvēku dzīve” skatāmas 36 fotogrāfijas, kas tapušas aptuveni trīsdesmit gadu ilgā laika posmā. Diez vai tā ir nejaušība, ka izstādē ir tieši trīsdesmit seši darbi. Tajos aizlaikos, kad fotogrāfi pārvietojās ar četrkantīgām, melnām, ūbersmagām ādas pleca somām, tajās klusi saritinājušās dusēja 36 vai 24 kadru filmiņas.

Savukārt, nosaukums “Ievērojamu cilvēku dzīve” arī nav tāpēc, ka meistara izstādes portretos tiešām redzami ievērojami kultūras ļaudis. 20.gs. 60.- 90.gados izdevniecība “Liesma” izdeva tāda paša nosaukuma sēriju – glītas, cietajā iesējumā, ar balta krītpapīra vākiem apvākotas grāmatas – biogrāfijas par slaveniem ārzemju rakstniekiem, māksliniekiem, pētniekiem u.c. , par kuriem vērts rakstīt. Gvido Kajona izstādes nosaukums, protams, ir taktiski ironisks attiecībā uz mūslaiku varoņiem. Fotogrāfa rokrakstam jau četrus gadu desmitus ir sava, noteikta un ievērības cienīga vieta Latvijas fotogrāfijas ainavā.

Gvido Kajons fotografēt sācis jau piektajā klasē, bet izstādēs piedalās kopš 1979. gada. 20.gs. 80. gados kopā ar Andreju Grantu, Valtu Kleinu, Mārtiņu Zelmeni un citiem iesaistījies neformālajā fotogrāfu apvienībā A grupa, kas tiek uzskatīta par laikmetīgās dokumentālās fotogrāfijas tradīcijas iedibinātāju Latvijā.

Gvido Kajons Latvijas fotogrāfijas vēsturē pazīstams kā ielu fotogrāfs un kultūras darbinieku portretists. Kajons nekad nav studējis fotogrāfiju akadēmiskā ceļā, sākotnēji fotogrāfija viņu aizrāvusi kā hobijs. Lai arī Gvido Kajons atklāj, ka “Labs kadrs ir nejaušība. Tā ir veiksme nonākt īstajā vietā, īstajā brīdī”, tomēr ir fotogrāfi, kuriem šo jaušo nejaušību ir vairāk nekā citiem, gadu gaitā izveidojot pat zināmu kanonu, kas kalpo gan kā kārtīgā augstumā novietota latiņa, gan kā rokraksta atpazīstamība. Gvido Kajonam arī piemīt savs kanons, kas viņa radītās dokumentālo fotogrāfiju sērijas un kultūras ļaužu portretējumus iezīmē ar nevainojamu laika un personības izjūtu, ļaujot skatītājam pietuvoties gan vides absurda situācijām, gan ievērojamo cilvēku neretušētājai būtībai /Ieva Rupenheite, īpaši draugiem “Jūras vārtos”/.

 

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Lepnums un aizspriedumi”/ ATCELTS

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Lepnums un aizspriedumi”

Pēc Džeinas Ostinas romāna motīviem

Lomās:  Zane Jančevska, Marija Bērziņa, Anna Klēvere, Līga Zeļģe, Ance Strazda, Reinis Boters, Āris Matesovičs.

Mākslinieciskā grupa:
Režisors – Klāvs Mellis
Dramaturgi – Klāvs Mellis, Evarts Melnalksnis
Scenogrāfs – Andris Kaļiņins
Kostīmu māksliniece – Berta Vilipsone
Gaismu māksliniece – Lienīte Slišāne
Komponists – Kārlis Tone
Producente – Diāna Kaijaka

“Sievietei jābūt skaistiem sejas vaibstiem un manierēm, dziļām zināšanām mūzikā, dziedāšanā, zīmēšanā, dejā un jaunajās valodās šo vārdu īstajā nozīmē, turklāt viņas izskatā, gaitā, balss skaņā, runā un izteicienos jājūt kaut kas īpaši izsmalcināts. Visām jaunajām dāmām jāprot apgleznot koku, ar rāmīšu palīdzību izšūt aizslietņus un tamborēt tabakmakus. Es nepazīstu gandrīz nevienu sievieti, kas to neprastu darīt.” (no Dž. Ostinas romāna “Lepnums un aizspriedumi”)

Angļu rakstniece Džeina Ostina 1813. gadā izdod par hrestomātisku kļuvušo “manieru romānu” par piecām māsām, kuras izmisīgi vēlas apprecēties, bet sev vien zināmu iemeslu dēļ vairs nevēlas tamborēt tabakmakus. Režisora Klāva Meļļa interpretācijā „Lepnums un aizspriedumi” ir skumīga salonkomēdija par divu pasauļu sastapšanos elegantā laikmeta interjerā. Pieaugšanu tajā iezīmē nodevība no vistuvāko draugu puses, briedumu – atteikšanās no mīlestības un radikālām prasībām pret citiem. Lai arī pārmaiņu vēji palēnām drupina ierasto kārtību, saites starp māsām un brāļiem ir stiprākas par ideoloģiju tektoniskajām svārstībām. Izrāde vēsta par aizslietņiem un tabakmakiem, priekšautiem un lakatiņiem, virtuvēm, guļamistabām un nesamierināšanos mirklī, kad viss jau it kā ir par vēlu.

“Spēlmaņu nakts 2019/ 2020” nominācija kategorijā: Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) – Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis.
“Spēlmaņu nakts 2019/ 2020” nominācija kategorijā: Gada kostīmu mākslinieks – Berta Vīlipsone.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

LMA Zīmēšanas katedras pasniedzēju un studentu darbu izstāde “Testēts. Rezultāts pozitīvs”

Zīmēšana – vārds, kas izprotams teju katram, kurš kaut reizi rokā turējis zīmuli. Tās pirmsākumi ir meklējami ļoti senā pagātnē, par ko liecina uz klinšu virsmām un alu sienām sastopamie gleznojumi un petroglifi (skrāpējumi). Galvenie zīmējuma izteiksmes līdzekļi ir līnija, gaismēnas, toņi un pustoņi, gaišie un tumšie laukumi. Ar tiem pietiek, lai radītu mākslas darbus, kas neatstāj vienaldzīgus pat rūdītākos mākslas zinātājus.
Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) Zīmēšanas katedrā visu apakšnozaru studenti apgūst klasiskā jeb akadēmiskā zīmējuma kursu, kurā mācās atspoguļot telpiski sarežģītas formas, izprast un analizēt attēlojamā objekta apjomu kopumu un raksturu kustību dažādībā. Mākslas izglītībā zīmēšana ir viens no būtiskākajiem mācību priekšmetiem (studiju kursiem). Topošie mākslinieki apgūst prasmes novērtēt un fiksēt gaismēnu radītās tonālās attiecības atbilstoši dabā esošajai formai un apgaismojumam, iemācās attēlot materialitāti.
Visi LMA Zīmēšanas katedras pasniedzēji ir profesionāli un aktīvi mākslinieki, kuri regulāri dodas pieredzes apmaiņas braucienos ārpus Latvijas. Tādēļ izstādē apskatāmo darbu izlasē iekļauti ne tikai zīmējumi, bet arī gleznas. Līdzās izstādīti labākie studentu darbi, kas īpašas atlases rezultātā nonākuši LMA darbu krājumā jeb fondā.

Izstādē piedalās: LMA pasniedzēji – Andrejs Ameļkovičs, Dina Ābele, Anastasija Bikova, Normunds Brasliņš, Oļegs Dzjubenko, Veronika Florova, Rolands Gross, Reinis Liepa, Ansis Rozentāls, Kristaps Zariņš, Elīna Zunde;
LMA studenti un absolventi – Lāsma Bringina, Agnese Broka, Alīna Burlakova, Jūlija Jerjomina, Laura Krieviņa, Madara Kvēpa, Gunta Lante, Karīna Krista Līksne, Anna Pommere, Gita Sprince, Dārta Dikmane-Stūriška, Elīza Kleine-Šablinska.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Comedy Latvia. Vesels Bars Komiķu/ NENOTIKS

Comedy Latvia. Vesels Bars Komiķu

Comedy Latvia – tas ir Rūdolfs Kugrēns, Edgars Bāliņš, Jānis Kreičmanis, Aleksandrs Guzenko, Kalvis Troska, Jack Everitt un Denis Tulpe – jeb, īsāk sakot, tas ir Vesels Bars Komiķu, kuri rudens otrajā pusē ar Stand-up komēdiju dosies uz Tavu pilsētu. Uz pāris pasākumiem pievienosies arī jaunie komiķi Kaspars Žilins un Daniels Purviņš.
Ir dzirdēts, ka smiekli pagarina mūžu – tādā gadījumā apmeklējot Comedy Latvia tūres pasākumus mēs varam (vai nevaram) apsolīt Jums dzīvot mūžīgi. Taču tas ko mēs varam garantēt, ir krāsaina kompānija ar Latvijas labākajiem komiķiem: stand-up scēnas celmlaužiem, kā arī jaunajiem talantiem. Kas zina – iespējams esam Vesels Bars Komiķu tieši tāpēc, ka smiekli ir vislabākās zāles?

 

Organizē SIA “Comedy Latvia”

Valmieras drāmas teātra izrāde “Uz Akapulko, kundze!”/ ATCELTS

Valmieras drāmas teātra izrāde “Uz Akapulko, kundze!”

Īvs Žamiaks
Komēdija 2 daļās

Režisors – Edmunds Freibergs
Telpa – Aigars Ozoliņš
Kostīmi – Anna Heinrihsone
Gaisma – Toms Streilis

Lomās: Ieva Puķe, Imants Strads vai Tālivaldis Lasmanis, Māra Mennika, Krišjānis Salmiņš, Emīls Krūmiņš

Nata ir 20 gadus laimīgi precējusies, viņai ir uzticams vīrs, viņa ir māte mīlošam pusaudzim, viņas māsa, kura dzīvo pie viņas, beidzot precēsies. No malas raugoties, ideāla ģimene. Pēkšņi vienu rītu Natai piezvana kāds noslēpumains svešinieks ar piedāvājumu doties uz Akapulko, un tas viņai liek paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas.

Franču dramaturga Īva Žamiaka (Yves Jamiaque, 1918-1987) luga “Uz Akapulko, kundze!” (“Acapulco Madame”) sarakstīta 1976.gadā un pieder pie bulvārkomēdijas žanra, kam raksturīgas salontipa lugas ar intelektuāliem, asprātīgiem dialogiem un komiski izspēlētiem pārpratumiem. Latvijā dramaturga lugas uzvestas vairākkārt. Kādreizējais Valmieras teātra aktieris un režisors Edmunds Freibergs lugu pirmo reizi iestudēja Nacionālajā teātrī 1989.gadā ar Astrīdu Kairišu un Uldi Dumpi galvenajās lomās, Valmieras teātra iestudējumā režisors galvenās lomas ir uzticējis aktieriem Ievai Puķei un Imantam Stradam.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Dailes teātra izrāde “Testosterons”/ ATCELTS

Dailes teātra izrāde “Testosterons”

Andžejs Saramonovičs
Vīriešu saruna, sievietēm klāt neesot
Lomās – Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Aldis Siliņš, Dainis Gaidelis, Niklāvs Kurpnieks, Lauris Dzelzītis, Toms Veličko

Radošā komanda:
Režisors – Oļegs Šapošņikovs
Scenogrāfs – Kristaps Skulte
Stila konsultants – Gatis Timofejevs
Gaismu mākslinieks – Edgars Brākmanis

Katra vīrieša dzīvē pienāk tāds brīdis, kad viņa dēls precas. Tikai kāzu bankets izvēršas visai savāds, jo līgava ir aizbēgusi no altāra. Tomēr nedrīkst aizmirst tradīcijas un iedzert par līgavaiņa veselību.

Pamestais līgavainis Kornels ir bioloģijas fakultātes pasniedzējs, kurš specializējies uz putniem. Un Kornels zina – jo augstāks ir testosterona līmenis gaiļa asinīs, jo lielāka un spilgtāka ir viņa sekste un bārda. Velkot analoģijas ar dzīvnieku pasauli, sanākušie vīriešu dzimuma viesi var pārrunāt, kā sieviešu vērtību sistēma atšķiras no vīriešu. Un, protams, sadot kādam pa purnu un būt īstam vīrietim. Jo visu izšķir vīrišķais hormons testosterons.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Lepnums un aizspriedumi”/ ATCELTS

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Lepnums un aizspriedumi”

Pēc Džeinas Ostinas romāna motīviem

Lomās:  Zane Jančevska, Marija Bērziņa, Anna Klēvere, Līga Zeļģe, Ance Strazda, Reinis Boters, Āris Matesovičs.

Mākslinieciskā grupa:
Režisors – Klāvs Mellis
Dramaturgi – Klāvs Mellis, Evarts Melnalksnis
Scenogrāfs – Andris Kaļiņins
Kostīmu māksliniece – Berta Vilipsone
Gaismu māksliniece – Lienīte Slišāne
Komponists – Kārlis Tone
Producente – Diāna Kaijaka

“Sievietei jābūt skaistiem sejas vaibstiem un manierēm, dziļām zināšanām mūzikā, dziedāšanā, zīmēšanā, dejā un jaunajās valodās šo vārdu īstajā nozīmē, turklāt viņas izskatā, gaitā, balss skaņā, runā un izteicienos jājūt kaut kas īpaši izsmalcināts. Visām jaunajām dāmām jāprot apgleznot koku, ar rāmīšu palīdzību izšūt aizslietņus un tamborēt tabakmakus. Es nepazīstu gandrīz nevienu sievieti, kas to neprastu darīt.” (no Dž. Ostinas romāna “Lepnums un aizspriedumi”)

Angļu rakstniece Džeina Ostina 1813. gadā izdod par hrestomātisku kļuvušo “manieru romānu” par piecām māsām, kuras izmisīgi vēlas apprecēties, bet sev vien zināmu iemeslu dēļ vairs nevēlas tamborēt tabakmakus. Režisora Klāva Meļļa interpretācijā „Lepnums un aizspriedumi” ir skumīga salonkomēdija par divu pasauļu sastapšanos elegantā laikmeta interjerā. Pieaugšanu tajā iezīmē nodevība no vistuvāko draugu puses, briedumu – atteikšanās no mīlestības un radikālām prasībām pret citiem. Lai arī pārmaiņu vēji palēnām drupina ierasto kārtību, saites starp māsām un brāļiem ir stiprākas par ideoloģiju tektoniskajām svārstībām. Izrāde vēsta par aizslietņiem un tabakmakiem, priekšautiem un lakatiņiem, virtuvēm, guļamistabām un nesamierināšanos mirklī, kad viss jau it kā ir par vēlu.

“Spēlmaņu nakts 2019/ 2020” nominācija kategorijā: Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) – Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis.
“Spēlmaņu nakts 2019/ 2020” nominācija kategorijā: Gada kostīmu mākslinieks – Berta Vīlipsone.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Ģertrūdes ielas teātra izrāde “Nelabā roka”

Ģertrūdes ielas teātra izrāde “Nelabā roka”

Roberta Askinsa melnā komēdija

Režisors un tulkojuma autors: Kārlis Krūmiņš
Lomās: Agris Krapivņickis, Mārtiņš Gailis, Alīda Pērkone, Elizabete Skrastiņa, Māris Skrodis

Scenogrāfija un kostīmi: Laura Jančauska
Leļļu autore: Alīda Pērkone
Gaismu mākslinieks: Dainis Sumišķis
Gaismotājs: Dina Beināre
Skaņu režisors: Normunds Balodis

Kāda teātra pulciņa jaunieši gatavo leļļu teātra priekšnesumu, līdz viena no lellēm atdzīvojas un sāk neadekvāti uzvesties. Rupji runājošā lelle saka visu, kas tai ienāk prātā, pārsteidzot ne tikai skolasbiedrus un skolotāju, bet arī pašu lelles vadītāju. Lelle pārkāpj jebkādas robežas, ievelkot arī pārējos lugas tēlus afērā, kurā atšķirības starp labo un ļauno ir visai izplūdušas.

Amerikāņu dramaturga Roberta Askinsa humora pilnā luga spēlējas ar domu, ka cilvēkā ir kaut kas no labā un kaut kas no ļaunā, bet normāli būtu, ja abas šīs puses atrastos sabiedrībā pieņemtiem priekšstatiem atbilstošā līdzsvarā. Askinsa darbs 2014. gadā saņēma balvu kā gada labākā “Off-Broadway” luga. Vēlāk tā iestudēta arī Brodvejā un Londonā. Londonas iestudējums nominēts Tonija balvai piecās kategorijās, tai skaitā – gada labākā luga.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Pelnrušķīte”/ ATCELTS

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Pelnrušķīte”

Skaistā, sirsnīgā un romantiskā pasaka par Pelnrušķīti ir īsts leļļu mākslas piedzīvojums, kurā neklātienē satikušies vairāku paaudžu ievērojamākie leļļu mākslinieki. Aizņemoties teātra dižgara Pāvila Šenhofa skices un leģendārās skulptores Annas Nollendorfas filigrānos leļļu seju vaibstus, māksliniece Anita Znutiņa-Šēve šo mantojumu pārvērtusi gluži jaunā veidolā, piešķirot tēliem spilgtus raksturus un cita laikmeta garšu. Ne velti pats režisors par izrādi saka: “Šīs lelles ir pārāk labi aktieri, lai tos neizmantotu!”
Izrāde-svētki visiem klasikas mīļotājiem, kuri meklē patiesumu, īstas vērtības un piepildītas cerības – kā dzīvē, tā uz skatuves. Muzikāla un krāšņa pasaka visa vecuma sapņotājiem.

Režisors: Māris Koristins
Māksliniece: Anita Znutiņa-Šēve
Mākslinieks: Pāvils Šenhofs,
Komponists: Silvestrs Zemgals
Dziesmu teksti: Daina Strelēvica
Video māksliniece: Austra Hauks
Tulkotāja: Maija Stūrniece

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Pelnrušķīte”/ ATCELTS

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Pelnrušķīte”

Skaistā, sirsnīgā un romantiskā pasaka par Pelnrušķīti ir īsts leļļu mākslas piedzīvojums, kurā neklātienē satikušies vairāku paaudžu ievērojamākie leļļu mākslinieki. Aizņemoties teātra dižgara Pāvila Šenhofa skices un leģendārās skulptores Annas Nollendorfas filigrānos leļļu seju vaibstus, māksliniece Anita Znutiņa-Šēve šo mantojumu pārvērtusi gluži jaunā veidolā, piešķirot tēliem spilgtus raksturus un cita laikmeta garšu. Ne velti pats režisors par izrādi saka: “Šīs lelles ir pārāk labi aktieri, lai tos neizmantotu!”
Izrāde-svētki visiem klasikas mīļotājiem, kuri meklē patiesumu, īstas vērtības un piepildītas cerības – kā dzīvē, tā uz skatuves. Muzikāla un krāšņa pasaka visa vecuma sapņotājiem.

Režisors: Māris Koristins
Māksliniece: Anita Znutiņa-Šēve
Mākslinieks: Pāvils Šenhofs,
Komponists: Silvestrs Zemgals
Dziesmu teksti: Daina Strelēvica
Video māksliniece: Austra Hauks
Tulkotāja: Maija Stūrniece

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Grupas PĒRKONS koncertprogramma CILVĒK, TU ESI!/ NENOTIKS

Grupas PĒRKONS koncertprogramma CILVĒK, TU ESI!

Godinot dzejnieku Māri Čaklo (1940-2003) 80 gadu jubilejā, leģendārā rokgrupa “Pērkons” šoruden vairākās Latvijas koncertzālēs skatītājiem piedāvās koncertprogrammu “Cilvēk, Tu esi!” ar divu rokmūzikas lieldarbu atjaunojumiem.

Koncertos skanēs Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna 1984.gada rokoratorija “Kā jūra, kā zeme, kā debess” un fragmenti no Jura Kulakova 2002.gada rokoperas “Čigāns sapnī”.  Koncertprogrammas īpašie viesi būs grupas “Instrumenti” dalībnieks Reinis Sējāns, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, mūziķe, avangarda māksliniece Elizabete Balčus un mūziķe Maija Sējāne.

Rokoratorijas “Kā jūra, kā zeme, kā debess” pamatā ir Māra Čaklā 1981.gadā sarakstītā “poēma balsīs” ar tādu pašu nosaukumu, kas iekļauta 1982.gadā izdotajā dzejoļu krājumā “Kurzemes klade”. Oratorija tapa, kad tolaik aizliegtais “Pērkons” vērsās pie komponista Imanta Kalniņa ar aicinājumu radoši sadarboties, un tās mūzikas autori ir Kalniņš, Kulakovs un “Pērkona” basģitārists Juris Sējāns. Ar šo rokoratoriju “Pērkons” 1984.gadā atgriezās  uz skatuves, gūstot milzīgus panākumus pašdarbnieku republikāniskajā skatē Liepājā, kā arī pēc tam dodoties tūrē pa Latviju ar koncertprogrammu, ko veidoja šī oratorija un Imanta Kalniņa rokopera “Ei, jūs tur!”.

“Cilvēkiem, kuri klausās radio un gājuši uz koncertiem pēdējo trīsdesmit gadu laikā, varētu būt radies iespaids, ka Kulakovs un “Pērkons” ir tikai tas ducis visiem no galvas zināmo dziesmiņu par slidotavu un pulksteni, gulbi un sapumpuroto zaru, jūras ūdentiņā nomazgāto meiteni un pirmo trolejbusu, bet patiesībā to ir daudz vairāk, un daļa nav pat publicētas. Rokoratorija “Kā jūra, kā zeme, kā debess” ir lielāka formāta darbs, ko sarakstīja “Pērkona” dalībnieki Juris Kulakovs un Juris Sējāns kopā ar Imantu Kalniņu ar Māra Čaklā dzeju grupas aizlieguma laikā, un kura ierakstu Kalniņa mājās esmu iekļāvis arī savā Radio NABA skanošajā visu laiku labāko latviešu albumu apskatā “Zibens Pa Dibenu”. Tās atskaņojums koncertā noteikti ir jāpiedzīvo!” saka mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks.

Apvienojot Imanta Kalniņa izsmalcināto lirismu, Jura Kulakova rokenrola dinamiku un Jura Sējāna mierīgo stabilitāti, rokoratorija Māra Čaklā smalkajā dzejas valodā runā par jautājumiem, kas ir aktuāli šodien un vienmēr – par karu un mieru, spēku un vājumu, dzimtenes mīlestību un labā uzvaru. Šķiet neticami, ka šāds latviskās dzīvesdziņas pilns pasaules līmeņa rokenrols varēja tapt pirms gandrīz 40 gadiem drūmākajos padomju režīma gados.  1994.gadā rokoratorija tika izdota audiokasetē, 2007.gadā apgāds “Antava” izdeva CD. Abi šie ieraksti mūsdienās ir kļuvuši par audiogrāfisku retumu.

 Jura Kulakova rokopera “Čigāns sapnī” tika iestudēta 2002.gadā Daugavpils teātrī Harija Petrocka režijā. Poēmu mistēriju “Čigāns sapnī” Māris Čaklais rakstīja vairāku gadu garumā, un tā ir viens no pēdējiem dzejnieka darbiem. Galvenās lomas iestudējumā dziedāja Ieva Akuratere, Niks Matvejevs un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, kurš par Jāņa lomu šajā iestudējumā saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā labākais jaunais aktieris. Pavadījumu izrādei spēlēja tieši uz šo projektu atkalapvienojusies leģendārā Daugavpils rokgrupa “Elpa”.

Poēmas pamatā ir vēstījums par atmodas laiku un latviskās identitātes meklējumiem, par cilvēkiem, kuriem kā elpot svaigu gaisu nepieciešama mīlestība, gudrība, brīvība – trīs svarīgākās pamatvērtības, bez kurām cilvēks nevar iztikt arī šodien. Kritiķis Normunda Naumanis savā recenzijā par izrādi rakstīja: “Daugavpils ir sevi spēcīgi ierakstījusi Latvijas mūziklskartajā zonā, turklāt vienā atsevišķā “parametrā” izrāde “Čigāns sapnī” ir pārspējusi šīs sezonas Rīgas (NT J.Lūsēna “Sfinksa”, DT U.Marhileviča “Tobago!”, LNO A.Vilcāna “Alise”) un Liepājas (LT R.Paula “Dāmu paradīze”) teātra produkciju un konkurē pat ar piecgades hitu – Jāņa Lūsēna “Kaupēn, mans mīļais”. Kā saprotat, runa ir par Jura Kulakova teātrim piedāvāto muzikālo materiālu – tik iesātināti dažādu, smeldzīgu, ironisku, perfekti stilizētu un, galvenais, pavisam ne triviālu «lipīgo meldiņu» kolekciju. Ko vērti vien ir smalkie tautas dziesmu aranžējumi (Rotā u.c. …) un pašironiskās parafrāzes par slaveno Kretīnu deju un citām kulakoviskām ēverģēlībām, piemēram, skaņradis atļaujas sarīkot zināmu ironisku un konkurentisku sportošanu ar J.Lūsēna Kaupēnu, uzrakstot savu versiju par latviešiem tik nozīmīgo zaļumballes tēmu – īsti mūsdienīgu “miksli”, vienlīdz rūgta sarkasma un sāpju lirikas pilnu muzikālu orģiju.” (“Veiksmes recepte ir. Ko darīt?”, Diena, 2002.gada 11.jūnijs).

Koncertprogrammā skanēs rokoperas spilgtākie dziedājumi, ko izpildīs “Pērkons” ar solistiem Ievu Akurateri un Egilu Melbārdi.

 

Organizē – biedrība “Latvijai”

 

Kate Seržāne. Personālizstādes ZEM LĪMEŅA atklāšana

Kate Seržāne
Personālizstādes ZEM LĪMEŅA atklāšana

Izstāde “Zem līmeņa” būs stāsts ne tikai par mākslinieces Kates Seržānes daiļradi, kas Latvijas vizuālās mākslas pārstāvju pazinējiem nekādā ziņā nav sveša un nekļūdīgi liek tēmēt grafikas un zīmējumu virzienā, bet arī par dabu, aizraušanos un laiku (par to runājot gan kā par procesu, gan kā par laikapstākļiem).

Iedvesmas avots un neizsmeļams Kates ideju fonds ir daba, kur noķerti tēli un vīzijas, kur radusies mīlestība pret ūdeni, zivīm, vēju un makšķerēšanu. Tie ir neizsīkstoši meklējumi filozofiskā, saturiskā un tehniskā ziņā. Līdzīgi, kā tas reiz notika ar Kates vectētiņu, kurš visu dzīvi mācījās makšķerēt, lai gan bija skaidrs, ka ar vairākiem mūžiem nepietiks, lai to pilnībā apgūtu. Tā ir kā bezgalīga niršana (bet ne rakšana, jo runa ir par ūdeni) – jo dziļāk tiec, jo aizraujošāk kļūst. Un skaidrs ir viens – pusgads ir krietni par maz, bet gads knapi pietiekošs, lai pagūtu materializēt visu, kas redzēts un iecerēts.

Starp ogles un sēpijas zīmējumiem (jeb darbiem un nedarbiem), kas skatāmi izstādē, būs atrodami senāki un pavisam svaigi, lai interesanti visiem – gan jauniem, gan pastāvīgiem  izstāžu apmeklētājiem. Lielizmēra darbiem līdzās nostāsies pavisam mazi un otrādi, bet atlikušo tukšo telpu piepildīs instalācija, kas taps tepat uz vietas, teātra namā.

Kate Seržāne (1980) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā – grafikā. Izstādēs piedalās kopš 2009. gada.
Kate Seržāne CV


Māksliniece Kate Seržāne

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Liepājas teātra izrāde “Paldies tev, draudziņ!”/ Visas biļetes pārdotas!

Liepājas teātra izrāde “Paldies tev, draudziņ!”

Dereks Benfīlds
KOMĒDIJA
Režisors – Dž.Dž.Džilindžers

Patriks Samners ir TV šova vadītājs, kurš pamazām zaudē savu zvaigznes statusu. Viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar Regu – producentu, kas palīdzēs viņam atgūt popularitāti. Bet ko darīt, ja Regam ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, bet viņš dzīvoklī uz dīvāniņa ierauga neatvairāmi skaistu sievieti, zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē?

Lomās:
Patriks Samners – Egons Dombrovskis
Trevors – Viktors Ellers
Dženija – Signe Dancīte
Regs Godfrijs – Gatis Maliks
Virdžīnija – Ilze Jura
Keita Samnere – Anete Berķe vai Karīna Tatarinova

Skatuves telpa un skaņu celiņš – Dž.Dž.Džilindžers
Kustība – Linda Kalniņa
Kostīmi – Ramona Lazda
Gaisma – Mārtiņš Feldmanis
Video – Uldis Ligers
No angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Oligarhs”

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Oligarhs”

Jaunā dramaturga Artūra Jankovska pamatnodarbošanās it nemaz nav saistīta ar teātri, bet viņa humora izjūta izsmīdināja visu teātra žūrijas komisiju 10 cilvēku sastāvā, kas uzklausīja viņa piedāvājumu Lugu ideju makšķerēšanas konkursā. Nu pabeigtā luga tiek piedāvāta skatītājiem cerībā, ka arī viņus aizraus lugā ierakstītā absurdā, bet labi saprotamā jaunekļa Oskara Kaktiņa vēlme izglābt Latviju, vienkārši novācot uzņēmēju Aināru Krūmiņu… Lai vienatnē īstenotu savu plānu, Oskars nogaida izdevīgu brīdi kādas biroju ēkas liftā, bet Krūmiņš nav ar pliku roku ņemams.
Luga ir par sodīšanu, piedošanu un telpu starp šiem jēdzieniem. Luga ir meklējums, kur sākas tieksme sodīt un kur – vēlme piedot.

Lomās – Normunds Laizāns, Igors Šelegovskis

Režisors – Toms Treinis
Scenogrāfs – Kristaps Kramiņš
Kostīmu māksliniece – Marta Mielava
Gaismu māksliniece – Krista Erdmane
Muzikālais noformējums – Gatis Krievāns
Producente – Linda Helviga
Kaskadieris – Sergejs Fjodorovs

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Oligarhs”

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Oligarhs”

Jaunā dramaturga Artūra Jankovska pamatnodarbošanās it nemaz nav saistīta ar teātri, bet viņa humora izjūta izsmīdināja visu teātra žūrijas komisiju 10 cilvēku sastāvā, kas uzklausīja viņa piedāvājumu Lugu ideju makšķerēšanas konkursā. Nu pabeigtā luga tiek piedāvāta skatītājiem cerībā, ka arī viņus aizraus lugā ierakstītā absurdā, bet labi saprotamā jaunekļa Oskara Kaktiņa vēlme izglābt Latviju, vienkārši novācot uzņēmēju Aināru Krūmiņu… Lai vienatnē īstenotu savu plānu, Oskars nogaida izdevīgu brīdi kādas biroju ēkas liftā, bet Krūmiņš nav ar pliku roku ņemams.
Luga ir par sodīšanu, piedošanu un telpu starp šiem jēdzieniem. Luga ir meklējums, kur sākas tieksme sodīt un kur – vēlme piedot.

Lomās – Normunds Laizāns, Igors Šelegovskis

Režisors – Toms Treinis
Scenogrāfs – Kristaps Kramiņš
Kostīmu māksliniece – Marta Mielava
Gaismu māksliniece – Krista Erdmane
Muzikālais noformējums – Gatis Krievāns
Producente – Linda Helviga
Kaskadieris – Sergejs Fjodorovs

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

“Windy Temper” jubilejas koncerts kopā ar Ivo Fominu/ Visas biļetes pārdotas!

“Windy Temper” jubilejas koncerts kopā ar Ivo Fominu

Ventspils Kultūras centra jauniešu grupas “Windy temper” jubilejas koncertā izskanēs visdažādākās pop – rock un džeza melodijas. Kopā ar grupu muzicēs un savas dziesmas izpildīs pazīstamais rokmūziķis Ivo Fomins.

Grupa “Windy temper” pastāv jau 10 gadus. Grupas dalībnieki, kuri muzicēt sākuši Centra sākumskolā, šobrīd mācās PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā. Šī brīža sastāvs kopā muzicē 5 gadus, katru sezonu uzstājoties apmēram 20 koncertos. “Windy temper” ir dažādu Latvijas konkursu un festivālu laureāti.

“Windy temper” muzikālā ēdienkarte ir  ļoti dažāda.  Jaunieši izvēlas muzicē pop – rock stilā, dažreiz ieskanoties arī pa kādai džeza improvizācijai.

Grupas dalībnieki:
Vokāls – Patrīcija Anna Doniņa
Taustiņi – Beata Estere Mačtama
Ģitāras – Gustavs Primaks, Eduards Sviķis
Bungas – Marks Markuss Ābelītis.
Mākslinieciskā vadītāja un grupas dibinātāja – Sandra Sproģe
Skaņa un gaisma – SIA VentSystem.

 

 

Organizē Ventspils Kultūras centrs


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Kate Seržāne. Personālizstāde ZEM LĪMEŅA

Kate Seržāne
Personālizstāde ZEM LĪMEŅA

Izstāde “Zem līmeņa” būs stāsts ne tikai par mākslinieces Kates Seržānes daiļradi, kas Latvijas vizuālās mākslas pārstāvju pazinējiem nekādā ziņā nav sveša un nekļūdīgi liek tēmēt grafikas un zīmējumu virzienā, bet arī par dabu, aizraušanos un laiku (par to runājot gan kā par procesu, gan kā par laikapstākļiem).

Iedvesmas avots un neizsmeļams Kates ideju fonds ir daba, kur noķerti tēli un vīzijas, kur radusies mīlestība pret ūdeni, zivīm, vēju un makšķerēšanu. Tie ir neizsīkstoši meklējumi filozofiskā, saturiskā un tehniskā ziņā. Līdzīgi, kā tas reiz notika ar Kates vectētiņu, kurš visu dzīvi mācījās makšķerēt, lai gan bija skaidrs, ka ar vairākiem mūžiem nepietiks, lai to pilnībā apgūtu. Tā ir kā bezgalīga niršana (bet ne rakšana, jo runa ir par ūdeni) – jo dziļāk tiec, jo aizraujošāk kļūst. Un skaidrs ir viens – pusgads ir krietni par maz, bet gads knapi pietiekošs, lai pagūtu materializēt visu, kas redzēts un iecerēts.

Starp ogles un sēpijas zīmējumiem (jeb darbiem un nedarbiem), kas skatāmi izstādē, būs atrodami senāki un pavisam svaigi, lai interesanti visiem – gan jauniem, gan pastāvīgiem  izstāžu apmeklētājiem. Lielizmēra darbiem līdzās nostāsies pavisam mazi un otrādi, bet atlikušo tukšo telpu piepildīs instalācija, kas taps tepat uz vietas, teātra namā.

Kate Seržāne (1980) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā – grafikā. Izstādēs piedalās kopš 2009. gada.
Kate Seržāne CV


Māksliniece Kate Seržāne

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Raimonda Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā “Leģendas dzimšana”

Uzmanību!
Plkst.19.00 – uz izrādi nāk skatītāji, kuri pirkuši biļetes nepāra skaitļa rindās – 1.; 3.; 5. utt.
Plkst.21.00 – uz izrādi nāk skatītāji, kuri pirkuši biļetes pāra skaitļa rindās – 2.; 4.; 6. utt.
Producente: Laila Ilze Purmaliete
Horeogrāfs un mākslinieciskais vadītājs: Jānis Putniņš

Izrādē piedalās: Gints Andžāns, Juris Jope, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, Kristaps Kiršteins, Artūrs Biķernieks.

Izrādē piedalās izcili mūziķi: Anatolijs Livča (klavieres), Indriķis Veitners (klarnete, saksofons), Viktors Veličko (kontrabass), Mareks Logins (sitamie instrumenti).

Izrāde par Maestro Raimonda Paula jaunību “Leģendas dzimšana” ir emocionāls un krāšņs uzvedums, kas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas līdz pat pirmajiem lielajiem panākumiem ar dziesmu ”Mežrozīte”.

Izrāde stāsta par to, ka Raimonda Paula muzikālās saknes sniedzas Eiropas un Amerikas mūzikā, tālu pāri tā laika padomju dzimtenes robežām un ka viņu droši varam uzskatīt par pasaules mēroga komponistu. Iespaidu atstās arī Raimondam Paulam raksturīgais humors, ironija un pasaules redzējums.

Raimonda Paula dziesmas izrādē skan pamīšus ar pasaules hitiem, kurus Maestro savulaik atskaņoja krogos un restorānos. Tieši restorāni un krogi padomju laikos bija vienīgās skatuves, no kurām varēja atskaņot pasaules muzikālās pērles – Elingtona, Geršvina, Šīringa darbus, kurus šodien savos repertuāros iekļauj pasaules slavenākie orķestri un mūziķi.

Izrāde uzburs skatītājiem piecdesmito un sešdesmito gadu atmosfēru ar padomju dzīves kurioziem un paradoksiem, reizē atklājot tā laika muzikālo burvību. Skatītājiem atmiņā tiks atsaukta Oktobra tilta celtniecība, zvejas traleri Atlantijas viļņos, pa radio skanošā un apslāpētā “Amerikas Balss” un daudzi citi notikumi.

Īpašu noskaņu rada divi Maestro tēli, kas uz skatuves atrodas vienlaikus: viens visu laiku pie klavierēm (Anatolijs Livča), otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš vada izrādi. Skatītāji izrādē atpazīs pirmos Raimonda Paula dziesmu izpildītājus – Margaritu Vilcāni, Edgaru Zveju, Ojāru Grīnbergu, Valentīnu Butāni u.c.

Taču tas vēl nav viss – izrādei ir izveidota mūzikliem raksturīga horeogrāfija, kuru vērot ir ārkārtīgi interesanti, jo visi dalībnieki vienlaikus piedalās izrāde, kļūstot gan par dziedātājiem, gan par sarīkojuma, restorāna, koncerta viesiem. Horeogrāfija katrai dziesmai piešķir jaunu, plašāk interpretējamu un pārdomātu saturu.

 

Organizē Biedrība “JM teātris” (Tālrunis informācijai +371 29473307)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bilesuparadize.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Baibas Sipenieces – Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var”/ ATCELTS

Baibas Sipenieces – Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var”/ ATCELTS

Pasākuma organizators “Art Management Group” informē, ka Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrādi “Vienreiz jau var”, kas bija paredzēta 25.04.2021 plkst. 18.00 Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti”  ir nolemts vēlreiz nepārcelt. Šī izrāde ir atcelta! (iepriekš 20.septembrī plkst. 18.00)

Nauda par iegādātajām biļetēm internetā pircējiem tiks atgriezta uz kontu, no kura iegādātas biļetes. “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās iegādāto biļešu naudu atpakaļ var saņemt “Biļešu paradīzes” kasēs.  Lūdzu ņemt vērā, ka sakarā ar ārkārtas stāvokļa ierobežojumiem kases var būt slēgtas. Lūdzam sekot informācijai par darba laikiem: https://www.bilesuparadize.lv/lv/shops

Pēc ārkārtējās situācijas beigām, kad būs atļauti klātienes pasākumi, tiks izsludināti jaunie izrāžu datumi un norises vietas.
Aicinām sekot līdzi informācijai biļešu paradīzes mājas lapā: www.bilesuparadize.lv un uzzināt jaunumus pirmajiem Baibas Sipenieces-Gavares sociālajos tīklos “Facebook”, “Instagram”.
Par pārējām izrādēm informācija sekos.

 

Organizē: Art Management Group, tālr. 29131458

Atklāšana. Ingas Insbergas personālizstāde WONDERWORLD

Atklāšana
Inga Insberga. Personālizstāde WONDERWORLD

4. septembrī plkst. 18.00 notiks Ingas Insbergas personālizstādes WONDERWORLD atklāšana un tikšanās ar mākslinieci.

Izstādē būs apskatāmas gleznas, kas tapušas pēdējo trīs gadu laikā. Darbos tiek apspēlēta interneta kultūra, ironiski raugoties uz populārām tendencēm, mākslīgā skaistuma un sevis pašpielūgsmes kultu, kas sastopams sociālo mediju vidē. Darbiem raksturīga izteikta formu precizitāte un krāsu tīrība, tajos apvienotas reālisma un popārta iezīmes. Gleznu kompozīcijas, krāsu kolorīts un tehniskais izpildījums eksaltē sociālajos tīklos pastāvošo mākslīgo perfekcionismu un sapludina robežu starp realitāti un virtuālajai pasaulei raksturīgo estētiku.

Inga Insberga ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot bakalaura un maģistra grādu vides mākslā. Kopš 2012. gada piedalās mākslas izstādēs un starptautiskos dizaina konkursos. Šobrīd strādā Ventspils Mākslas skolā, ir pasniegusi zīmēšanas un gleznošanas lekcijas Ekonomikas un Kultūras augstskolā, vadījusi zīmēšanas nodarbības Alises Rozes Dizaina studijā. Mākslas gaitas uzsākusi Ventspils mākslas skolā un Mārītes Klušas vadītajā Tēlotājas mākslas studijā Ventspils Jaunrades namā.


“Trīs Grācijas”, a/e, 70 x 125 cm, 2020.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome

Inga Insberga. Personālizstāde WONDERWORLD

Inga Insberga. Personālizstāde WONDERWORLD

Izstādē būs apskatāmas gleznas, kas tapušas pēdējo trīs gadu laikā. Darbos tiek apspēlēta interneta kultūra, ironiski raugoties uz populārām tendencēm, mākslīgā skaistuma un sevis pašpielūgsmes kultu, kas sastopams sociālo mediju vidē. Darbiem raksturīga izteikta formu precizitāte un krāsu tīrība, tajos apvienotas reālisma un popārta iezīmes. Gleznu kompozīcijas, krāsu kolorīts un tehniskais izpildījums eksaltē sociālajos tīklos pastāvošo mākslīgo perfekcionismu un sapludina robežu starp realitāti un virtuālajai pasaulei raksturīgo estētiku.

Inga Insberga ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot bakalaura un maģistra grādu vides mākslā. Kopš 2012. gada piedalās mākslas izstādēs un starptautiskos dizaina konkursos. Šobrīd strādā Ventspils Mākslas skolā, ir pasniegusi zīmēšanas un gleznošanas lekcijas Ekonomikas un Kultūras augstskolā, vadījusi zīmēšanas nodarbības Alises Rozes Dizaina studijā. Mākslas gaitas uzsākusi Ventspils mākslas skolā un Mārītes Klušas vadītajā Tēlotājas mākslas studijā Ventspils Jaunrades namā.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 4. septembrī plkst.18.00.


“Trīs Grācijas”, a/e, 70 x 125 cm, 2020.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome

Izrāde “Meistars un Aleksandra”

Izrāde “Meistars un Aleksandra”

Izrāžu cikla par Latvijas māksliniekiem “Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas” septītais viencēliens ir stāsts par Aleksandru Beļcovu (1892–1981), mākslinieci un sievieti, kurai piemita stiprs, nelokāms raksturs, liela izturība, gribasspēks, pašdisciplīna un īpatnējs stoicisms.

Izrādes radošajā komandā darbojas dramaturģe Inga Ābele, režisore Ināra Slucka, kas ir arī izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece. Iestudējumā piedalās aktieri: Zane Dombrovska un Jānis Kronis.

Aleksandra Beļcova  Krievijā dzimusī māksliniece savā dzimtenē ir zināma tikai šauram speciālistu lokam, toties Latvijas mākslas vēsturē viņa ir atzīta klasiskā modernisma meistare. Ar savu nākamo vīru latviešu mākslinieku Romanu Sutu (1896-1944) Beļcova iepazinās Penzas mākslas skolā Pirmā pasaules kara laikā. Pēc skolas beigšanas viņi abi aizbrauca uz Sanktpēterburgu. Drīz Romans devās atpakaļ uz Latviju, bet Aleksandra iestājās bijušajā Mākslas akadēmijā, kas tolaik pēc padomju Krievijas reformas ieguva nosaukumu Augstākās mākslinieciskās darbnīcas (krievu val. – ВХУТЕМАС) – vieta, kur pasniedza un studēja izcili krievu avangarda mākslinieki. Pēc Romana aicinājuma Aleksandra 1919.gadā atbrauca uz Rīgu, cerībā kā drīz varēs aizceļot arī līdz Parīzei – visu moderno mākslinieku Meku. Uz Parīzi Romans un Aleksandra aizbrauca 1922.gadā kopā, jau kā laulātais pāris, un nākamajā gadā atgriezās jau trijatā – ar Parīzē  piedzimušo meitu Tatjanu. Romana un Aleksandras ģimenes dzīvē netrūka kaislību un peripetiju, tomēr tas visupirms  ir bijis radošais tandēms, kura spilgtākais kopīgais projekts ir 1924.gadā organizētā porcelāna apgleznošanas darbnīca Baltars.

Ieejas kartes pieejamas teātra namā “Jūras vārti”,  uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija” sadarbībā ar Mūzikas un mākslas atbalsta fondu “Kultūrmarka”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

Zelta Maska 2021. GALĀ KONCERTS Leonīda Jākobsona vārdā nosauktais baleta teātris

Jakobsona baleta vēsture ir sākusies 1966. gadā – tā pirmais nosaukums bija  «Horeogrāfiskās miniatūras», un šis bija Padomju Savienībā pirmais baleta teātris, kas organizēts atsevišķi no operas trupas. No 1969. līdz 1975. gadam kolektīvu vadīja leģendārais Leonīds Jakobsons (1904 – 1975), meistars, kuram piemita neizsmeļama fantāzija un prasme radīt savu, īpašu dejas plastiku, paplašinot klasiskās horeogrāfijas stilistiskās un žanriskās iespējas. Panākumus guva arī teātris, kam piešķirts viņa vārds. Šobrīd tas ieņem svarīgu vietu starp Krievijas spēcīgākajām teātra trupām, ir plūcis «Zelta Maskas», «Zelta sofita» un Taljoni starptautiskās baleta balvas laurus. Tā repertuārā saskanīgi iekļaujas trupas dibinātāja radošais mantojums (slavenais  «Spartaks», cikli «Rodēns», «Klasicisms – Romantisms», «Žanra etīdes»), kanoniskie baleti «Žizele», «Gulbju ezers», «Riekstkodis», «Pakita», «Šopeniāna», «Apburtā princese», «Dons Kihots» un slavenu mūsdienu baletmeistaru darbi.

Galā koncertā «Jakobsons un klasika» teātris demonstrēs savu radošo iespēju paleti visā tās spektrā. Programmā būs gan pas de deux no Mariusa Petipā / Ļeva Ivanova «Gulbju ezera» un Žana Gijoma Bāra «Apburtās princeses», gan fragmenti no Žana Koralli / Žila Pero / Mariusa Petipā «Žizeles», Mihaila Fokina «Šopeniānas» un Johana Koborga «Dona Kihota» – un līdzās Leonīda Jakobsena miniatūras «Sekstets» ar Johanna Volfganga Mocarta, «Pas de quatre» ar Vinčenco Bellīni un «Pas de deux» ar Džoakīno Rosīni mūziku. Iestudēti pirms daudziem gadu desmitiem, tie joprojām apbur ar oriģinalitāti, māksliniecisku spēku un apgarotu skaistumu.

 

Organizē SIA “Art Forte” sadarbībā ar SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Zelta Maska Latvijā 2021. Teātra “Balets Maskava” izrāde “Deju grīda”

Zelta Maska 2021. Teātra “Balets Maskava” izrāde “Deju grīda”

Horeogrāfs: Jeruns Ferbruhens
Mūzika: Stefans Levins
Mākslinieks: Dmitrijs Razumovs

Izrādē dejo abu teātra trupu – kā laikmetīgās, tā klasiskās – dalībnieki.

Izrāde iekļauta 2020. gada Teātra balvas «Zelta Maska» long-list izlasē.

Jerunu Ferbruhenu mēdz dēvēt par horeogrāfijas Timu Bērtonu – būdams gudrs, ekscentrisks, izsmalcināts fantasts, viņš katrā izrādē izstāsta stāstu, pat ja veido iestudējumu bez sižeta. Piemēram, «Deju grīdā» nolasāmas atsauces uz pērnā gadsimta 20. gadu deju maratoniem, kas norisinājās ASV Lielās depresijas laikā un nereti beidzās traģiski. Ferbruhens, bijušais Montekarlo baleta premjers, atzīstas, ka arī pats zina, ko nozīmē izmantot savu ķermeni uz iespēju robežas. «Gribēju radīt izrādi par deju,» viņš saka, «man patīk ideja, ka deja ir zāles, taču tā – kā katras zāles – var tevi sagraut, ja laikus neapstāsies. Deja var būt kaut kas skaists un kaut kas tumšs vienlaikus.»

Skrituļslidas un puantes. Atturīgi, stingri tērpi, kas vienlīdzīgus padara vīriešus un sievietes, zvaigznes un statistus, uzvarētājus un uzvarētos. Balansēšana starp baudu, katarsi un traumu. Kriminālsižeta iezīmes – ķermeņu krīta kontūras uz grīdas. Deja var būt bauda, rituāls, profesija, tomēr nevienam no tās neizbēgt un neaiziet. Tā iemieso dzīvi ar visu tās ritmu daudzveidību, metaforiski vēsta par kustības enerģiju, kas spēj gan piepildīt ķermeni ar spēku, gan novest to līdz pēdējai robežai. Taču tieši no šā galējā noguruma var tapt jauna pasaules izjūta…

 

Organizē SIA “Art Forte” sadarbībā ar SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Mākslas projekts “Kas ir M?”. Tikšanās ar kuratoru Uldi Pētersonu

KAS IR M?

31. jūlijā no plkst.18.00 – 20.00 uz teātra nama “Jūras vārti” skatuves notiks tikšanās ar izstādes kuratoru Uldi Pētersonu, kurš palīdzēs rast atbildes uz jautājumu “Kas ir M?”.

Māksla un mīlestība vienmēr ir bijusi saistīta – ne tikai reālajā dzīvē, bet arī mākslinieka bezgalīgi daudzveidīgajās radošās izteiksmes formās. Domājot par lietām, kas saistītas ar mīlestību, mēģinām izprast procesus un notikumus, kas to ietekmē, kas notiek ar cilvēku, kādēļ reizēm viss mēdz būt tik sarežģīti. Arī mākslas un tās radītāja attiecības ir bijis gadsimtiem ilgs jautājums. Piemēram, Ovida stāstījumu par Kipras tēlnieku, kurš izgreba sievieti no ziloņkaula un iemīlēja to. Šis stāsts ir neskaidrs un nenoteikts, pat raugoties ar mūsdienīgu skatu.
Un kā ar mūzām? Arī šie stāsti nebeidzas. Kas notiktu, ja Salvadors Dalī nesatiktos ar Gala? Vai viņa māksla būtu tāda pati? Un kas būtu tad, ja Gala nebūtu pametusi savu bērnu un vīru, lai kļūtu par mākslinieka mūža mūzu? Dažreiz mīlestība ir stiprāka par mākslu, bet dažreiz pārāka ir māksla – piemēram, kad Pols Gogēns aizbrauca no savas ģimenes dzīvot un gleznot Taiti.

Cik lielā mēra mīlestība pret mākslu ir nolasāma skatītājam? Vai skatītājs ir to spējīgs saskatīt un sajust? Mīlestības definīcijā ir teikts, ka tai raksturīgas dziļas, uz cilvēka iekšējo pasauli vērstas un noturīgas jūtas, kas tostarp var rasties pret personai nozīmīgu parādību. Mīlestība ir pretstats egoismam. Ja egoistiska tieksme ir sevī centrēta, tad mīlestība ir citos centrēta, kas var būt jebkurš cits, kas ir ārpus cilvēka paša ego.

Izstādes “Kas ir M*?” uzdevums nav sniegt visas atbildes uz jautājumiem, bet gan aicināt skatītāju ļauties mākslas, mūzikas un gaismas valdzinājumam, izdzīvojot un notverot tās sajūtas, kas kaut vai nedaudz pietuvina nezināmā loģiskam skaidrojumam. Neviens nevar droši apgalvot, ka šis būs tas gadījums, kad izdosies rast skaidras atbildes uz jautājumiem, kas definējami kā mūžīgi. Mīlestība un māksla katram ir sava.

Mākslinieki: Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova, Alvīne Bautra, Gatis Erdmanis un Reinis Bērziņš.
Projekta kurators Uldis Pētersons.

Eksperimentāli vizuālās mākslas projekti jeb izstādes uz teātra nama “Jūras vārti” skatuves notiek kopš 2018. gada. Tā ir iespēja ne tikai māksliniekam un izstādes kuratoram brīvi transformēt telpu un variēt ar apgaismojumu, bet arī skatītājiem paraudzīties uz mākslu no citāda rakursa, kāds nav sastopams tradicionālā izstāžu formātā.

_______________________________________

Gļebs Panteļejevs 1991. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu, ir LMA profesors. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes Rīgā, Oslo (kopā ar Ilmāru Blumbergu), Vankūverā (kopā ar Olgu Šilovu), Sankpēterburgā. Panteļejevs ir daudzu vides skulptūru, pieminekļu autors Rīgā, Ventspilī, Aucē, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Carnikavā, Katzovā (Vācija) un citur.

Olga Šilova beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1991). Kopš 2010. gada ir asociētā profesore Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedrā. Izstādēs piedalās kopš 1987. gada, sarīkojusi 13 personālizstādes. Olgas Šilovas darbi atrodas vairākās publiskās mākslas kolekcijās: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jūrmalas Mākslas Muzejs, Ventspils muzejs u.c.

Alvīne Bautra ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2019). Līdz šim māksliniece sarīkojusi trīs personālizstādes Latvijā. 2018. gadā gleznotāja piedalījusies „Royal Arts Prize V. Edition” izstādē Londonā, iekļauta starptautiskā mūsdienu mākslas kuratoru platformas izlasē-grāmatā „100 Artists of the Future”. Saņēmusi „Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju 2018”

Gatis Erdmanis ieguvis bakalaura grādu tēlniecībā (2020)Latvijas Mākslas akadēmija. Šajā laikā viņš piedalījies vairākās grupu izstādēs, festivālos “Staro Rīga” un “Ziemassvētku egļu ceļš” ar vides objektiem, kā arī izveidojis dažādas akmens skulptūras, piemēram, Ogres slimnīcas parkā redzamo darbu “Saldumi”. Tāpat piedalījies “Laimas” Šokolādes muzeja ekspozīcijas izstrādē un pielicis savu roku Rīgas vēsturisko robežstabu Rīgas ģerboņa rekonstrukcijā. Viņš arī ieguvis pirmo vietu starptautiskajā datorgrafikas konkursā “Nedekorē – komunicē” un saņēmis LMT talantu stipendiju.

Reinis Bērziņš 2018. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari (Baklaura grāds). Grupas izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2015. gada, tai skaitā „Kunstakademie Lettland”, Vācijā un izstāde “CILME/ audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē”, Rīgas Mākslas telpa. Piedalījies plenēros Kuldīgā, Mālpilī, kā arī ir aktīvi iesaistījies mākslinieciskajās aktivitātes vairākos mākslas projektos. Darbojas kā mākslinieks kino un reklāmas jomā, kā arī piedalās lielformāta instalāciju veidošana.

_______
*M = Mīlestība. Viena no zināmākajām un tajā pašā laikā visgrūtāk raksturojamām cilvēka sajūtām.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Vena atvērto durvju diena Mārītes Klušas viena darba izstādē “Rezumējums”

Jūras svētku laikā, 11. jūlijā, no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 ikviens interesents aicināts apmeklēt teātra namu “Jūras vārti”, lai piedalītos mākslas projektā “Viena atvērto durvju diena Mārītes Klušas viena darba izstāde “Rezumējums””.

Ivo Fomina jaunā albuma “Cilvēks” prezentācijas koncerts

2012. gada pirmajās dienās  klajā nāks jauns Ivo Fomina albums “Cilvēks” un mūziķis ar jaunā ieraksta prezentāciju dodoties Latvijas koncerttūrē.

Līdz šim Fomins izdevis piecus soloalbumus, no kuriem pēdējais “Nekas jau nebeidzas” iznācis 2015.gadā. Jaunais albums “Cilvēks” ieguvis savu nosaukumu, pateicoties klausītāju sirdis un Muzikālās Bankas topus nopietni iekarojušai dziesmai “Cilvēks”. Tāpat albumā tiks iekļauta augustā klajā nākusī dziesma “Lai jau deg” (mūzikas autors Ivo Fomins, vārdu autors Guntars Račs), kas jau vairākas nedēļas klausāma “Muzikālā Banka” topa virsotnē un bijusi arī Radio SWH Top 1. Lielākā daļa albuma dziesmu ar Fomina mūziku un Rača vārdiem būs pilnīgi nedzirdētas.

Nu jau vairāku gadu garumā Fomins savu muzikālo karjeru veiksmīgi turpina kopā ar mūziķiem Robertu Dinteru (ģitāra), Kristapu Leiti (ģitāra) un Ēriku Hanzovski (bungas), ar kuriem kopā izskanēs arī Latvijas koncerttūre 2021.gada pirmajā pusgadā.

 

Organizē – SIA “Ivo Fomina menedžments”

Mārīte Kluša. Viena darba izstāde “Rezumējums”

Mārīte Kluša. Viena darba izstāde “Rezumējums”

No 29. maija teātra nama “Jūras vārti” Mazajā izstāžu zālē skatāma Mārītes Klušas viena darba izstāde “Rezumējums”.

“Rezumējums” ir Mārītes Klušas viena daiļrades posma viena daļa, kurā māksliniece eksperimentējusi ar papīru, līmi un tušu, tādējādi veidojot savdabīgus telpiskus objektus. Pirmais M. Klušas trīsdimensionālo darbu iznāciens Ventspilī bija 2016. gadā izstādē “Simbioze”, savukārt “Rezumējums” ir šī perioda  kopsavilkums jeb noslēgums. Būtiski uzsvērt, ka ar šo izstādi nekas nebeigsies, lai gan tās nosaukums liecina par gluži pretējo. Gan šajā izstādē skatāmie, gan agrāk tapušie M. Klušas darbi 2021. gadā būs skatāmi mākslinieces jubilejas izstādē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Mārīte Kluša: “Manā gadījumā tas ir laikietilpīgs virsmas apstrādājums, jo ar zīmējumu panāktais dziļums un vienmērīgums ir jāsavieno ar gandrīz vai nekontrolētu, papīra plīšanas rezultātā iegūtu formu. Turklāt salīmētas papīra loksnes formēšanai pakļaujas minimāli un dažādas papīra šķirnes uzvedas atšķirīgi. Šajā darbā izmantoju gandrīz visus paņēmienus, kurus iepriekšējos eksperimentos bija izdevies atrast – tātad tas ir rezumējums arī tehniskā ziņā.” Runājot par mākslas darba vēstījumu, māksliniece nepiedāvā versiju par tā saturu un aicina skatītāju atbildes meklēt pašam, jo, atklājot savu stāstu, pazūd jeb tiek izslēgtas visas pārējās iespējamās variācijas par šo darbu.

Izstāde ar dūmu efektu apskatāma darba dienās no plkst. 15:00 – 17:00, brīvdienās no plkst. 13:00 – 15:00.


Mārīte Kluša “Rezumējums”, 2020. Foto Jānis Brauns.

Izstāde apskatāma līdz 5. jūnijam.
Ieeja bez maksas.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”


Aicinām izstādes apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī, ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Tāpat aicinām uz izstādi ierasties bez virsdrēbēm, ja vien tas iespējams (piemēroti laikapstākļi, virsdrēbes atstātas automašīnā), lai novērstu drūzmēšanos pie garderobes.

Apmeklējot izstādi, Jūs apliecināt, ka:
– ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus un  sekosiet līdzi informācijai, kura būs pieejama arī izstādes norises vietā;
– respektēsiet izstādes organizatoru norādījumus norises vietā – par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

IZMAIŅAS REPERTUĀRĀ. ATCELTS/ PĀRCELTS

ATCELTS/ PĀRCELTS

Atceltie pasākumi

 • Muzikāla izrāde bērniem “Zilais traktors”
 • Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde “Kā to ņem”
 • ASV laikmetīgā baleta trupas “Complexions” dejas izrāde “STAR DUST”
 • JRT izrāde “Vēstures izpētes komisija”
 • Latvijas Leļļu teātra izrāde “Buratino piedzīvojumi. Kauja par Leļļu teātri”
 • Valmieras drāmas teātra izrāde “Smieklu sasaukšanās”
 • LNOB baleta izrāde “Kopēlija”
 • Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde “Kankuna”
 • Republikas tūre 2020
 • Dailes teātra izrāde “Kaisles vilciens”
 • Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Lepnums un aizspriedumi”
 • Latvijas Leļļu teātra izrāde “Pelnrušķīte”
 • Dailes teātra izrāde “Testosterons”
 • Valmieras drāmas teātra izrāde “Uz Akapulko, kundze”
 • Baibas Sipenieces – Gavares stāvizrādes “Vienreiz jau var”. Pasākumu organizē “Art Management Group”, tel. 29131458

Pārceltie pasākumi

 • MEN’$ Male Empire Night_out Show Ventspilī /Informācija par norisi tiks precizēta/  Pasākumu organizē SIA “Bigevent” tel. 29758389
 • Šovs bērniem “Multizauri” /Pasākums notiks Ventspils Kultūras centrā/ Pasākumu organizē SIA “UNDER MGMT” tel. 28861168
 • Humora teātris “Greizais spogulis” ar programmu “50 Smieklīgā nokrāsas”/Informācija par norisi tiks precizēta/ Pasākumu organizē SIA “SHOWTIMES” tel.29417654
 • PRIME ORCHESTRA Simfo šovs “Pasaules hiti” /Informācija par norisi tiks precizēta/Pasākumu organizē “You are events” tel. 28214411
 • Māra Čaklā 80. jubilejas koncerts “Atkal, atkal ir debesis pušu”/Informācija par norisi tiks precizēta/
 • Rokopera “Mauglis” /Notiks 29.10.2021./
 • Leģendārās grupas “Eolika” 40 gadu jubilejas koncerts /Informācija par norisi tiks precizēta/
 • Jubilejas koncertuzvedums “Vella kalpiem” 50 un “Šerlokam Holmsam” 40 /Notiks 9.10.2021./Pasākumu organizē SIA “Art Management Group” tel. 29131458
 • Zelta Maska 2020. Teātra “Balets Maskava” izrāde “Deju grīda” /Notiks 07.10.2021./ Pasākumu organizē SIA “Art Forte” tel. 67227411
 • Zelta Maska 2020. GALĀ KONCERTS Leonīda Jākobsona vārdā nosauktais baleta teātris /Notiks 18.10.2021./ Pasākumu organizē SIA “Art Forte” tel. 67227411
 • Ulda Marhileviča autorvakars /Notiks 11.12.2021./Pasākumu organizē SIA “Art Management Group” tel. 29131458
 • Comedy Latvia. Vesels Bars Komiķu / Informācija par norisi tiks precizēta/ Pasākumu organizē SIA “Comedy Latvija” tel. 29396305
 • Grupas PĒRKONS koncertprogramma CILVĒK, TU ESI!/ Informācija par norisi tiks precizēta/
 • Ivo Fomina jaunā albuma “Cilvēks” prezentācijas koncerts /Notiks 25.09.2021./ Pasākumu organizē SIA “Ivo Fomina menedžments” tel. 29274929

 

Lai gan konkrēti datumi vairākiem pārceltajiem pasākumiem vēl nav zināmi, iepriekšpārdošanā iegādātās biļetes būs derīgas!

 

Informācija par visiem atceltajiem un pārceltajiem pasākumiem, kā arī par to, kā rīkoties iegādāto biļešu īpašniekiem atrodama – “Biļešu Paradīze” un “Biļešu Serviss” interneta vietnēs.
– Informācija biļešu īpašniekiem, ja biļetes iegādātas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības tīklā – SKATĪT ŠEIT
– Informācija biļešu īpašniekiem, ja biļetes iegādātas “Biļešu Serviss” tirdzniecības tīklā – SKATĪT ŠEIT

Jubilejas koncertuzvedums “Vella kalpiem” 50 un “Šerlokam Holmsam” 40

 

Dubultjubileja: “Vella kalpiem” – 50, “Šerlokam Holmsam” – 40!

2020.gads ir lielo jubileju gads: režisora Aleksandra Leimaņa leģendārā filma “Vella kalpi” (1970) svinēs 50 gadu jubileju, savukārt tikpat leģendārajai Dailes teātra izrādei “Šerloks Holmss” šogad aprit 40 gadi. Lai atzīmētu šos ievērojamos gadskaitļus un faktu, ka abus darbus vieno Maestro Raimonda Paula brīnišķīgā mūzika, top vērienīgs koncertuzvedums divās daļās.

Tā pirmajā daļā svinēsim “Vella kalpu” dzimšanas dienu, ļaujot iejusties Rutku Tēva aprakstītajos 16.gadsimta Rīgas dažādajos notikumos, just līdzi varoņiem un izdziedāt Raimonda Paula skaistās un visiem tik labi pazīstamās dziesmas. Pasākumā piedalīsies gan aktieri, kuri piedalījās filmā (Olga Dreģe, Lolita Cauka, Baiba Indriksone, Gunārs Placēns, Haralds Ritenbergs u.c.), gan jaunās un vidējās paaudzes aktieri, gan īpašie viesi.

Savukārt koncertuzveduma otrajā daļā pārcelsimies uz 19.gadsimta Londonu, lai pienācīgi atzīmētu savulaik teju vispopulārākās Dailes teātra izrādes “Šerloks Holmss” (1979) četrdesmit gadu jubileju. Tolaik pēc sera Artūra Konan-Doila stāstu motīviem tapusī izrāde (dramatizējumu veidoja brīnišķīgais Dailes teātra aktieris un titullomas atveidotājs Valentīns Skulme; izrādes režisors bija Kārlis Auškāps) – detektīvs ar mūziku un dejām trīs cēlienos, kuras pievienotā vērtība, neapšaubāmi, bija Raimonda Paula mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti, kļuva par “sezonas naglu”, izpelnoties kritikas un skatītāju atzinību un pārspējot visus apmeklētības rekordus. Mainījās paaudzes, taču cilvēki aizvien dungoja dziesmiņas par zilo karbunkuli, “ir noticis kāds noziegums” u.c.  Koncertā atkal tiks izdejots skatītāju iemīļotais “Zilais karbunkulis”, skanēs dziesmas no izrādes aktieru un viesmākslinieku sniegumā.

Vairāk informācijas: 29131458

 

Organizē SIA “Art Management Group”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Ventspils pilsētas un Ventspils novada tautas deju kolektīvu 2020. gada skate

 

Organizē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs (Tālrunis informācijai +371 63624796)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Ventspils Mākslas skolas audzēkņu izstāde “Septiņi+divi”

Ventspils Mākslas skolas audzēkņu izstāde “Septiņi+divi”

 

 

Organizē Ventspils Mākslas skola


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Mākslas projekts “Kas ir M?”

Kas ir M?

Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova, Alvīne Bautra, Gatis Erdmanis un Reinis Bērziņš.
Projekta kurators Uldis Pētersons.

Māksla un mīlestība vienmēr ir bijusi saistīta – ne tikai reālajā dzīvē, bet arī mākslinieka bezgalīgi daudzveidīgajās radošās izteiksmes formās. Domājot par lietām, kas saistītas ar mīlestību, mēģinām izprast procesus un notikumus, kas to ietekmē, kas notiek ar cilvēku, kādēļ reizēm viss mēdz būt tik sarežģīti. Arī mākslas un tās radītāja attiecības ir bijis gadsimtiem ilgs jautājums. Piemēram, Ovida stāstījumu par Kipras tēlnieku, kurš izgreba sievieti no ziloņkaula un iemīlēja to. Šis stāsts ir neskaidrs un nenoteikts, pat raugoties ar mūsdienīgu skatu.
Un kā ar mūzām? Arī šie stāsti nebeidzas. Kas notiktu, ja Salvadors Dalī nesatiktos ar Gala? Vai viņa māksla būtu tāda pati? Un kas būtu tad, ja Gala nebūtu pametusi savu bērnu un vīru, lai kļūtu par mākslinieka mūža mūzu? Dažreiz mīlestība ir stiprāka par mākslu, bet dažreiz pārāka ir māksla – piemēram, kad Pols Gogēns aizbrauca no savas ģimenes dzīvot un gleznot Taiti.

Cik lielā mēra mīlestība pret mākslu ir nolasāma skatītājam? Vai skatītājs ir to spējīgs saskatīt un sajust? Mīlestības definīcijā ir teikts, ka tai raksturīgas dziļas, uz cilvēka iekšējo pasauli vērstas un noturīgas jūtas, kas tostarp var rasties pret personai nozīmīgu parādību. Mīlestība ir pretstats egoismam. Ja egoistiska tieksme ir sevī centrēta, tad mīlestība ir citos centrēta, kas var būt jebkurš cits, kas ir ārpus cilvēka paša ego.

Izstādes “Kas ir M*?” uzdevums nav sniegt visas atbildes uz jautājumiem, bet gan aicināt skatītāju ļauties mākslas, mūzikas un gaismas valdzinājumam, izdzīvojot un notverot tās sajūtas, kas kaut vai nedaudz pietuvina nezināmā loģiskam skaidrojumam. Neviens nevar droši apgalvot, ka šis būs tas gadījums, kad izdosies rast skaidras atbildes uz jautājumiem, kas definējami kā mūžīgi. Mīlestība un māksla katram ir sava.

Eksperimentāli vizuālās mākslas projekti jeb izstādes uz teātra nama “Jūras vārti” skatuves notiek kopš 2018. gada. Tā ir iespēja ne tikai māksliniekam un izstādes kuratoram brīvi transformēt telpu un variēt ar apgaismojumu, bet arī skatītājiem paraudzīties uz mākslu no citāda rakursa, kāds nav sastopams tradicionālā izstāžu formātā.

Gļebs Panteļejevs 1991. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu, ir LMA profesors. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes Rīgā, Oslo (kopā ar Ilmāru Blumbergu), Vankūverā (kopā ar Olgu Šilovu), Sankpēterburgā. Panteļejevs ir daudzu vides skulptūru, pieminekļu autors Rīgā, Ventspilī, Aucē, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Carnikavā, Katzovā (Vācija) un citur.

Olga Šilova beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1991). Kopš 2010. gada ir asociētā profesore Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedrā. Izstādēs piedalās kopš 1987. gada, sarīkojusi 13 personālizstādes. Olgas Šilovas darbi atrodas vairākās publiskās mākslas kolekcijās: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jūrmalas Mākslas Muzejs, Ventspils muzejs u.c.

Alvīne Bautra ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2019). Līdz šim māksliniece sarīkojusi trīs personālizstādes Latvijā. 2018. gadā gleznotāja piedalījusies „Royal Arts Prize V. Edition” izstādē Londonā, iekļauta starptautiskā mūsdienu mākslas kuratoru platformas izlasē-grāmatā „100 Artists of the Future”. Saņēmusi „Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju 2018”

Gatis Erdmanis ieguvis bakalaura grādu tēlniecībā (2020)Latvijas Mākslas akadēmija. Šajā laikā viņš piedalījies vairākās grupu izstādēs, festivālos “Staro Rīga” un “Ziemassvētku egļu ceļš” ar vides objektiem, kā arī izveidojis dažādas akmens skulptūras, piemēram, Ogres slimnīcas parkā redzamo darbu “Saldumi”. Tāpat piedalījies “Laimas” Šokolādes muzeja ekspozīcijas izstrādē un pielicis savu roku Rīgas vēsturisko robežstabu Rīgas ģerboņa rekonstrukcijā. Viņš arī ieguvis pirmo vietu starptautiskajā datorgrafikas konkursā “Nedekorē – komunicē” un saņēmis LMT talantu stipendiju.

Reinis Bērziņš 2018. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari (Baklaura grāds). Grupas izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2015. gada, tai skaitā „Kunstakademie Lettland”, Vācijā un izstāde “CILME/ audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē”, Rīgas Mākslas telpa. Piedalījies plenēros Kuldīgā, Mālpilī, kā arī ir aktīvi iesaistījies mākslinieciskajās aktivitātes vairākos mākslas projektos. Darbojas kā mākslinieks kino un reklāmas jomā, kā arī piedalās lielformāta instalāciju veidošana.

_______
*M = Mīlestība. Viena no zināmākajām un tajā pašā laikā visgrūtāk raksturojamām cilvēka sajūtām.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Leģendārās grupas “Eolika” 40 gadu jubilejas koncerts

Koncertā skanēs  grupas populārākās dziesmas un uz skatuves, kā allaž, kāps lieliskais četrinieks – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals.

“Tie ir mani zelta gadi, mani skaistākie gadi, un patiesībā “EOLIKA” ir puse mana mūža, pat nerēķinot skaitliski. Tie bija neskaitāmi koncerti un koncertbraucieni, un esmu ļoti priecīgs un gandarīts, ka šī mūzika un dziesmas cilvēkiem patīk joprojām,” teic “Eolikas” dibinātājs, komponists Boriss Rezņiks, kurš uz skatuves kāps arī grupas jubilejas koncertos, atzīstot – iespējams, ka par godu jubilejai taps arī kaut kas jauns.

Dziedātāja Olga Rajecka uzsver: “Esam pateicīgi visiem faniem, kas bijuši kopā ar mums šos 40 gadus; esam pateicīgi par to, ka joprojām visi četri esam kopā un koncertējam un ka mums ir izdevies jūs iepriecināt ar savām dziesmām. Un, protams, Borisam Rezņikam, kurš arī piedalīsies mūsu jubilejas koncertos!”

Jubilejas koncertos , protams, piedalīsies pati “Eolika”, saksofonista Zinta Žvarta vadītais pūtēju ansamblis un instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. Turklāt, kā atklāj jubilāri, skanēs ne tikai grupas populārākās dziesmas, bet arī daudz mazāk pazīstamu skaņdarbu no sešām grupas pastāvēšanas laikā tapušajām koncertprogrammām. “Būs arī ļoti daudz lielāku un mazāku pārsteigumu! Svinēsim kopā ar visu četru paaudžu klausītājiem, kuriem esam koncertējuši šos četrdesmit gadus,” aicina O. Rajecka.

Atgādināsim, ka grupu “Eolika” Boriss Rezņiks dibināja 60.gadu vidū, taču vispopulārākais grupas sastāvs ir 80.gadu pirmajā pusē tapušais kvartets: Viktors Zemgals, Dainis Dobelnieks, jaunā Olga Rajecka, kura nomainīja iepriekšējo dziedātāju Ilona Bāliņu, un Ilona Stepanova. Turpmākos piecus gadus “Eolika” bija viena no populārākajām Latvijas grupām. Šajā laikā tapa grupas lielākie hīti – “Zemeņu lauks”, “Pasaule, pasaulīt”, “Āgenskalna tirgus rīts” u.c., kā arī iznāca otrā lielā skaņuplate, kurā ierakstītas tobrīd grupas populārākās dziesmas. Savas pastāvēšanas laikā kvartets “Eolika” sniedzis vairāk nekā 4000 koncertu, un to droši var dēvēt par vienu no latviešu estrādes mūzikas simboliem.

Vairāk informācijas +371 29131458

 

Organizē SIA Art Management Group


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Liepājas mākslinieku grupas izstāde “Piekrastes reljefs”

Liepājas mākslinieku grupas izstāde “Piekrastes reljefs”

2011. gadā Liepājas mākslinieku grupa aizsāka nozīmīgu tradīciju, proti, Liepājas pilsētas dzimšanas dienā dāvināt mākslas darbu izstādi saviem tuvākajiem kaimiņiem – ventspilniekiem. “Piekrastes reljefs” ir ceturtā liepājnieku (un šoreiz arī viņu draugu) gleznu, fotogrāfiju un objektu izstāde Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”. Izstāde solās būt starptautiska, jo piedalīties aicināti arī divi mākslinieki no Lietuvas: Vitālija Petraitīte (Vitalija Petraityte) un Petras Saulenas (Petras Saulenas). Zīmīgi, ka abi mākslinieki nāk no Klaipēdas. Tas šoreiz ir būtisks fakts, jo tādējādi arī šo autoru daiļrade ieausta mūsu Baltijas jūras piekrastes reljefā. Ventspili izstādē pārstāvēs mākslinieks, gleznotājs Jānis Kupčs.

Mākslinieku grupa, kas veido izstādes ekspozīciju ir mainīga, tomēr tās centieni sniegt pēc iespējas plašāku ieskatu par radošo veikumu paliek aizvien nemainīgi.

Izstādes “Piekrastes reljefs” ekspozīcijā piedalījušies 12 mākslinieki – Igors Bernāts, Herberts Erbs, Krists Erbs, Aldis Kļaviņš, Gunta Krastiņa, Mārtiņš Krūmiņš, Jānis Kupčs, Andris Millers, Vitālija Petraitīte, Petras Saulenas, Ginta Stavrovska, Vika Štrauha.

 

Izstādi organizē mākslas biedrība “Wind For Art” sadarbībā ar Liepājas kultūras pārvaldi un SIA “Kurzemes filharmonija”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Liepājas mākslinieku grupas izstāde “Piekrastes reljefs”. ATKLĀŠANA

Liepājas mākslinieku grupas izstāde “Piekrastes reljefs”. ATKLĀŠANA

21. februārī plkst. 17:30 teātra nama “Jūras vārti” Lielajā izstāžu telpā notiks Liepājas mākslinieku grupas izstādes “Piekrastes reljefs” atklāšana, kā arī tikšanās ar izstādes autoriem.

2011. gadā Liepājas mākslinieku grupa aizsāka nozīmīgu tradīciju, proti, Liepājas pilsētas dzimšanas dienā dāvināt mākslas darbu izstādi saviem tuvākajiem kaimiņiem – ventspilniekiem. “Piekrastes reljefs” ir ceturtā liepājnieku (un šoreiz arī viņu draugu) gleznu, fotogrāfiju un objektu izstāde Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”. Izstāde solās būt starptautiska, jo piedalīties aicināti arī divi mākslinieki no Lietuvas: Vitālija Petraitīte (Vitalija Petraityte) un Petras Saulenas (Petras Saulenas). Zīmīgi, ka abi mākslinieki nāk no Klaipēdas. Tas šoreiz ir būtisks fakts, jo tādējādi šo autoru daiļrade arī ieausta mūsu Baltijas jūras piekrastes reljefā. Ventspili izstādē pārstāvēs mākslinieks, gleznotājs Jānis Kupčs.

Mākslinieku grupa, kas veido izstādes ekspozīciju ir mainīga, tomēr tās centieni sniegt pēc iespējas plašāku ieskatu par radošo veikumu paliek aizvien nemainīgi.

Izstādes “Piekrastes reljefs” ekspozīcijā piedalījušies 12 mākslinieki – Igors Bernāts, Herberts Erbs, Krists Erbs, Aldis Kļaviņš, Gunta Krastiņa, Mārtiņš Krūmiņš, Jānis Kupčs, Andris Millers, Vitālija Petraitīte, Petras Saulenas, Ginta Stavrovska, Vika Štrauha.

 

Izstādi organizē mākslas biedrība “Wind For Art” sadarbībā ar Liepājas kultūras pārvaldi un SIA “Kurzemes filharmonija”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

MEN$ Secret Mind Tour šovs sievietēm / PĀRCELTS uz 12.03.2021.

MEN$ Secret Mind Tour šovs sievietēm

Pasākums notiks divās daļās, kurā paredzēta 10-15 minūšu pauze. Pirmajā daļā tiek uzrunātas dāmas un tiek izstāstīts par pasākuma norisi, piedāvājumiem un iespējām. MEN’$ dejotāju prezentācija, atklāšanas deja ar visiem MEN’$ puišiem un vēl diviem iespaidīgiem dejotāju priekšnesumiem. Pauzes laikā dāmām iespējams nobaudīt gardu kokteili un sagatavoties otrajai priekšnesuma daļai. Otrajā daļā iespējams redzēt vēl trīs kārdinošus un aizraujošus priekšnesumus. Pasākuma laikā paredzēti dažādi pārsteigumi un konkursi no MEN’$. Pēc priekšnesumiem tiek uzaicinātas visas dāmas uz kopīgo fotosesiju ar MEN’$.

Pēc šova Afterparty ar DJ Gustavito. Ieeja Afterparty šova apmeklētājiem bez maksas. Apmeklētāji, kuri vēlās ierasties tikai uz Afterparty – ieeja no plkst. 23:00 un biļešu cena – 5 EUR (biļešu iegāde uz vietas).
Afterparty laikā notiks dažādas aktivitātes, šovi un būs iespēja tikt pie balvām.

Pasākumā paredzētas gan stāvvietas, gan sēdvietas. Galdiņu rezervāciju var veikt pa tālr. 29758389 (Andris).

 

Organizē SIA “Big Event” un SIA “Male Empire” (Tālrunis informācijai +371 29758389)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bilesuserviss.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

LNOB baleta izrāde “Kopēlija”/ ATCELTS

Tautas deju kolektīvu koncerts “Es varēju sadejot”

Tautas deju kolektīvu koncerts “Es varēju sadejot”

 

Ventspils jauniešu deju kolektīvs “Liedags”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Liedags” un kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Inga Liepiņa nu jau piecpadsmito reizi aicina uz koncertu “Es varēju sadejot”.

Koncertu varētu nosaukt par jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu sadanci, kurā katru gadu ciemos pie deju ansambļa “Liedags” sabrauc tuvi un tāli draugu kolektīvi. Raibi raibus deju rakstus kopā ar mājiniekiem izdejos Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” un Pāvilostas novada Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” Kristīnes Jaunbrūnas vadībā, Saldus tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra deju kopa “Bandava” un deju kolektīvs “Kursa”, vadītāja Inese Buša, Ogresgala Tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Ābeļzieds”, vadītāja Egita Tontegode, Kandavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ozolāji”, vadītājs Gatis Frīdenbergs,  Pilsrundāles vidusskolas jauniešu deju kolektīvs “Madaras”, vadītāja Aiga Vangale,  Dobeles pilsētas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Drīziņš” un Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līdums”  Arvila Novika vadībā.

 

 

Organizē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

Koncertprogramma “Muzicē draugi”

Koncertprogramma “Mucizē draugi”

Koncertā uzstāsies Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansamblis “Saules zvani”, vokāli instrumentālā grupa “Jautrie draugi” dažādos sastāvos, Ventspils vokāli instrumentālais ansamblis “Windy temper” kolektīvu vadītājas Sandras Sproģes vadībā. Klausītāji dzirdēs arī Ventspils Centra sākumskolas zēnu vokālo ansambli Ritas Vēverbrantes vadībā. Visi kolektīvi ir dažādu Latvijas konkursu laureāti.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

Deju uzvedums “Kaķīša dzirnavas” pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem

Deju uzvedums “Kaķīša dzirnavas” pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem

Svētdien, 2. februārī plkst. 15.00 teātra namā “Jūras vārti” Ventspils deju ansambļa “Liedags” visu paaudžu dejotāji, senioru deju kopa “Brīzīte” un kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Inga Liepiņa aicina uz deju uzvedumu “Kaķīša dzirnavas“ pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem.

Uzveduma veidotāji aicina skatītājus uz krāšņu izrādi visai ģimenei, kurā tiks izdejots stāsts par ticību labajam, par nepadošanos un nepieciešamību saglabāt pozitīvo skatījumu uz dzīvi jebkurā situācijā.

Kolektīva vadītāja, idejas autore, režisore, horeogrāfe Inga Liepiņa ir pārliecināta, ka pasaku gan lielā, gan mazā cilvēka dzīvē nekad nav par daudz un nu jau par tradīciju ir kļuvis un ik gadu “Liedaga” dejotāji saviem skatītājiem piedāvā kopīgi iestudētus deju uzvedumus.

 

Organizē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Kristīne Guršpone. Gleznu izstāde “Priedēs”

Kristīne Guršpone. Gleznu izstāde “Priedēs”

Kristīnes Guršpones gleznas izstādē “Priedēs” vieno ainava, kas atklāta mākslinieces radošajā redzējumā. Šoreiz ir aplūkojami mazi autores piedzīvoti momentuzņēmumi, kas sakrājušies laika gaitā un kurus ir gribējies ielikt kabatā un paņemt līdzi. Tie ir mirkļa iespaidi, kas bieži paskrien mums garām un aizmirstas.
Dzīvē ir daudz grūtu brīžu, bet ir arī skaistais, ko, esot vērīgiem, iespējams ieraudzīt visapkārt. Mazi iespaidi, tik pierasti dabasskati, kuru dēļ nereti pat acis netiek paceltas, − tie veido autores pasauli.
Mazie formāti sākotnēji māksliniecei ir bijis izaicinājums, jo daudz pierastāk būtu izteikties lielformāta gleznās, tomēr nelielais darba virsmas laukums sniedz iespēju strādāt ātrāk, ļaujot atainot mirklīgās, tikai brīdim piederošās un ātri pārejošās emocijas un notvert ainavas mainīgo skaistumu. Pēc Kristīnes domām, visspilgtāk dabas krāšņums atklājas gaismēnu spēlēs, kas daudz parādās gleznās.
Agrāk gleznotāju lielākoties interesēja cilvēks, šoreiz vairāk iedvesmas ir sniegusi daba. Ir gan arī gleznas, kur tiek atspoguļotas abas šīs vērtības, taču izstādē redzamajos darbos “mazais” cilvēka stāvs drīzāk izceļ dabas spēku, varenību un plašumu.
Mēs katrs cildinām, apbrīnojam un ar pietāti izturamies pret mūsu mežiem, dabas plašumiem un to bezgalīgo daudzveidību, ko sniedz mums daba. Izstāde „Priedēs” ir apliecinājums mākslinieces mīlestībai pret dabas varenību un tās mirkļu burvību. “Priedēs” ,jo tās vairāk bijušas pa ceļam.

Glezniecības patiesums – mans stāsts
Pie glezniecības nonācu nejauši, iestājusies Jāņa Rozentāla mākslas skolā. Varbūt tas nemaz nebija tik nejauši, jo māksla ir kļuvusi par neatņemamu manas dzīves daļu. Glezniecību studēju Latvijas Mākslas akadēmijā un Florencē Libera Accademia di belle arti.
Glezniecībā man patīk patiesums. Tās ir sarunas bez vārdiem. Brīnumaina liekas zemapziņas radītā māksla, kuras priekšā mākslinieks ir gandrīz bezspēcīgs. Gleznojot es savos darbos tiecos sasniegt sev nozīmīgo mākslas uzdevumu – gleznot darbus, kas izstaro gaišumu un liek vērotājam ieraudzīt sev aktuālo, uzvedinot uz pārdomām un emocionālu pieredzējumu. Lai attēlotu cilvēciskumu un pētītu savstarpējās attiecības, izmantoju figūras. Manī ir neizsmelta interese par cilvēkiem. Izmantojot sevi kā tēlu, es varu būt vispatiesākā – varu runāt par to, kas ir gājis caur mani, kas ir manis pieredzēts. Tāpēc savā  glezniecībā pētu, kā attēlot cilvēka emocijas un raksturu. Reizēm visu var pateikt vien ar melno un balto. Man vienmēr ir paticis gleznot cilvēkus. Taču es ticu, ka cilvēks nav viens – mums līdzās kāds ir. Gleznot eņģeļus mani iedvesmoja Džoto, kura krāsas man ir tuvas.
Ar dažādajiem zaļajiem toņiem un lapu ornamentiem, savos darbos tiecos izteikt arī fascinējošo dabas varenību, no kuras aizraujas elpa. Man patīk liels pret sīku, izstrādāts pret skičveidīgu. Patīk robusts, nepatīk apaļš, patīk simetrija nepatīk asimetrija, patīk diena, nepatīk nakts, patīk pāra skaitļi, nepatīk nepāra…

Kristīnes Guršpones CV

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome

Kristīne Guršpone. Gleznu izstāde “Priedes”

Kristīne Guršpone. Gleznu izstāde “Priedēs”

Kristīnes Guršpones gleznas izstādē “Priedēs” vieno ainava, kas atklāta mākslinieces radošajā redzējumā. Šoreiz ir aplūkojami mazi autores piedzīvoti momentuzņēmumi, kas sakrājušies laika gaitā un kurus ir gribējies ielikt kabatā un paņemt līdzi. Tie ir mirkļa iespaidi, kas bieži paskrien mums garām un aizmirstas.
Dzīvē ir daudz grūtu brīžu, bet ir arī skaistais, ko, esot vērīgi, varam ieraudzīt visapkārt. Mazi iespaidi, tik pierasti dabasskati, kuru dēļ nereti pat acis netiek paceltas, − tie veido autores pasauli.
Mazie formāti sākotnēji māksliniecei ir bijis izaicinājums, jo daudz pierastāk būtu izteikties lielformāta gleznās, tomēr nelielais darba virsmas laukums sniedz iespēju strādāt ātrāk, ļaujot atainot mirklīgās, tikai brīdim piederošās un ātri pārejošās emocijas un notvert ainavas mainīgo skaistumu. Pēc Kristīnes domām, visspilgtāk dabas krāšņums atklājas gaismēnu spēlēs, kas daudz parādās gleznās.
Agrāk gleznotāju lielākoties interesēja cilvēks, šoreiz vairāk iedvesmas ir sniegusi daba. Ir arī gleznas, kurās tiek atspoguļotas abas šīs vērtības, taču izstādē redzamajos darbos “mazais” cilvēka stāvs drīzāk izceļ dabas spēku, varenību un plašumu.
Mēs katrs cildinām, apbrīnojam, ar pietāti izturamies pret mūsu mežiem, dabas plašumiem un to bezgalīgo daudzveidību, ko sniedz mums daba. Izstāde „Priedēs” ir apliecinājums mākslinieces mīlestībai pret dabas varenību un tās mirkļu burvību. “Priedēs” , jo tās vairāk bijušas pa ceļam.

Glezniecības patiesums – mans stāsts

Pie glezniecības nonācu nejauši, iestājusies Jāņa Rozentāla mākslas skolā. Varbūt tas nemaz nebija tik nejauši, jo māksla ir kļuvusi par neatņemamu manas dzīves daļu. Glezniecību studēju Latvijas Mākslas akadēmijā un Florencē Libera Accademia di belle arti.
Glezniecībā man patīk patiesums. Tās ir sarunas bez vārdiem. Brīnumaina liekas zemapziņas radītā māksla, kuras priekšā mākslinieks ir gandrīz bezspēcīgs. Gleznojot es savos darbos tiecos sasniegt sev nozīmīgo mākslas uzdevumu – gleznot darbus, kas izstaro gaišumu un liek vērotājam ieraudzīt sev aktuālo, uzvedinot uz pārdomām un emocionālu pieredzējumu. Lai attēlotu cilvēciskumu un pētītu savstarpējās attiecības, izmantoju figūras. Manī ir neizsmelta interese par cilvēkiem. Izmantojot sevi kā tēlu, es varu būt vispatiesākā – varu runāt par to, kas ir gājis caur mani, kas ir manis pieredzēts. Tāpēc savā  glezniecībā pētu, kā attēlot cilvēka emocijas un raksturu. Reizēm visu var pateikt vien ar melno un balto. Man vienmēr ir paticis gleznot cilvēkus. Taču es ticu, ka cilvēks nav viens – mums līdzās kāds ir. Gleznot eņģeļus mani iedvesmoja Džoto, kura krāsas man ir tuvas.
Ar dažādajiem zaļajiem toņiem un lapu ornamentiem, savos darbos tiecos izteikt arī fascinējošo dabas varenību, no kuras aizraujas elpa. Man patīk liels pret sīku, izstrādāts pret skičveidīgu. Patīk robusts, nepatīk apaļš, patīk simetrija nepatīk asimetrija, patīk diena, nepatīk nakts, patīk pāra skaitļi, nepatīk nepāra…

Kristīnes Guršpones CV

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”.

Juris Andersons. Gleznu personālizstāde “Gadalaiki”

Juris Andersons. Gleznu personālizstāde Gadalaiki

Gleznotājs un arhitekts (1957) Juris Andersons izstādē “Gadalaiki” skatītāju aicina ieskatīties vērīgāk dabas pārsteidzošajos, mainīgajos un nepastāvīgajos tēlos, kas, lai gan notverti vienā un tajā pašā vietā, vienmēr ir atšķirīgi un tomēr pilnīgi savā harmonijā un skaistumā. Mākslinieka gleznās saskatāms dabas mainīgais spēks, tajās jaušama ekspresivitāte, dinamika un krāsu intensitāte, kas raksturīga dabas daudzveidībai. “Gadalaiki”, kā atzīst autors, ir māju (kas atrodas netālu no Ēdoles) tuvumā – ābeļdārzā, mežā, krūmājos vai pļavā – notverti mirkļi.

Juris Andersons, pēc profesijas būdams arhitekts, glezniecībai pievērsies 2001. gadā. Piedalījies izstādēs un plenēros gan Latvijā, gan  ārvalstīs (Itālijā, Francijā, Portugālē, Spānijā un citviet).

Pirms vairākiem gadiem mākslinieku grupa “OCTOPUS” Liepājā iekārtoja izstādi. Mani draugi un kolēģi mākslā lūdza izstādes atklāšanā pateikt ievadvārdus. Iepriekšējā pieredze izstāžu atklāšanās liecināja, ka nepieciešams skaidri izteikts uzaicinājums uz sarunu. Šķita, ka pārāk dziļi un bezcerīgi esam iegrimuši puspatiesību un neko neizsakošu frāžu gūstā. Ir jau dzirdēti arī pretēji viedokļi – beidziet reiz filozofēt un sāciet strādāt! Bet cilvēks jau nedzīvo no maizes vien un mākslas nepavisam… Tāpēc šķita, ka citāts no izstādes atklāšanas uzrunas vietā arī šoreiz. 

“Reiz dzīvoja kāds ebreju domātājs, tauta viņu dēvēja par svēto Ari. Nomira viņš agri – trīsdesmit astoņu gadu vecumā 1572.gadā. Ari radīja jaunu mistiskās mācības sistēmu. Saskaņā ar tās galveno ideju, Visums un Dievišķais materiālās pastāvēšanas laikā nepārtraukti jāuzlabo.
Visums atrodas haosā. Ebreju tautas stāvoklis ataino Visuma stāvokli. Ari apgalvoja, ka viņš nācis iemācīt tautai, kā sasniegt pilnīgu mieru – stāvokli, kurā ļaunie spēki zaudētu savu ietekmi.  Katrs ir spējīgs ar saviem labajiem darbiem nošķirt ļauno no labā. Kad visi būs šķīstījuši savas dvēseles, tad pilnveidosies arī Visums, visā pasaulē iemājos svētums un harmonija.”

Ko mums no tā mācīties? Vai mēs, nespējot uzlabot savas tautas un nācijas lietas, dodam savu pienesumu Visuma haosam? Bet, varbūt vajag citādi – mainīt to, pār ko mums ir vara, proti – pašiem sevi?  Mainīties – tas nozīmē saprast. Tas nozīmē ne tikai skatīties, bet arī ieraudzīt. Un māksla ir šī iespēja, jo – kā teicis kāds viedais – māksla ir veids, kā Dievs sevi dara redzamu.

Juris Andersons

PRIME Orchestra Simfo šovs “Pasaules hiti”

PRIME Orchestra Simfo šovs “Pasaules hiti”

“PRIME orchestra” nosvinēs savu piekto gadadienu ar grandiozu jubilejas turneju un 10. decembrī ar svētku koncertu uzstāsies Ventspilī teātra namā “Jūras vārti”. Svētku programmā no cikla “Pasaules hiti” būs iekļautas labākās un skatītāju iemīļotākās kompozīcijas, kuras orķestris nospēlējis 5 gadu laikā, atjauninātā versijā, kā arī jaunas pārsteidzošas versijas hitiem, kurus orķestris vēl nav izpildījis! “PRIME Orchestra” iepriecinās fanus ar vēl vērienīgāku un izteiksmīgāku šovu, modernām skaņu tehnoloģijām, unikāliem aranžējumiem, sev raksturīgu spēcīgu dzīvo skaņu, kā arī humoru, harizmātiskiem vokāliem, specefektiem un, protams, emociju viesuli!

“PRIME Orchestra” – unikāla parādība uz pasaules mūzikas skatuves! Šis ir moderns simfoniskais jauktais orķestris – inovāciju un tradīciju, dabiskā talanta un progresīvo tehnoloģiju simbioze! “PRIME Orchestra” simfoniskais šovs vienmēr ir profesionāls, kvalitatīvs, spēcīgs, spilgts un aizraujošs. Katrā programmā ir iekļauti labākie pasaules roka, popa, elektroniskās un tagad arī repa mūzikas hiti oriģinālā simfoniskajā interpretācijā. Papildus tradicionālajiem orķestra mūziķiem „PRIME Orchestra” sastāvā ir rokgrupa, izcili vokālisti, koris un pat dīdžejs!

 

Organizē SIA “YOU ARE events” (Tālrunis informācijai +371 28214411)

Māra Čaklā 80. jubilejas koncerts “Atkal, atkal ir debesis pušu”

Koncertā piedalās: Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Jānis Buķelis, Mārtiņš Vilsons u.c.

“Atkal, atkal ir debesis pušu”, tā iesākas slavenās izrādes “Lilioms” fināla dziesma, kurai tekstu tālajā 1971. gadā uzrakstīja dzejnieks Māris Čaklais, bet mūziku sakomponēja Imants Kalniņš. Dzejnieka ciešā mijiedarbība ar šo komponistu radījusi izcilas un latviešu kultūrā paliekošas vērtības: “Lilioma” dziesma kļuvusi kā sava veida kultūras himnu, kuru Latvijas kopkoris izpilda katros Dziesmu un deju svētkos. Dziesmas no filmas “Četri balti krekli” sava laicīgā teksta un melodiskuma dēļ joprojām ir aktuālas latviešu mūzikas repertuārā.
Šogad dzejnieks svinētu 80. dzimšanas dienu.
Par godu izcilā dzejnieka lielajai jubilejai visā Latvijā izskanēs koncerti “Atkal, atkal ir debesis pušu”.
M. Čaklā dzeju izcilā komponista Imanta Kalniņa un Ērika Ķiģeļa ieaustajā mūzikā izdziedās Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Antra Stafecka, Dainis Skutelis un Jānis Buķelis, Mūziķu pavadošais sastāvs – Jānis Kalniņš, Jānis Miltiņš, Jānis Rubiks, Gidons Grinbergs un koncerta muzikālais vadītājs Emīls Zilberts. Ka arī samtainās balss īpašnieks, aktieris Mārtiņš Vilsons, kurš koncerta apmeklētājiem ļaus aizplūst M. Čaklā liriskajā dzejas pasaulē.
Koncertā izskanēs zināmas un tautā iemīļotas dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Pomerančo vainadziņš”, Saldus saule”, “Akāciju palags”, “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” , “Es esmu bagāts” u.c.

 

Organizē Biedrība “Latvijai” (Tālrunis informācijai +371 23377637)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bilesuparadize.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Raimonda Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā “Leģendas dzimšana”

Uzmanību!
Plkst.19.00 – uz izrādi nāk skatītāji, kuri pirkuši biļetes nepāra skaitļa rindās – 1.; 3.; 5. utt.
Plkst.21.00 – uz izrādi nāk skatītāji, kuri pirkuši biļetes pāra skaitļa rindās – 2.; 4.; 6. utt.

Producente: Laila Ilze Purmaliete
Horeogrāfs un mākslinieciskais vadītājs: Jānis Putniņš

Izrādē piedalās: Gints Andžāns, Juris Jope, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, Kristaps Kiršteins, Artūrs Biķernieks.

Izrādē piedalās izcili mūziķi: Anatolijs Livča (klavieres), Indriķis Veitners (klarnete, saksofons), Viktors Veličko (kontrabass), Mareks Logins (sitamie instrumenti).

Izrāde par Maestro Raimonda Paula jaunību “Leģendas dzimšana” ir emocionāls un krāšņs uzvedums, kas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas līdz pat pirmajiem lielajiem panākumiem ar dziesmu ”Mežrozīte”.

Izrāde stāsta par to, ka Raimonda Paula muzikālās saknes sniedzas Eiropas un Amerikas mūzikā, tālu pāri tā laika padomju dzimtenes robežām un ka viņu droši varam uzskatīt par pasaules mēroga komponistu. Iespaidu atstās arī Raimondam Paulam raksturīgais humors, ironija un pasaules redzējums.

Raimonda Paula dziesmas izrādē skan pamīšus ar pasaules hitiem, kurus Maestro savulaik atskaņoja krogos un restorānos. Tieši restorāni un krogi padomju laikos bija vienīgās skatuves, no kurām varēja atskaņot pasaules muzikālās pērles – Elingtona, Geršvina, Šīringa darbus, kurus šodien savos repertuāros iekļauj pasaules slavenākie orķestri un mūziķi.

Izrāde uzburs skatītājiem piecdesmito un sešdesmito gadu atmosfēru ar padomju dzīves kurioziem un paradoksiem, reizē atklājot tā laika muzikālo burvību. Skatītājiem atmiņā tiks atsaukta Oktobra tilta celtniecība, zvejas traleri Atlantijas viļņos, pa radio skanošā un apslāpētā “Amerikas Balss” un daudzi citi notikumi.

Īpašu noskaņu rada divi Maestro tēli, kas uz skatuves atrodas vienlaikus: viens visu laiku pie klavierēm (Anatolijs Livča), otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš vada izrādi. Skatītāji izrādē atpazīs pirmos Raimonda Paula dziesmu izpildītājus – Margaritu Vilcāni, Edgaru Zveju, Ojāru Grīnbergu, Valentīnu Butāni u.c.

Taču tas vēl nav viss – izrādei ir izveidota mūzikliem raksturīga horeogrāfija, kuru vērot ir ārkārtīgi interesanti, jo visi dalībnieki vienlaikus piedalās izrāde, kļūstot gan par dziedātājiem, gan par sarīkojuma, restorāna, koncerta viesiem. Horeogrāfija katrai dziesmai piešķir jaunu, plašāk interpretējamu un pārdomātu saturu.

 

Organizē Biedrība “JM teātris” (Tālrunis informācijai +371 29473307)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bilesuparadize.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Rokopera “Mauglis”/ PĀRCELTS no 26.10.2020.

Rokopera “Mauglis”

Rokopera “Mauglis” ir viens no zināmākajiem dzejnieka U.Bērziņa un komponista M.Brauna kopdarbiem, kas savu pirmiestudējumu piedzīvoja 1982. gadā Jaunatnes teātrī. 2020. gadā top jauns iestudējums režisora Jāņa Mūrnieka, horeogrāfes Sanitas Misikas un producenta Jura Millera vadībā. Tajā piedalīsies Igors Siliņš, Kārlis Tols, Dace Makovska, Jānis Jarāns, Elīna Bojarkina, Edgars Lipors, Artūrs Biķernieks, u.c. aktieri un dziedātāji, kā arī aptuveni 50 TDA “Dzintariņš” dejotāji.

“Jauna ēra”, “Brīnišķīgais medījums” – tie ir tikai daži no lieliskajiem skaņdarbiem, kas skanēs šajā izrādē!

 

Organizē SIA “Producents.lv”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde “Kankuna”/ ATCELTS

Dailes teātra izrāde “Kaisles vilciens”

Režisors: Regnārs Vaivars
Izrādē piedalās: Anete Krasovska (Blanša), Ieva Florence-Vīksne (Stella), Gints Grāvelis (Stenlijs Kovaļskis), Kaspars Zāle (Mičs).

 

Blanšai nav ne darba, ne iztikas līdzekļu, taču viņas bagātā fantāzija tiecas uz visu skaisto un izsmalcināto – pat ja tā būtu tikai nožēlojama imitācija. Savukārt Stenlijam ir vienkāršas intereses, un Blanšas sapņi viņu kaitina. Viņi ir divi pretstati, un konflikts starp viņiem ir neizbēgams un nežēlīgs. Kad sentimentālai sapņainībai pretī stājas skarba brutalitāte, atliek izvēlēties – saņemt visu drosmi, lai skatītos acīs realitātei, vai arī palikt savā sapņu pasaulē.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Valmieras drāmas teātra izrāde “Smieklu sasaukšanās” / ATCELTS

Jaunā Rīgas teātra izrāde “Vēstures izpētes komisija”/ ATCELTS

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde “Jūras vējš”

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde “Jūras vējš”

Režisore: Māra Ķimele
Scenogrāfs: Reinis Suhanovs
Kostīmu māksliniece: Ilze Vītoliņa
Tulkotājs: Roalds Dobrovenskis
Izrādē piedalās: Andris Bulis, Jana Herbsta, Aleksandrs Maļikovs, Dana Bjorka, Anatolijs Fečins, Jeļena Sigova, Mārtiņš Vilsons, Nataļja Smirnova, Anna Nele Āboliņa.

Mēs visi, kas dzīvojam Baltijas jūras krastā, pazīstam jūras vēja spēku. Tas piepūš buras un jauc plānus, atnes lietu un izdzenā mākoņus, sajauc matus un atstāj uz lūpām sāls garšu, bet galvā – domas par pārmaiņām. Jūras vējš neuzklausa argumentus un neņem vērā veselo saprātu. Nu gluži kā mīlestība.

Kapteinim Dzelmem pieder jahta “Magdalena”, viesu nams “Kaija” un sieva Vilma. Tas ir, sieva, protams, viņam nepieder, viņa vienkārši ir. Un rodas jautājums: ko gan viņa vēlas?

Magdalēnai ir bizness, Kārlis un atmiņas. Vai šajā rindā nav kaut kā lieka?

Dorota ir nodzīvojusi kopā ar vīru trīsdesmit divus gadus. Vai gan viņš joprojām var viņu ar kaut ko pārsteigt? Adаms sievas dēļ ir atteicies no jūras. Kādu izvēli viņš izdarīs nākamreiz? Helēnai bija bāka, pavasaris un naktis. Kas notiks tālāk?

Inga Ābele prot stāstīt dzīvus stāstus par dzīviem cilvēkiem – stāstus, kas ir tuvi un saprotami, tāpēc neskatoties uz notikumu asumu, spriedzi un neparedzamību neviens neteiks: “Tā nenotiek!” “Jūras vējš” nav izņēmums: varoņos ir viegli atpazīt, ja ne sevi, tad draugus un kaimiņus. Un vēl šeit, tāpat kā dzīvē, ir savijies aizskarošais un aizkustinošais, rupjais un maigais, skumjais un smieklīgais.

Lugu „Jūras vējš” teātrim piedāvāja Māra Ķimele, un krievu valodā tā tiek iestudēta pirmo reizi – tulkojis Roalds Dobrovenskis, kurš nu jau ne pirmo reizi ir palīdzējis latviešu autoru personāžiem runāt krievu valodā. Bez teātra aktieriem iestudējumā piedalās tādi populāri aktieri kā Andris Bulis un Mārtiņš Vilsons (labi pazīstami ne tikai teātra mīlētājiem, bet arī kino filmu un televīzijas seriālu cienītājiem), kā arī jaunā aktrise Anna-Nele Āboliņa.

“Spēlmaņu nakts 2019” nominācijas: “Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki”- Anna Nele Āboliņa (tai skaitā par izrādi “Jūras vējš”: Helēna), “Gada aktrise otrā plāna lomā” – Jeļena Sigova (“Jūras vējš”: Dorota).

 

Izrādē skanēs grupas “Instrumenti” mūzika.

Titri latviešu valodā.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Liepājas teātra izrāde “Esi sveicināta, bohēma!”

Liepājas teātra izrāde “Esi sveicināta, bohēma!”

Režisors un skatuves versijas autors: Valdis Lūriņš
Scenogrāfs: Ivars Noviks
Izrādē piedalās: Kaspars Kārkliņš (Andris), Edgars Ozoliņš (Uldis), Ilze Jura (Viņa).
Bohēmas viesi: Edgars Pujāts, Armands Kaušelis, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Agnese Jēkabsone, Karīna Tatarinova, Ilze Trukšāne vai Laura Jeruma vai Anda Albuže, Sigita Jevgļevska.

Šajā izrādē savīsies daudzi stāsti. Stāsti par to, cik brīvi nebrīvos apstākļos un laikos ir jutušies un elpojuši cilvēki! Par Latvijas brīvās domas paudējiem, bikstītājiem un nemiera gariem. Izrāde ļaus ielūkoties gan Liepājas, gan Rīgas bohēmiskajās vietās – vietās, kur laikmeta caurvējā saspiesties fiziski un garīgi kopā, lai salīdzinātu savas dvēseles temperatūras.
Stāsti par cilvēkiem. Stāsti par mums pašiem. Stāsti par Latviju.

Izrāde nominēta 2017./2018. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 1 nominācijā: “Gada kustību mākslinieks”  (Inga Krasovska).

„Vāgūzis bija klubs, un varbūt par atklātu – to varēja jebkurā mirklī ievainot. Klubs, kur satikās dažāda ranga inteliģence. Garīgums Vāgūzī tomēr palika pamatā, par spīti visām trakulībām.” /Aldis Kļaviņš „Vāgūzis”/

Izrādē un programmā izmantotas Ulda Brieža fotogrāfijas.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Valmieras drāmas teātra izrāde “Emmijas laime”

Valmieras drāmas teātra izrāde “Emmijas laime”

Māras Ķimeles skatuves variants 2 daļās.

Pēc Rainera Vernera Fasbindera “Bailes saēd dvēseli” scenārija motīviem.

Scenogrāfs: Reinis Suhanovs
Kostīmu māksliniece: Baiba Litiņa
Horeogrāfe: Linda Mīļā
Muzikālais noformējums: Emīls Zilberts
Videomākslinieks: Gatis Priednieks-Melnacis
Izrādē piedalās: Inese Ramute, Jānis Znotiņš, Aigars Apinis, Dace Everss, Ināra Ieviņa, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Juris Laviņš, Mārtiņš Meiers, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Ģirts Rāviņš, Baiba Valante, Elīna Vāne, Māra Vīgante.

Darbība risinās mūsdienu Berlīnē – Eiropas sirdī, kurā kā Bābelē saplūst visdažādākās tautas, katra ar savām vēlmēm un ieražām. Tur notiek liktenīgā vācietes Emmijas un jaunā marokāņa Ali satikšanās. Vai laikā, kad zūd jebkādas robežas, Eiropa tuvojas savai bojāejai vai tomēr jaunām iespējām? Kas tādā gadījumā notiek ar katru indivīdu atsevišķi?

“Šis ir stāsts par mīlestību, kas patiesībā ir neiespējama, taču tomēr ir iespējama.” (R.V.Fasbinders)

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Juveliera jubileja”

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Juveliera jubileja”

Režisors un scenogrāfijas idejas autors: Ģirts Ēcis
Kostīmu māksliniece: Anna Heinrihsone
Video mākslinieks: Toms Zeļģis
Izrādē piedalās: Ģirts Jakovļevs (Moriss), Lolita Cauka (Helēna), Dace Bonāte (Ketija).

Stāsts par mīlestību mūža garumā divās daļās.

Kad juvelierim Morisam Hodžeram palika 30 gadi, viņš savā dzimšanas dienā devās uz Bekingemas pili, lai paņemtu karaliskās regālijas un aizvestu tās uz Vestminsteras abatiju, kur nākamajā dienā notika Karalienes Elizabetes II kronēšana. Pilī viņš satika Elizabeti, kas tobrīd vēl nebija karaliene, un iemīlējās. Elizabete uzcienāja viņu ar tēju un apsolīja apciemot Morisu viņa 90 gadu jubilejā. Morisa 90 gadu jubileja strauji tuvojas, viņš gaida karalieni, bet viņa sieva šim stāstam nespēj noticēt.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Mazā raganiņa”

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Mazā raganiņa”

Režisore: Laila Kirmuška
Scenogrāfe: Vita Radziņa
Leļļu māksliniece: Gita Peta
Komponists: Rihards Zelezņevs, Viesturs Zandersons
Kustību konsultante: Lilija Lipora
Gaismu mākslinieks: Uldis Andersons
Dziesmu tekstu autore: Daina Strelēvica
No vācu valodas tulkojis: Ingus Liniņš
Dramatizētājs: Lailas Kirmuškas skatuves versija

Šī izrāde ir par izvēlēm. Mazā raganiņa vēl ir ļoti jauna, viņai ir tikai 127 gadi. Kādu dienu viņa nonāk izvēles priekšā – ir jāsaprot, kas tad īsti ir labas un kas ir nelabas lietas. Vai labās lietas tiešām ir labas, vai tomēr ne… Kad rodas šis jautājums, pat burvestības īsti nepalīdz atrast pareizo atbildi, tādēļ labi, ka blakus vienmēr ir gudrais draugs krauklis Abrakss, kurš zina visu… gandrīz visu.

Otfrīds Preislers ir viens no populārākajiem Vācijas bērnu rakstniekiem, viņa grāmatas tulkotas daudzās pasaules zemēs. Latviešu lasītājiem labi zināmi darbi par mazo raganiņu, rūķīti Herbi, mazo spociņu u.c.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Juris Andersons. Gleznu personālizstāde “Gadalaiki”. IZSTĀDES ATKLĀŠANA

Juris Andersons. Gleznu personālizstāde Gadalaiki

10. janvārī plkst. 18.00 teātra namā “Jūras vārti” notiks mākslinieka, arhitekta Jura Andersona personālizstādes atklāšana, kā arī tikšanās ar autoru.

Pirms vairākiem gadiem mākslinieku grupa “OCTOPUS” Liepājā iekārtoja izstādi. Mani draugi un kolēģi mākslā lūdza izstādes atklāšanā pateikt ievadvārdus. Iepriekšējā pieredze izstāžu atklāšanās liecināja, ka nepieciešams skaidri izteikts uzaicinājums uz sarunu. Šķita, ka pārāk dziļi un bezcerīgi esam iegrimuši puspatiesību un neko neizsakošu frāžu gūstā. Ir jau dzirdēti arī pretēji viedokļi – beidziet reiz filozofēt un sāciet strādāt! Bet cilvēks jau nedzīvo no maizes vien un mākslas nepavisam… Tāpēc šķita, ka citāts no izstādes atklāšanas uzrunas vietā arī šoreiz. 

“Reiz dzīvoja kāds ebreju domātājs, tauta viņu dēvēja par svēto Ari. Nomira viņš agri – trīsdesmit astoņu gadu vecumā 1572.gadā. Ari radīja jaunu mistiskās mācības sistēmu. Saskaņā ar tās galveno ideju, Visums un Dievišķais materiālās pastāvēšanas laikā nepārtraukti jāuzlabo.
Visums atrodas haosā. Ebreju tautas stāvoklis ataino Visuma stāvokli. Ari apgalvoja, ka viņš nācis iemācīt tautai, kā sasniegt pilnīgu mieru – stāvokli, kurā ļaunie spēki zaudētu savu ietekmi.  Katrs ir spējīgs ar saviem labajiem darbiem nošķirt ļauno no labā. Kad visi būs šķīstījuši savas dvēseles, tad pilnveidosies arī Visums, visā pasaulē iemājos svētums un harmonija.”

Ko mums no tā mācīties? Vai mēs, nespējot uzlabot savas tautas un nācijas lietas, dodam savu pienesumu Visuma haosam? Bet, varbūt vajag citādi – mainīt to, pār ko mums ir vara, proti – pašiem sevi?  Mainīties – tas nozīmē saprast. Tas nozīmē ne tikai skatīties, bet arī ieraudzīt. Un māksla ir šī iespēja, jo – kā teicis kāds viedais – māksla ir veids, kā Dievs sevi dara redzamu.

Juris Andersons

Republikas Tūre 2020 – ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax

Vieni no aktuālākajiem Latvijas hiphop māksliniekiem – ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax aicina uz lielkoncertu sēriju lielajās Latvijas pilsētās – Republikas Tūre 2020.

2020. gada martā un aprīlī aktuālie Latvijas repa izpildītāji dosies pie saviem klausītājiem uz piecām republikas pilsētām – Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Madonā un Jelgavā notiks četri koncerti katra pasākuma ietvaros. Aizvadītajos gados vienas no straumētākajām Latvijas dziesmām un izpildītājiem digitālajās platformās kā “Spotify”, “Youtube” un citās bija ansis – “Zemes Stunda” (piedaloties Kristīnei Pāžei) un albums “Balzams”, Singapūras Satīns – “Piededzini Mann”, “Pārāk jauna” un daudzi citi ieraksti, Edavārdi – “Viss Ir Sarežģīti” (piedaloties Kristīnei Prauliņai), “Pa Apli” un “Labirints” (kopā ar Very Cool People, ansi un Kristīni Prauliņu) un Prusax – “Pirmais Līgā” un “Repa Spēles Terorists”. Pateicoties klausītāju interesei jau otro gadu četri pašmāju repa izpildītāji satiksies vēl plāšākā hiphopa mūzikas turnejā “Rep-publikas” jeb Republikas Tūrē 2020.

Koncerta programmā būs gan repa izpildītāju aktuālākās dziesmas, gan populārākie hiti.

 

Organizē SIA “Muz:on” (Tālrunis informācijai +371 26133949)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bilesuparadize.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Muzikāla izrāde bērniem “Zilais traktors” (krievu valodā) / ATCELTS

Muzikāla izrāde bērniem “Zilais traktors” (krievu valodā)

 

 

Organizē SIA “Art Ritmi” (Tālrunis informācijai +371 29593502)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bilesuserviss.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Muzikāla izrāde bērniem “Smešariki” (krievu valodā)/ ATCELTS

Muzikāla izrāde bērniem “Smešariki” (krievu valodā)/ ATCELTS

 

Organizē SIA “Baltijas Ritmi”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Traģikomēdija “Laimes meklējumos” (krievu valodā)

Traģikomēdija “Laimes meklējumos” (krievu valodā)

Galvenajās lomās: Maksims Drozds un Dmitrijs Isajevs

Stāsta pamatā ir divu vīriešu jaunas dzīves uzsākšana svešumā, cerot uz labāku likteni, jaunu darbu, jauniem draugiem un jaunu dzīvi. Pēc triju gadu prombūtnes viņi neko no tā, par ko kādreiz bija sapņojuši, neatrod. Svešajā valstī viņi dzīvo pilnīgā vientulībā un nav nevienam vajadzīgi. Divatā viņi ir spiesti sagaidīt kārtējo Jauno gadu.

Jaunais gads – kopīgos sapņos par laimi un karstos strīdos par reālo dzīvi nes negaidītu sievietes ierašanos. Viņa – jauna un skaista, kura turklāt vēl arī spēlē klavieres un dejo. Kas ir šī sieviete – vīzija vai realitāte?

 

Organizē SIA “Baltijas Ritmi”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Deju skolas “Ksenia Patokina Dance” Ziemas atskaites koncerts

Deju skolas “Ksenia Patokina Dance” Ziemas atskaites koncerts

Koncerta autore: Ksenija Ņikuļina

Koncerta vadītāja: Karolina Švarcberga-Sulbajeva

Deju skolas „Ksenia Patokina Dance” audzēkņi no pašiem mazākajiem līdz jauniešiem Ksenijas Ņikuļinas vadībā  iedejos septīto atskaites koncertu. Ar jaunām dejām koncertā piedalās visas deju skolas grupas: MiNi KiDS, MiNi KiDS 2, KiDS, CHiLDREN, PRO KiDS, JUNiORS, TEENS. Koncerts sniegs ieskatu dažādos mūsdienu deju stilos – Hip-Hop, Jazz Funk, Contemporary, Dance Mix, Jazz dance, House, Vogue, Show dance, Experimental.

Koncertā piedalīsies un ar saviem priekšnesumiem priecēs arī Rīgas deju studija “Heart of Dance” vadītāja Anastasija Patokina, kā arī Emīlija Jermola – fantastiska jaunā māksliniece un talantīga dziedātāja.

 

Organizē Biedrība “Bērnu deju skola”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

 

Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde “Kā to ņem” / ATCELTS

Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde “Kā to ņem”

Autors un izpildītājs: Rūdolfs Kugrēns

Viens komiķis, viens mikrofons, viena ar pusi stunda smieklu, absurda un trāpīgu novērojumu.

Latvijas stand-up komēdijas pārstāvis un žanra celmlauzis Rūdolfs Kugrēns šajā stāvizrādē centīsies nolikt malā savu viedokli un uz dzīves situācijām, parādībām un attiecībām paskatīties no dažādiem skatu punktiem.

“Maz jau pasaulē ir to lietu, kas būtu izteikti pareizas vai nepareizas, gudras vai stulbas. Kas vienam melns, otram balts – kā to ņem. Mēgināšu saprast, kā uz pasauli, situācijām, lietām un vietām skatos ne tikai es, bet citas paaudzes, citi cilvēki. Man liekas, jo vairāk izproti citus cilvēkus, jo vieglāk varētu būt dalīt pasauli ar viņiem.”

 

Organizē “ZIB-TE Biedrība” (Tālrunis informācijai +371 26466509)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bezrindas.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Latvian Blues Band 20 gadu jubilejas koncerts

Latvian Blues Band 20 gadu jubilejas koncerts

„Latvian Blues Band” aicina uz grupas 20 gadu jubilejas koncertu teātra namā “Jūras vārti”.

„Latvian Blues Band” šobrīd aktīvi strādā pie jaunā studijas albuma, tādēļ jubilejas koncertos dzirdēsim gan klausītājiem jau zināmas un iemīļotas dziesmas, gan pavisam jaunas kompozīcijas no topošā albuma. Jubilejas koncerti būs īpaši arī ar to, ka grupa uzstāsies paplašinātā sastāvā ar ģitāristu Jāni Kalniņu, saksofonistu Kristapu Lubovu un trombonisti Lauru Rozenbergu.

Tāpat šobrīd norit arī darbs pie nākamā gada „R&B Blues Festival” plānošanas, un grupai ir lieli mērķi nākotnē. Domājot  par jau sasniegto šajos 20 gados, „Latvian Blues Band” līderis Jānis Bukovskis atzīst, ka grupa it nemaz negrasās apstāties arī turpmāk. „Šo gadu laikā esam izdevuši 6 CD un 1 DVD. Esam daudz spēlējuši koncertos gan tepat, Latvijā, gan arī paplašinājuši iespējas un pilnveidojuši sevi, dodoties ārvalstu koncerttūrēs. Tie ir mūsu mērķi, kas nu jau kļuvuši arī par panākumiem – apgūt plašāku mūzikas tirgu, gūt atzinību ārvalstīs un veidot dažādus sadarbības projektus. ASV, Kanāda, Lietuva, Igaunija, Polija, Krievija, Baltkrievija, Vācija, Šveice, Austrija, Nīderlande, Luksemburga, Horvātija, Itālija, Spānija, Grieķija, Dānija, Norvēģija, Uzbekistāna un Ēģipte – tās ir valstis, kurās esam aktīvi koncertējuši šo gadu laikā.”

Koncertu sarakstā iekļauts arī jau minētais „R&B Blues Festival”, kas šogad klausītājus priecēja jau trešo reizi, Ropažu parku pieskandinot ar blūzu, R&B un soulmūziku. Šo starptautisko festivālu unikālu padara vien fakts, ka tas ir vienīgais šāda veida mūzikas festivāls Latvijā, par ko, saprotams, lepojas arī organizatori „Latvian Blues Band”. Kā atzīst grupas pārstāvji, ir prieks un lepnums, ka šis festivāls pulcē māksliniekus no visām pasaules malām : Austrālijas, ASV, Beļģijas, Polijas, Igaunijas, Dānijas, Vācijas, ASV, Nigērijas un Dienvidāfrikas. Festivāla organizēšanai tiek pievērsta sevišķa uzmanība, un katru gadu rūpīgi tiek plānots, ar ko vēl pārsteigt klausītājus un kā pilnveidot pasākuma programmu. Iepriecinošs ir fakts, ka interese par blūzu un soulmūziku arvien pieaug, tādēļ arī grupas pārstāvjiem ir patīkams izaicinājums katru gaidu aicināt arvien jaunus izpildītājus uz Latviju. Arī grupas 20 gadu jubilejas gads nebūs izņēmums – „R&B Blues Festival” arī nākamgad būs vieta, kur sastopas šāda veida mūzikas cienītāji.

Grupa vienmēr ir atvērta jaunām idejām, tādēļ, kā paziņojuši „Latvian Blues Band” pārstāvji Jānis Bukovskis un Rolands Saulietis, jubilejas gadā labas mūzikas cienītājiem, iespējams, tiks sarūpēts vēl viens patīkams pārsteigums. Par to, ko tieši varam sagaidīt, pagaidām tiek saglabāta intriga, taču , kā atzīst Jānis ar Rolandu, šobrīd tiek darīts viss, lai klausītājus nākotnē priecētu ar vēl vienu lielu un nopietnu projektu.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Art-grupas “Belarusi” Jaungada koncerts (krievu valodā)

Art-grupas “Belarusi” Jaungada koncerts

Art-grupas ‘’Belarusi’’ Jaungada koncerts būs aizraujošs balsu un emociju šovs. Koncertā izskanēs pasaules slaveni skaņdarbi no Ziemassvētku un Jaunā gada dziesmu repertuāra, kā arī mākslinieku oriģinālkompozīcijas.

Mūzikas stilu un žanru pretstati, neticami balss paņēmieni, dinamisku darbu apvienojums mūsdienu aranžējumos un a’capella. Joku dziesmas un meistarīgi vokālie numuri. Koncerta laikā skanēs satriecoši ansambļa dziedājumi un vienlaikus tiks saglabāta katra solista spilgtā individualitāte. Kolektīvu veido 5 solisti ar unikālām balsīm.

 

Organizē SIA “DEVRO tour”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Brieduma komēdija stand-up stilā “Sieviete kā konfekte”

Pannas Teātris piedāvā skatītājiem jaunu izrādi – brieduma komēdiju autores Aivas Birbeles stilā “Sieviete kā konfekte”. Jaunā komēdija ir likumsakarīgs turpinājums izrādei “Tāda es esmu”, kas kopā ar aktrisi Zani Daudziņu un režisoru Juri Rijnieku dzīvo uz Latvijas skatuvēm jau 10 gadus un apstiprina to, ko par sevi jāsaka katrai Latvijas sievietei: tāda es esmu – sieviete kā konfekte!

Ko darīt, ja cienījamā vecumā esat nonākusi ne visai cienīgā situācijā? Ko darīt, ja gribas šokolādi, bet viss, ko dzīve piedāvā, ir izlauzt zobus pret ledenēm? Pannas Teātra jaunā izrāde “Sieviete kā konfekte” ir stāsts par sievieti, kura prot izgludināt saburzīto konfekšu papīrīti un padarīt sevi par gardumu, kuram nekad nebeidzas derīguma termiņš.

Tas bija ne tik sen, kad mūsu padomju sievietes, lai kur vadītu savas darba gaitas – skolās, slimnīcās vai aiz veikalu letēm – savos 55 gados bija pelnījušas apsiet lakatiņus un apsēsties ar Daiļradē ražotajām segām pārklātajos klubkrēslos, lai adītu zeķes un dotu viedus padomus jaunajiem, kuriem vēl tik daudz dzīvē jāpaveic.

Šodien sievietei 58 gadu vecumā saņemts maģistra diploms biznesa vadībā. Bērni viņai sagādājuši jauno MacBook Pro, lai viņai ērtāk veikt nepieciešamos darbus kafejnīcas vadībā. Nav laika apstāties, saka mūsdienu sieviete un iekāpj savā BMW markas automašīnā, aiztraucot pilsētas rosīgajās ielās, lai palielinātu apgrozījumu un sasniegtu uzstādītos augstos mērķus.

Tikai 50 gadi šķir šos notikumus. Tas ir daudz vai maz? Esam šķērsojuši gadsimtu robežas, nosvinējuši valsts simtgadi, un daudzas sievietes, kārtējo dzīves desmitgadi nosvinot, atskatās uz noieto ceļu un jautā: kas tālāk?

Kas tālāk, ja tev ir 30, 40, 50 un vairāk? Vai ir kas tālāk? Ir!

Visi esam redzējuši apsveikuma kartītes, kur pie puķēm blakus tie cipari – 30, 40, 50 un vairāk. Mēs vēl nezinām, kā ir saņemt kartīti ar savu vārdu un 100, bet mēs varam pastāstīt par sievieti, kura nesen saņēmusi kartīti ar 50.

Sieviete joprojām ir labākais, kas Latvijā ir! To izrādē atgādinās aktrise Zane Daudziņa, režisors Juris Rijnieks, dramaturģe Aiva Birbele, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Una Bērziņa un izrāžu apvienības „Panna” komanda.

 

Organizē SIA “Savstarpējo attiecību mācību centrs SAINS”


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Koncerts Ventspils baptistu baznīcā “Ceļā uz gaismu”

Koncerts Ventspils baptistu baznīcā “Ceļā uz gaismu”

23. decembrī plkst. 19:00 Ventspils baptistu baznīcā notiks koncerts “Ceļā uz gaismu”.

Piedalās: Jauktais koris “Ventspils”, Ventspils Kamerorķestris un solisti – Sanita Salmane, Jekaterina Rosuščana, Aija Frišenfelde, Juris Švolkovskis, Zane Volberga, Una Lote Vītoliņa.

Programmā: Johana Sebastiana Baha, Georga Filipa Tēlemana, Ģirta Celmiņa un Arama Hačaturiana skaņdarbi.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Humora teātris “Greizais spogulis” ar programmu “50 Smieklīgā nokrāsas”

Programmā piedalās: A. Morozovs, M. Belovs, D. Rudņeva, O. Nevežina.

Pastāv apgalvojums, ka humors ir visai rets mākslas virziens, kuram ir nepieciešams īpašs piegājiens. Ne katrs ir spējīgs to apgūt un radīt ko jaunu un patiesi vērtīgu, lai ļautu klausītājiem sirsnīgi izsmieties un uzlabot savu noskaņojumu.

Šī programma būs humora, pārsteigumu, labu joku, aktuālu monologu un, protams, lielas pozitīvās enerģijas devas pilna.

 

Organizē SIA “Showtimes” (Tālrunis informācijai +371 29417654)

Neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie organizatora vai www.bilesuserviss.lv


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Liepājas teātra izrāde “Bernardas Albas nams”

Liepājas teātra izrāde “Bernardas Albas nams”

Režisors – Viesturs Meikšāns

Izrādē piedalās: Inese Kučinska (Bernarda), Anda Albuže (Ponsija), Laura Jeruma vai Madara Krživeca (LiepU aktierkursa 2. kursa studente) (Amēlija), Agnese Jēkabsone (Martirio), Elza Gauja (Adela), Samira Adgezalova (Magdalēna), Karīna Tatarinova (Angustiasa), Pēteris Lapiņš (Anahi), Viktors Ellers (Sabella).

Bernardas Albas nams ir stāsts par sievietēm vīriešu pasaulē. Pēc vīra nāves Bernardas Albas namā tiek pasludinātas sēras. Viņas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem likumiem, kontrolei un dzelžainajai kārtībai. Kad vecākai meitai tiek dota iespēja saderināties, Bernardas nama pamati sāk šķobīties – tos šķoba gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan mīlestība pret māsas līgavaini, kas mostas vairākās no viņām.
Šajā izrādē uz skatuves tiks radīta jauna, teatrāla pasaule, kura būs gan ārdoša un stihiska, gan sievišķīga un mīloša vienlaicīgi.

Par Bernardas Albas lomas atveidojumu aktrise Inese Kučinska nominēta 2018./2019. gada “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā “Gada aktrise”.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Dailes teātra izrāde “Neiespējamā misija”/ Visas biļetes pārdotas

Dailes teātra izrāde “Neiespējamā misija”

Režisors – Dž. Dž. Džilindžers

Horeogrāfe un režisora asistente – Linda Kalniņa

Scenogrāfs – Artūrs Bērziņš

Kostīmu māksliniece – Ramona Barsegjana

Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Izrādē piedalās: Artis Robežnieks (Džons Smits), Rēzija Kalniņa (Mērija Smita), Vita Vārpiņa (Barbara Smita), Lauris Subatnieks (Stenlijs Pouns), Andris Bulis (Inspektors Trautons), Gints Andžāns (Inspektors Porterhauss), Mārtiņš Upenieks (Bobijs Franklins / Reportieris).

Izrādās, ka garlaicīgajam taksometra šoferim Džonam Smitam ir hiperaktīva mīlas dzīve. Turklāt nevis viena, bet veselas divas dzīves ar divām sievām. Veiklajam bigāmistam ir ļoti precīzi izplānots grafiks, kā sadzīvot ar abām, neraisot aizdomas. Lai viena sieva neuzzinātu par otras eksistenci. Un otrādi.

Taču, kad Džons Smits iekuļas kautiņā, kurā saņem triecienu pa galvu un pamostas slimnīcā, viņa pasaule sāk brukt. Akurātajam grafikam izjūkot, Smits bezpalīdzīgi sapinas pūliņos izskaidrot situāciju abām sievām. Melu lavīna kļūst arvien lielāka, identitātes dubultojas, un, lai visu sarežģītu vēl vairāk, lietas izmeklēšanā iesaistās policisti. Neiespējamā misija!

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Ventspils Bigbends. Gada noslēguma balle

Ventspils Bigbends. Gada noslēguma balle

Piedalās – Junioru, Jauniešu, Senioru bigbendi.
Īpašie viesi – Amanda Maržecka un Edvards Grieze.

Sēdvietas pie galdiņiem. Darbosies bufete.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Ventspils deju ansambļa “Liedags” kolektīvu un senioru deju kopas “Brīzīte” koncertsTrīs riņķīšus danci grieza”

Svētdien, 8. decembrī plkst. 15:00 teātra namā “Jūras vārti” uz koncertu “Trīs riņķīšus danci grieza” aicina Ventspils deju ansambļa “Liedags” dejotāji un kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Inga Liepiņa.

Gan vecmeistaru, gan jauno horeogrāfu veidotajiem deju rakstiem ļausies kolektīvu dalībnieki no pašiem mazākajiem ķipariem līdz vidējās paaudzes brašajiem dejotājiem. Kopīgi baudīt dejas prieku aicina arī senioru deju kopa “Brīzīte”.

 

Organizē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

Ventspils mūsdienu deju kolektīvu koncerts “Ceļojums Galaktikā”

Ventspils mūsdienu deju kolektīvu koncerts “Ceļojums Galaktikā”

Piektdien, 6. decembrī plkst. 18:00 teātra namā “Jūras vārti” Ventspils Kultūras centra mūsdienu deju kolektīvu “Mini Lāsītes”, “Lāsītes”, “Prieks”, “Lielais Prieks” un “Vēlreiz” dejotāji un mākslinieciskā vadītāja Everita Panfiļonoka aicina uz koncertu “Ceļojums Galaktikā”.

Koncertā piedalīsies arī Ventspils Jaunrades nama mūsdienu deju grupas “Mazās Čiepas”, “Mazās Čirkas”, “Čiepas”, “Čirkas”, “Scorpions”, vadītāja Inga Spodiņuka un deju studija “Deguntiņš uz augšu”, grupa “Fancy Flame” Svetlanas Grundmanes vadībā.

Vai jūs kādreiz esat lūkojušies zvaigznēs un domājuši… Kas tur tālajās debesīs notiek? Dejotāji aicina kopīgi pasapņot un paceļot debesu jumā, satiekoties ar dažādiem tēliem.

 

Organizē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Tautas deju kolektīvu koncerts “Zelta rakstus izdejot”

Tautas deju kolektīvu koncerts “Zelta rakstus izdejot”

Sestdien, 30.novembrī plkst. 18:00 teātra namā “Jūras vārti” Ventspils Augstskolas jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvi “Strautuguns” aicina uz koncertu “Zelta rakstus izdejot”.

Koncertā piedalīsies Tautas deju ansamblis “Liesma” (Rīga), jauniešu deju kolektīvs “Strautuguns” (Ventspils), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancītis” (Rīga), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dārta” (Babīte), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Spriganis” (Pastende), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ūsa” (Salaspils) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Strautuguns” (Ventspils).

 

Organizē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Nacionālo kultūras biedrību festivāls “Ventspils vainags”

Nacionālo kultūras biedrību festivāls “Ventspils vainags”

Ventspils 2019. gada labāko fotoattēlu izstāde

Ventspils 2019. gada labāko fotoattēlu izstāde

Atsaucoties Ventspils TIC aicinājumam, šogad sešpadsmitajā Ventspils fotokonkursā kopumā startēja 22 autoru 309 fotoattēlu darbi, bet pēc konkursa žūrijas vērtējuma fotoattēlu izlases izstādē piedalīsies 15 autoru 40 darbi.

Ventspils fotokonkursa mērķis ik gadu ir veikt kvalitatīvu un oriģinālu fotoattēlu atlasi Ventspils pilsētas 2020. gada tūrisma izdevumu sagatavošanai, Ventspils mārketinga un tūrisma attīstības veicināšanai. Izstādes darbi tiek izmantoti, veidojot jauno Ventspils kalendāru, tūrisma brošūras un citus pilsētas prezentācijas materiālus.

Izvēlētās fotogrāfijas atspoguļo pilsētas skaistumu visos gadalaikos. Dažādos rakursos iemūžināta jūra, Dienvidu mols, svētki un pasākumi, kā arī šī gada jaunums – koncertzāle “Latvija”.

Šogad, tāpat kā pērn, fotokonkursā fotoattēli tika vērtēti divās kategorijās – Reklāmas un Mākslas fotogrāfija. Reklāmas fotogrāfijā tiek vērtēts Ventspils pilsētas atspoguļojums, kurā veiksmīgi ietverti Ventspils pilsētas tūrisma objekti un pasākumi, un ir iespēja šo fotoattēlu izmantot Ventspils mārketinga un reklāmas vajadzībām, savukārt Mākslas fotogrāfijā tiek vērtēts Ventspils pilsētas abstrakts atspoguļojums. Papildus Reklāmas un Mākslas nominācijām balvas tiks pasniegtas arī www.ventspils.lv portāla simpātijai.

Teātra nama “Jūras vārti” 1. stāva izstāžu zālē 40 labākie darbi būs skatāmi līdz 15. decembrim. Pirms izstāde tiks izsūtīta pa dažādām Latvijas pilsētām, Ventspilī izstādi no 16.decembra būs iespēja aplūkot arī Ventspils Pārventas bibliotēkas telpās.

Pērn 2018. gada Ventspils fotokonkursa laureāti bija Jekaterina Jegoščenko, Gundega Rebhūna, Monta Blāze Pētersone, Kristaps Anškens, Sintija Linde. Balva nominācijā “Jaunais talants” vecuma grupā līdz 28 gadiem tika piešķirta Renāram Boļšēvičam par fotoattēlu “Vēro un novēro”.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija” un Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centrs.


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

Ventspils 2019. gada labāko fotoattēlu izstādes atklāšana un laureātu apbalvošana

Otrdien, 5.novembrī, plkst. 18:00 teātra namā “Jūras vārti” notiks Ventspils 2019. gada fotokonkursa izstādes atklāšana un labāko fotogrāfiju autoru sumināšana. Labāko fotoattēlu izlases izstādē piedalās 15 autoru 40 darbi.

Atsaucoties Ventspils TIC aicinājumam, šogad sešpadsmitajā Ventspils fotokonkursā kopumā startēja 22 autoru 309 fotoattēlu darbi, bet pēc konkursa žūrijas vērtējuma fotoattēlu izlases izstādē piedalīsies 15 autoru 40 darbi.

Ventspils fotokonkursa mērķis ik gadu ir veikt kvalitatīvu un oriģinālu fotoattēlu atlasi Ventspils pilsētas 2020. gada tūrisma izdevumu sagatavošanai, Ventspils mārketinga un tūrisma attīstības veicināšanai. Izstādes darbi tiek izmantoti, veidojot jauno Ventspils kalendāru, tūrisma brošūras un citus pilsētas prezentācijas materiālus.

Izvēlētās fotogrāfijas atspoguļo pilsētas skaistumu visos gadalaikos. Dažādos rakursos iemūžināta jūra, Dienvidu mols, svētki un pasākumi, kā arī šī gada jaunums – koncertzāle “Latvija”.

Šogad, tāpat kā pērn, fotokonkursā fotoattēli tika vērtēti divās kategorijās – Reklāmas un Mākslas fotogrāfija. Reklāmas fotogrāfijā tiek vērtēts Ventspils pilsētas atspoguļojums, kurā veiksmīgi ietverti Ventspils pilsētas tūrisma objekti un pasākumi, un ir iespēja šo fotoattēlu izmantot Ventspils mārketinga un reklāmas vajadzībām, savukārt Mākslas fotogrāfijā tiek vērtēts Ventspils pilsētas abstrakts atspoguļojums. Papildus Reklāmas un Mākslas nominācijām balvas tiks pasniegtas arī www.ventspils.lv portāla simpātijai.

Teātra nama “Jūras vārti” 1. stāva izstāžu zālē 40 labākie darbi būs skatāmi līdz 15. decembrim. Pirms izstāde tiks izsūtīta pa dažādām Latvijas pilsētām, Ventspilī izstādi no 16.decembra būs iespēja aplūkot arī Ventspils Pārventas bibliotēkas telpās.

Pērn 2018. gada Ventspils fotokonkursa laureāti bija Jekaterina Jegoščenko, Gundega Rebhūna, Monta Blāze Pētersone, Kristaps Anškens, Sintija Linde. Balva nominācijā “Jaunais talants” vecuma grupā līdz 28 gadiem tika piešķirta Renāram Boļšēvičam par fotoattēlu “Vēro un novēro”.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija” un Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centrs.


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu