Izstāde “Māksla un muzejs”
Teātra nams “Jūras vārti” sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci organizē izstādi “Māksla un muzejs”. Izstādē skatītājiem būs iespēja redzēt darbus no Kuldīgas novada muzeja krājuma – vizuālas mākslas kolekcijas.
Muzeja krājumos glabājas daudz dažādi priekšmeti un laikmeta liecības, to starp arī glezniecības un grafiskās mākslas darbi. Ikdienā, muzeja apmeklētājiem un interesentiem tie ir pieejami vien izņēmumā gadījumos. Arī Kuldīgas novada muzeja krājumā ir vairāki desmiti Latvijas mākslas vēsturē nozīmīgu autoru darbi. Daļa no tiem būs skatāma izstādē “Māksla un muzejs”. Jāizceļ darbi, kas ar neparastu likteni ir nonākuši muzeja krājumā. Tie ir mākslas darbi no Valsts Mākslas muzeja, dēvēti kā “Piemirstā kolekcija”. 1942. gadā šie darbi tika izstādīti Valsts vēsturiskā muzeja Kuldīgas nodaļas mākslas ekspozīcijā. No Valsts Mākslas muzeja tika deponēti 26 darbi. Mainoties okupāciju varām, darbi neatgriezās Rīgā. Iztrūkstot dokumentācijai un steidzīgajā zudumu novērtēšanā pēc kara, iespējams, šie mākslas darbi tika pieskaitīti aizvestajiem un iznīcinātajiem darbiem.
Pirmā izstāde ar muzejisku nozīmi Kuldīgā tika organizēta 1899. gada pavasarī rātsnama zālē, Baznīcas ielā. Izstādes sarīkošanai tika izveidota speciāla komiteja, kura vērsās pie Kuldīgas un apkārtnes iedzīvotājiem ar lūgumu deponēt izstādīšanai priekšmetus no viņu īpašuma. Iecere par Kuldīgas muzeja mākslas nodaļas izveidošanu iemieso Kārļa Ulmaņa vienotās Latvijas kultūrpolitikas idejas par mākslas pieejamību provincē, kas guva arī mazāku pilsētu pašvaldību un sabiedrības atbalstu. Provinces muzeji savas ekspozīcijas centās padarīt reprezentatīvākas, deponēdami darbus no Valsts mākslas muzeja kolekcijām. Par senākajiem darbiem muzeja krājumā ir uzskatāmi F. Špēra glezna “Skats uz Rumbu” (1851). Tas ir arī pirmais reģistrētais priekšmets muzeja krājumā. Vēl ir J. Eginka glezna “Portrets”(1847), nezināma autora glezna “Kapelmeistara Rozes portrets (aptuveni 1800. gads), akvarelis “Kuldīga” (1851), divas litogrāfijas “Kuldīga 1826” no 19. gadsimta 1. puses.
Izstāde būs skatāmi Jaņa Rozentāla, Matīsa Zavacka, Jāņa Lauvas, Ulda Zemzara, Karļa Brencēna, Timofeja Averina, Anša Cīruļa, Leo Kokles, Niklāva Strunkes, Jēkaba Bīnes, Jurģa Skulmes, Kārļa Grūbes, Kārļa Sūniņa, Ģederta Eliasa, Valda Kalnrozes, Jāņa Roberta Tillberga, Franciska Varslavāna, Indriķa Zeberiņa, Jāņa Kugas, Oto Pladera, Jāņa Jaunsudrabiņa, Oto Skulmes, Ārija Skrides, Ludolfa Liberta, Konrāda Ubāna, Eduarda Kalniņa, Kārļa Baldoņa un citu autoru darbi.
Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”.
Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.