Pasākumi Ziņas Galerija

Jāņa Šneidera personālizstāde “A”

Jānis Šneiders mākslas darbos mēģina pāradīt savu izpratni par vienkāršības kvintesenci. Citējot pašu mākslinieku: “Tas, ko es gribēju panākt, – sarežģītu procesu vienkāršošana.” Savā būtībā viņš ir izvēlējies vienu no grūtākajiem uzdevumiem – atmest lieko un attēlot svarīgāko. Darbos redzamā virsma ir metaforisks starpstāvoklis, un tā var mainīties kā no ārēja, tā arī iekšēja kairinājuma. Būtībā jebkas un viss var būt viens, tas kļūst atšķirīgs vien atkarībā no tā, ar ko un kā mēs uz to iedarbojamies. Mēroga neesamība viņa darbos atstāj vietu iztēlei, ļaujot tos uztvert kā kaut kā liela pamazinājumu vai gluži pretēji, mikroskopiskā palielinājumu, paspilgtinot robežu starp redzamo un neredzamo. Savukārt, pārliecinošs askētisms tonalitātē liecina par meistarību un māksliniecisku spēju vizuāli izteikt savu domu.

Jānis glezno ar eļļas krāsām uz nogruntēta papīra, un izmantotā tehnika ļauj darbos spīdēt cauri papīra baltumam. Uzklājot vienu pelēcīgu slāni, tas ar terpentīnu tiek ņemts ārā, atsedzot to, kas tika padarīts neredzams. Tā tiek atklāts noslēptais.


Jānis Šneiders un personālizstāde “Vieta” galerijā “LOOK” (17.10. – 08. 11.2019), nominēta “Purvīša balvai 2021”, kas tiks pasniegta 2021. gada aprīlī. Savukārt, 2019. gada novembrī konkursā par labāko Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku ieguvis labākā jaunā gleznotāja titulu un 1000 eiro prēmiju.

Mākslinieks mācījies Tukuma Mākslas skolā, pabeidzis Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolu un šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijā. Māksliniekam bijušas divas personālizstādes Rīgā un Zviedrijas pilsētā Linšēpingā.


Mākslinieks Jānis Šneiders

Izstādes kurators Uldis Pētersons.
Atbalsta VKKF.
Organizē SIA Kurzemes filharmonija.

Atpakaļ
27. novembris - 20. decembris
Lielā izstāžu telpa
Bez maksas
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu