Pasākumi Ziņas Galerija

 

Valsts svētkos Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” izskanēs pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem veidotais komponista Kārļa Lāča, libreta autoru Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas mūzikls «Pūt, vējiņi!».

1905. gadā sarakstītā luga «Pūt, vējiņi» ir viens no visvairāk iestudētajiem Raiņa darbiem. 2011. gadā Ulda un Baibas mīlas stāsts jaunās skaņās atdzima Liepājas teātra izpildījumā. Ventspilī Kārļa Lāča fenomenālā mūzika būs dzirdama, orķestra, kora un solistu izpildījumā.

Atskaņojumā piedalīsies solisti – Annija Putniņa, Rihards Mačanovskis, Edgars Auniņš, Kārlis Saržants, Elīna Ose, Laura Grecka, Inese Kučinska, Biruta Brūvele, Sabīne Krilova, Andris Kipļuks, Mārtiņš Ivulis, Didzis Bičevskis, Roberts Lapiņš, kā arī Ventspils Kamerorķestris un kamerkoris “Ventspils”.

Diriģents – Aigars Meri.

Klavieru pavadījums –  Kārlis Lācis.

“Valsts svētki  ir tā diena, kad mums būtu īpaši jāizceļ latviešu komponistu mūzika. Mūzikls “Pūt, vējiņi!” ierindojams ne vien Latvijas, bet arī pasaules izcilāko darbu vidū. Domāju, ka šis koncertuzvedums uzrunās gan opermūzikas cienītājus, gan latviešu mūzikas piekritējus – katrs atradīs ko savu, jo darbs ir patiesi daudzšķautņains”,  tā Aigars Meri.

“Latvijā ir tikai viens muzikālais teātris – Latvijas Nacionālā opera un balets –, kas atrodas Rīgā, taču vēlos panākt, lai arī citviet Latvijā mūziķiem būtu citādi mākslinieciskie izaicinājumi, lai veidojas veselīga konkurence”, papildina diriģents.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Atpakaļ
04. maijs - 04. maijs
16:00
|
Lielā zāle

Ieejas kartes no 17. aprīļa plkst.12:00 pieejamas teātra nama “Jūras vārti” un Ventspils Kultūras centra kasē

Bez maksas