Pasākumi Ziņas Galerija

LMA Zīmēšanas katedras pasniedzēju un studentu darbu izstāde “Testēts. Rezultāts pozitīvs”

Zīmēšana – vārds, kas izprotams teju katram, kurš kaut reizi rokā turējis zīmuli. Tās pirmsākumi ir meklējami ļoti senā pagātnē, par ko liecina uz klinšu virsmām un alu sienām sastopamie gleznojumi un petroglifi (skrāpējumi). Galvenie zīmējuma izteiksmes līdzekļi ir līnija, gaismēnas, toņi un pustoņi, gaišie un tumšie laukumi. Ar tiem pietiek, lai radītu mākslas darbus, kas neatstāj vienaldzīgus pat rūdītākos mākslas zinātājus.
Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) Zīmēšanas katedrā visu apakšnozaru studenti apgūst klasiskā jeb akadēmiskā zīmējuma kursu, kurā mācās atspoguļot telpiski sarežģītas formas, izprast un analizēt attēlojamā objekta apjomu kopumu un raksturu kustību dažādībā. Mākslas izglītībā zīmēšana ir viens no būtiskākajiem mācību priekšmetiem (studiju kursiem). Topošie mākslinieki apgūst prasmes novērtēt un fiksēt gaismēnu radītās tonālās attiecības atbilstoši dabā esošajai formai un apgaismojumam, iemācās attēlot materialitāti.
Visi LMA Zīmēšanas katedras pasniedzēji ir profesionāli un aktīvi mākslinieki, kuri regulāri dodas pieredzes apmaiņas braucienos uz ASV, Poliju, Krieviju un Vāciju. Tādēļ izstādē apskatāmo darbu izlasē iekļauti ne tikai zīmējumi, bet arī gleznas. Līdzās izstādīti labākie studentu darbi, kas īpašas atlases rezultātā nonākuši LMA darbu krājumā jeb fondā.

Izstādē piedalās: LMA pasniedzēji –  Dina Ābele, Anastasija Bikova, Normunds Brasliņš, Oļegs Dzjubenko, Rolands Gross, Valdis Krēsliņš, Madara Kvēpa, Reinis Liepa, Ansis Rozentāls, Kristaps Zariņš, Elīna Zunde;
LMA studenti – Andrejs Ameļkovičs, Lāsma Bringina, Agnese Broka, Alvīne Burova, Veronika Florova, Jūlija Jerjomina, Laura Krieviņa, Giunta Lante, Karīna Krista Līksne, Anna Pommere, Gita Sprince, Dārta Dikmane-Stūriška, Elīza Kleine-Šablinska.

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

Atpakaļ
21. oktobris - 22. novembris
Lielā izstāžu telpa
Bez maksas
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu