Majakovska teātra izrāde “Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri”
Izrāde ir 2016. gada festivāla «Zelta Maska» programmas «Russian Case» dalībniece un iekļauta ievērojamāko 2016./2017. gada Krievijas teātra sezonas iestudējumu long-list atbilstoši balvas «Zelta Maska» ekspertu padomes versijai.
Laikraksta «MK» balva nominācijā «Iesācēji» (2017.)
Režisors: Ņikita Kobeļevs
Kostīmu māksliniece: Marina Busigina
Video māksliniece: Jelizaveta Kešiševa
Gaismu mākslinieks: Andrejs Abramovs
Horeogrāfs: Aleksandrs Andrijaškins
Aktieri: Romāns Fomins, Pāvels Parhomenko, Aleksandra Rovenskiha, Aleksejs Zolotovickis, Ņina Ščegoļeva, Natālija Palaguškina, Jūlija Silajeva, Anastasija Cvetanoviča, Olga Jergina
Amerikāņu neiropsihologa Olivera Saksa grāmata «Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri» savulaik burtiski satricināja pasauli. Maikls Naimens, balstoties uz to, sarakstīja operu. Pīters Bruks izveidoja pirmo teātra iestudējumu. Arī Majakovska teātris bija pirmais – taču Krievijā: jaunais režisors Ņikita Kobeļevs un viņa biedri varonīgi ienira to ļaužu pasaulē, kuri cieš no nervu tika, dzird mūziku un balsis, zaudē spēju orientēties telpā un laikā, žonglē ar skaitļiem un neatpazīst tuviniekus. Gadījumi no ārsta prakses, kurus aprakstīja Sakss, būtu viegli pārvēršami amizantu aktierdarba etīžu krājumā, ar ko uzjautrināt publiku. Taču raibajai šīs izrādes personāžu kompānijai ir viena sevišķa īpašība. Viņi te nav garīgi slimi. Viņi ir apgaroti slimi. Un tiek tēloti tik spilgti un attapīgi, tik gaiši un līksmi, tik humoristiski un cieņpilni, ka sajūsminātie skatītāji neviļus aizdomājas: vai patiesi neiropsiholoģiskās kaites var sagādāt tikai nepatikšanas? Ja nu novirzes kļūst par atklāsmēm, kas bruģē ceļu unikālām spējām… vai pat ceļu uz laimi?
Organizē SIA “Art Forte”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF