Pasākumi Ziņas Galerija

Sandras Vingres personālizstāde “Zibatmiņa”

Mākslinieces darbus raksturo spilgta krāsu anatomija, akurātas līnijas, grafiska un spēcīga vizuālā valoda. Šeit vitālā un svaigā enerģijā reālais un fantāzija sastopas vienuviet.

Par darbu pamatelementu skiču izstrādes posmā izmantota kolāžas tehnika, kur rotaļīgas interpretācijas rezultātā tiek improvizēts ar seniem kokgriezumiem, ornamentu paraugiem, reklāmu grafikām un ilustrācijām, žurnālu izgriezumiem, urbānās kultūras un citiem elementiem.  To visu transformējot, māksliniece rada darbus sev raksturīgā, Latvijas mākslas ainai netipiskā, rokrakstā.

Noslogotajā un informācijas pārbagātajā laikmetā katrs attēlotais objekts slēpj sevī atmiņas, stāstus un neapzinātu domu plūsmu. Šī kolektīvā atmiņa, kas piesātināta animētiem efektiem, grafiskām zīmēm un citām reālijām, tieši un netieši veido mūsdienu cilvēka skatu punktu. Nav unikālu vīziju pasaulē, cilvēki domā jau gatavās kategorijās, tapēc darbos māksliniece izmanto bildes ne tikai no personīgā foto arhīva, bet arī atsauces no citu laiku un laikmetu darbiem. Tā ir arī sava veida destrukcija un jaunas kārtības ieviešana, ignorējot mākslas pasaules attēlu hierahiju, kur viena lieta tiek uzskatīta pa mākslu, cita par nevērtīgu nieku. Māksliniece, veidojot dažādu vēstījumu kompozīcijas, pieskaras arī dabas ainavai, kur pasaules enerģija mijas ar vienkāršotu ilustrāciju paņēmieniem, tomēr nepazaudējot arī dabā sastopamās formas, krāsas un skaistumu.

Līdzīgi kā gleznās, arī koka instalācijās redzams spēles elements. Koka klucīši, kas savulaik kalpojuši kā bērnu rotaļlietas, pārtapuši par abstraktas mākslas formas sastāvdaļām, apliecinot pasaules enerģijas pulsējošo mijiedarbi un nezūdošos pamata elementus.

Izstāde apskatāma līdz 17. februārim.
Ieeja bez maksas

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome

Atpakaļ
10. janvāris - 17. februāris
Lielā izstāžu telpa
Bez maksas
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu