Pasākumi Ziņas Galerija

Skatāma mākslinieces Kristīnes Guršpones gleznu izstāde “Priedēs”

No 16. janvāra līdz 8. martam teātra nama “Jūras vārti” Mazajā izstāžu zālē apskatāma gleznotājas Kristīnes Guršpones izstāde “Priedēs”.

Kristīnes Guršpones (1985) gleznas izstādē “Priedēs” vieno ainava, kas atklāta mākslinieces radošajā redzējumā. Šoreiz ir aplūkojami mazi autores piedzīvoti momentuzņēmumi, kas sakrājušies laika gaitā un kurus ir gribējies ielikt kabatā un paņemt līdzi. Tie ir mirkļa iespaidi, kas bieži paskrien mums garām un aizmirstas.

Dzīvē ir daudz grūtu brīžu, bet ir arī skaistais, ko, esot vērīgiem, iespējams ieraudzīt visapkārt. Mazi iespaidi, tik pierasti dabasskati, kuru dēļ nereti pat acis netiek paceltas, − tie veido autores pasauli. Mazie formāti sākotnēji māksliniecei ir bijis izaicinājums, jo daudz pierastāk būtu izteikties lielformāta gleznās, tomēr nelielais darba virsmas laukums sniedz iespēju strādāt ātrāk, ļaujot atainot mirklīgās, tikai brīdim piederošās un ātri pārejošās emocijas un notvert ainavas mainīgo skaistumu. Pēc Kristīnes domām, visspilgtāk dabas krāšņums atklājas gaismēnu spēlēs.

Agrāk gleznotāju lielākoties interesēja cilvēks, šoreiz vairāk iedvesmas ir sniegusi daba. Ir gan arī gleznas, kur tiek atspoguļotas abas šīs vērtības, taču izstādē redzamajos darbos “mazais” cilvēka stāvs drīzāk izceļ dabas spēku, varenību un plašumu. Mēs katrs cildinām, apbrīnojam un ar pietāti izturamies pret mūsu mežiem, dabas plašumiem un to bezgalīgo daudzveidību, ko sniedz mums daba. Izstāde „Priedēs” ir apliecinājums mākslinieces mīlestībai pret dabas varenību un tās mirkļu burvību. “Priedēs”, jo tās vairāk bijušas pa ceļam.

Kristīne Guršpone 2011. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas figurālās glezniecības meistardarbnīcā un no 2012. gada līdz 2013. gadam studējusi Libera Accademia di belle arti mākslas akadēmijā, Itālijā. Izstādēs piedalās kopš 2005. gada. 2009. gadā māksliniece saņēmusi P. Puzinas stipendiju.

 

Ieeja bez maksas

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu