Pasākumi Ziņas Galerija

Ventspilī ar personālizstādi viesosies māksliniece Kate Seržāne

No 12. septembra līdz 18. oktobrim Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” aplūkojama Kates Seržānes personālizstāde “Zem līmeņa”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci notiks 12. septembrī plkst. 17.00.

Izstāde “Zem līmeņa” ir stāsts ne vien par mākslinieces Kates Seržānes daiļradi, kas Latvijas vizuālās mākslas pazinējiem nekādā ziņā nav sveša un nekļūdīgi liek tēmēt grafikas un zīmējumu virzienā, bet arī par dabu, aizraušanos un laiku (par to runājot gan kā par procesu, gan kā par laikapstākļiem).

Iedvesmas avots un neizsmeļams Kates ideju fonds ir daba, kur tverti tēli un vīzijas, kur radusies mīlestība pret ūdeni, zivīm, vēju un makšķerēšanu. Tie ir neizsīkstoši meklējumi filosofiskā, saturiskā un tehniskā ziņā. Līdzīgi, kā tas reiz notika ar Kates vectētiņu, kurš visu dzīvi mācījās makšķerēt, lai gan bija skaidrs, ka ar vairākiem mūžiem nepietiks, lai apgūtu to pilnībā. Tā ir kā bezgalīga niršana (bet ne rakšana, jo runa ir par ūdeni) – jo dziļāk tiec, jo aizraujošāk kļūst. Un skaidrs ir viens – pusgads ir krietni par maz, bet gads knapi pietiekošs, lai pagūtu materializēt visu, kas redzēts un iecerēts.

Lai interesanti visiem – gan jauniem, gan pastāvīgiem apmeklētājiem, izstādē atrodami senāki un pavisam jauni ogles un sēpijas zīmējumi (jeb darbi un nedarbi). Lielizmēra darbiem līdzās nostāsies pavisam mazi un otrādi, bet atlikušo telpu piepildīs instalācija, kas tapusi uz vietas Ventspilī, teātra namā.

Kate Seržāne (1980) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā – grafikā. Izstādēs piedalās kopš 2009. gada.

Ieeja izstādē bez maksas.

 

Organizē SIA “Kurzemes filharmonija”
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF


Informējam, ka publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu