Pasākumi Ziņas Galerija

Ventspilī koncertēs Nacionālo bruņoto spēku orķestris

21. martā plkst. 19:00 teātra namā “Jūras vārti” ar jaunu, temperamentīgu koncertprogrammu „Vakars Itālijā” uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

Pirmo reizi pie diriģenta pults –  Itālijas Bruņoto spēku orķestra Mākslinieciskais vadītājs un diriģents pulkvedis Patricio Espozito (Patrizio Esposito) .

Koncertprogrammā iekļauti populāri un arī muzikāli izaicinoši dažādu valstu komponistu darbi, īpaši akcentējot Itālijas autorus. 19. gadsimta itāļu operu klasiķa Džoakīno Rosīni daiļradi pārstāvēs uvertīra no operas “Itāliete Alžīrā”, 20. gadsimtu iekrāsos Ottorino Respīgī simfoniskās poēmas “Romas pīnijas” pārlikums pūtēju orķestrim, savukārt 21. gadsimtu raksturos koncerta viesdiriģenta – Itālijas bruņoto spēku orķestra mākslinieciskā vadītāja pulkveža Patricio Espozito (Patrizio Esposito)–  kompozīcija “Estroverso”. Tāpat koncertā tiks izpildīti skaņdarbi, kas atceļojuši no Anglijas un Amerikas un būs kā kontrasts “vakaram Itālijā,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieka vietnieks kapteiņleitnants Guntis Kumačevs.

Koncerta viesdiriģents pulkvedis P. Espozito dzimis un mācījies Romā, Svētās Cecīlijas konservatorijā. Viņa komponētie skaņdarbi ir atskaņoti vadošajos Itālijas un ārvalstu mūzikas festivālos. Līdztekus komponēšanai P. Espozito darbojas izpildītājmākslā un 1986. gadā dibinājis festivālu “New Winds Ensemble”. Kopš 1992. gada pulkvedis P. Espozito ir Itālijas Gaisa spēku orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

Atpakaļ
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku
Piekrītu